آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


جوانان مسجدي بايد كتابخوان باشند

خبرگزاري فارس: محمدرضا سرشار مساجد را در ايجاد عادت مطالعه در جامعه به‌ويژه در كودكان و نوجوانان مهم ارزيابي كرد و گفت: مساجد بايد با ايجاد عادت مطالعه در جامعه سليقه‌ افراد را به سمت مطالعه جهت دهند. 
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از ستاد اطلاع‌رساني همايش انديشه‌هاي آسماني، رئيس هيئت علمي گروه ادبيات انديشه پژوهشكده فرهنگ و انديشه اسلامي در مشهد افزود: بايد كتاب‌هاي به روز و منابع مطالعاتي مورد نياز افراد در كتابخانه‌هاي مساجد در اختيار جوانان قرار داد.
سرشار مطالعه را در شكل‌گيري شخصيت افراد و تعالي روح‌ آن‌ها بسيار مهم و مؤثر ارزيابي كرد و گفت: اگر عادت به مطالعه در سنين كودكي از طريق خانواده، مدرسه و مسجد در افراد ايجاد شود جامعه به رشد و تعالي فرهنگي دست مي‌يابد.
سرشار ميزان مطالعه را نشان‌دهنده رشد و تعالي فرهنگي و تمدن هر جامعه‌اي عنوان كرد و گفت: جوامع پيشرفته حدود 75 درصد كتاب‌هاي دنيا را توليد مي‌كنند اما كشورهاي در حال توسعه فقط 25 درصد كتاب‌هاي دنيا را چاپ و منتشر مي‌كنند كه نشان‌دهنده عقب‌ماندگي فرهنگي اين جوامع است.
اين نويسنده كمي مطالعه را يكي از معضلات كشور ما بيان كرد و گفت: علي‌رغم اين كه ميزان كم‌مطالعه معضلي جهاني است اما در كشور ما به دليل اين كه دين اسلام اهميت خاصي براي مطالعه قائل است اين معضل پررنگ‌تر جلوه مي‌كند.
سرشار با بيان اينكه كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد در سال 71 با تأكيد مقام معظم رهبري براي مقابله با تهاجم فرهنگي دشمن و با تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي تأسيس شد، تصريح كرد: امروز كانون‌ هاي مساجد بايد به عنوان يك مجموعه مستقل در كشور فعاليت كنند و كتابخانه‌هاي مساجد نيز به امكانات روز مجهز و با تغيير دولت‌ها در ساختار آنها شاهد تحول و دگرگوني نباشيم.
شايان ذكر است:‌دوره نهم همايش 12 هزار نفري انديشه‌هاي آسماني با حضور 500 نفر از برگزيدگان كانون‌هاي مساجد استان‌هاي ايلام، گيلان و فارس در مشهد برگزار شد.
انتهاي پيام/ 

ارسال نظر