آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


اهالی فرهنگ و هنر در فهرست های انتخاباتی دو جناح کشور نادیده گرفته شده اند

در مصاحبه با خبرنگار  باشگاه‌خبرنگاران‌جوان :

مجلس متعادل باید تلفیقی متناسب بین اهالی نظر و عمل باشد

 محمد رضا سرشار گفت: اهالی فرهنگ و هنر در فهرست های انتخاباتی دو جناح کشور نادیده گرفته شده اند.
     
  محمدرضا سرشار نویسنده و منتقد ادبی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: در نظام های توسعه یافته سرچشمه و منشا همه تحولات تصمیمات فرهنگ است. مسائل مهمی مانند سیاست و اقتصاد، شان هایی از شئون فرهنگ یعنی بازتاب های از آن هستند.

وی به اتفاق های افتاده در 16 سال اخیر در کشور اشاره کرد و یادآور شد: در هشت سال فعالیت دولت پنجم و ششم، شعار اصلی کشور حرکت به سمت توسعه اقتصادی بود، یعنی اقتصاد برای همه چیز از جمله فرهنگ تعیین تکلیف می کرد. در دولت هفتم و هشتم هم رئیس جمهور با شعار توسعه سیاسی برنامه های خود را نظم داد.

سرشار با پشنهاد اینکه باید به کمک مجلسی که اکثریت آن را افرادی با تفکر فرهنگی تشکیل می دهند سعی شود، ترک تازی اقتصاد و سیاست و تعیین تکلیف آنها برای تمام شئون زندگی از جمله فرهنگ به پایان برسد و هر کدام از این سه مقوله و مقولات مشابه در جایگاه درست و واقعی خود قرار گیرند،گفت: البته در مجلس افرادی که سوابق اجرایی در سمت های بالای کشوری دارند هم باید باشند چون یک مجلس متعادل تلفیقی متناسب از اهالی نظر و عمل است.

وی در پاسخ به این سئوال که چه میزان از مصوبات مجلس رویکرد فرهنگی دارد، گفت: هنوز شاهد تصویب قانون خاصی که به طور مشخص درباره عرصه هنر و ادبیات در مجلس باشد نبوده ام.

سرشار که به رضا رهگذر معروف است، افزود: عمده اقدام هایی که در این زمینه انجام شده یا به ابتکار شورای عالی انقلاب فرهنگی یا زیرمجموعه آن شورای هنر بوده است یا خود وزارت ارشاد یا نهادهای مشابه در این زمینه قدمی برداشته اند.

وی به آمارهایی هم درباره اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس از ابتدای تشکیل تاکنون اشاره کرد و گفت: تا به امروز جز سه نفر که از اهالی فرهنگ و هنر بودند و به مجلس راه یافتند و عضو کمیسیون فرهنگی شدند تقریبا هیچ وقت، فرد شناخته شده ای در عرصه فرهنگ و هنر در مجلس نداشتیم.

وی جنگ اصلی بیگانگان با کشور ما را جنگ فرهنگی نامید که بعد از هشت سال جنگ تحمیلی این جنگ فرهنگی شروع شد و مقام معظم رهبری از آن به عنوان شبیخون فرهنگی یاد کرده اند و گفت: همه اذعان داريم انقلاب‌هاي مخملي در كشور‌هاي رو به توسعه و شبيه ما از طريق استحاله فرهنگي صورت مي‌گيرد ديگر اينجا بحث زور و حمله نظامي و اشغال نيست بلكه بحث تغيير افكار و سلايق است و عمده ترين ابزار غرب در اين جنگ رسانه‌هايي مثل صدا و سيما و سينما و ادبيات است،بنابراين بايد قوي ترين بخش مجلس قسمت فرهنگي آن باشد.

وي با اشاره به مثالی در این زمینه تصریح کرد: " استيضاح وزير ارشاد در سال 1378 توسط مجلس پنجم را از راديو مي شنيدم كاملا متوجه بودم چگونه وزير ارشاد وقت با استفاده از بي اطلاعي نمايندگان استيضاح كننده بسياري از اشكالات كار خود را پوشاند و موضوع را مختومه اعلام كرد و در نهايت راي اعتماد گرفت در حالي كه اگر حتي يك نفر اهل ادبيات و هنر با اشراف كامل در آنجا حضور مي داشت به احتمال زياد سرنوشت وزير وقت ارشاد به گونه ديگري رقم مي‌خورد."

اين نويسنده با اعتقاد به اینکه در تهران جز دو نفر، تا به حال سابقه نداشته نامزدي منفرد بتواند با تبليغات شخصي خود رأي بياورد، گفت: «كسي مثل بنده با نيت خير اگر شرايط نمايندگي را در خود ببيند ولي به هيچ كدام از اين فهرست‌ها نپيوندد هرگز نمي‌تواند اميد داشته باشد كه وارد مجلس شود.»

وي به تهيه فهرست‌هاي انتخاباتي در اين دوره اشاره ‌کرد و گفت: «بسياري از كانديداها نام  خود را از 5 ماه قبل به تشكل‌ها عرضه مي‌كنند اما من اين كار را نكردم چون شان هنرمند را بالاتر مي‌دانم كه تقاضا بدهد.»
 

ارسال نظر