آخرین خبر

 • • انتشار مجموعه شعر «تو را باران صدا کردم» توسط انجمن قلم ایران
 • سه شنبه 03 اردیبهشتماه 92

  23.gifتو که با چشمهایت چشمهایم را صدا کردی

  تو را باران صدا کردم، چرا توفان به پا کردی؟!

  دلم افتاد دنبالت، رسیدم تا در خانه

  تو در را بستی و در من، دری از بغض وا کردی.

  مرا از پنجره دیدی که غرق دیدنت بودم

  نگاهم تارتر می شد، چرا بر شیشه"ها" کردی؟!

  تو را باران صدا کردم، چرا بر من نباریدی؟!

  تو را توفان صدا کردم، تو آیا اعتنا کردی؟!

  بیا و آخرین شبهای عمرم را نگاهی

  تو که هر شب برای رفتنم از دل، دعا کردی.

  دعا کن آسمان، امشب نبیند گریه هایم را

  که می ترسم بفهمد با زمینیها چه ها کردی.

  دل من کودکی بود و نگاهت مثل یک مادر

  چرا در کوچه های شهر، دستش را رها کردی؟!

  در ادامه روند انتشار "صد اثر از صد نوقلم" به تازگی هفتاد و یکمین عنوان از این مجموعه به چاپ رسید. این اثر  مجموعه شعر "تو را باران صدا کردم" نام دارد که سرایندۀ آن حسن اسحاقی(1367-) است. این مجموعه در 96 صفحه قطع رقعی به شمارگان 2200 نسخه و به بهای 1200 تومان در دسترس است.

  در این کتاب می خوانیم:نردبان نبود، دنیا عقب کشید، نمی دانم هنوز، باید صدایت می زدم، با چه رویی به تماشای خودم برگردم، بیا قدم بزنیم، پاییز کشید آهی، حالا که خواب رفته دلم، تو را باران صدا کردم، عشق پایان خوشی نیست، برگرد تا دوباره به هم مبتلا شویم، خسته، عشق سرگردان، کودک بخواب، دست تقدیر، گله هایت عوض شده، لبخند بهتر است، لیلا فهمید، نگاهت می کنم، فاصله، دلش ریخت، ابر باران نیستم، به هم بریز، چیزی نمانده است، یک نفر رسید، بی دعوت، تکلیف  ما دیوانه ها، دستهایم را بگیر، عطر حضور تو، و رباعیهای مقصر، خیالی تر، کوچه های سوخته، درون جعبه چرا، حسین را فهمید، شبیه خودت، در بسته، ماه گرفت، دود و خون، قصه دریا، نهال سرخ، اب بابا بغض، ماه به دریا افتاد، خاک بر سر دنیا، حال مریم، چهل روز، چند کودک، دختر قصه، وقتی خدا مرا به حریم تو راه داد، هزار معما، پایان یک اغاز رویایی، ستاره سهیل،؛ من از تردید می ترسم، انجا که جبرئیل هم پرهاش می سوخت.

  علاقه مندان می توانند این کتاب را از طریق فروشگاه کتاب انجمن قلم ایران به نشانی تهران-خیابان سید جمال الدین اسد آبادی - بالاتر از میدان سیدجمال الدین اسدآبادی - بعد از کوچه44 -پلاک 358-شماره تلفن 88214440تهیه کنند.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • «شب گرفتن ماه»(داستان زندگی فردوسی) به چاپ پنجم می‌رسد
 • خبرگزاری تسنیم : «شب گرفتن ماه» عنوان کتابی است گردانیده و تلخیص شده توسط محمدرضا سرشار که بر مبنای کتاب «بسی رنج بردم» ساتم الوغ‌زاده، نویسنده مشهور تاجیک، برای نوجوانان منتشر شده است.
  به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری تسنیم , «شب گرفتن ماه» عنوان رمانی با موضوع زندگی حکیم ابوالقاسم فردوسی است که به قلم محمدرضا سرشار و بر مبنای کتاب «بسی رنج بردم» اثر ساتم الوغ زاده، نویسنده مشهور تاجیک برای نوجوانان به فارسی گردانیده و تلخیص شده است.
  این کتاب، داستانی شیرین و دلکش از زندگی حکیم ابوالقاسم فردوسی، داستان‌سرا و شاعر نامدار ایرانی قرن چهارم هجری قمری و سراینده میراث جاویدان زبان و ادب فارسی، شاهنامه است. داستان مذکور در اصل، با نام«بسی رنج بردم» توسط ساتم الوغ زاده، نویسنده مشهور تاجیک، به فارسی تاجیکی نوشته شده است.
  «بسی رنج بردم» یک سال پس از انتشار، توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از کتاب‌های خارجی برگزیده سال جمهوری اسلامی ایران معرفی و از نویسنده آن تقدیر به عمل آمد. بعدها تلخیص و گردانیده - به فارسی ایرانی - این اثر توسط محمدرضا سرشار برای نوجوانان صورت پذیرفت. چاپ پنجم این اثر در قطع وزیری و در شمارگان 2500 نسخه در 296 توسط انتشارات سوره مهر به زودی منتشر خواهد شد.


انتشار مجموعه شعر «فال و تماشا» توسط انجمن قلم ایران

148.gifمی بینمش که بسته به هم تار موش را

از پشت شیشه دخترک گلفروش را

پشت چراغ زرد به قرمز رسیده است

این چارراه، عطر گلش برده هوش را.

دختر به رنگ یک رز زرد مچاله است

از بس که دست فقر فشرده گلوش را.

آقا، نمی خرید؟! فقط شاخه ای هزار.

گل پخش می کند همۀ رنگ و بوش را.

گل، نعمتی ست هدیه فرستاده از بهشت.

گل، دختری ست چهره نپوشانده روش را.

خم می شوم دو شاخه گل سرخ می خرم

من شاد کرده ام دل یک گلفروش را.

گلدان به روی میز بچین مادر گلم

دم کن دوباره قوری و چایی جوش را.

در ادامه طرح انتشار "صد اثر از نوقلم" به تازگی هفتاد و نهمین عنوان این مجموعه به چاپ رسید.این اثر  که مجموعه شعر "فال و تماشا"نام دارد، سرودۀ سعید علی پور(1361-) در 64 صفحه قطع رقعی، به شمارگان 2200 نسخه و به قیمت 800تومان منتشر شده است.

در این کتاب می خوانیم:

جاده، دو غزل، گلفروش، خوشۀ مرگ، مادربزرگ، غزل بهترین، گل بدهد، می شکند، گزارش، نیمۀ کامل، بادبادک مصنوعی، لطفاً سریع تر، پیغمبر کذاب، معجزه، راز، پلنگ، درخت، پیاده روی، گریه می کند، چراغی بیاور، شبگرد، دریایی، این نیست، کولی، تکیه گاه، باران، فرشته وار، نقاشی، سارا(1)، سرزمین غزل، سارا(2)، چاره درد، تلخ است، دریایی، درخواست، سریال، قانون بازی، مرا بدجور شاعر کرد، ماهی، سیب سرخ، الفاظ کال، مهمانی باران، مختصری عشق، شاعر، به اقتدای تو، عسل، پرواز، غم، خداحافظ.

علاقه مندان می توانند این کتاب را از طریق فروشگاه کتاب انجمن قلم ایران به نشانی تهران-خیابان سید جمال الدین اسد آبادی -بالاتر از میدان سیدجمال الدین اسدآبادی - بعد از کوچه44  - پ لاک 358-شماره تلفن 88214440تهیه کنند.

ارسال نظر