آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


سرشار: كتاب «دا» بركات زيادي براي حوزه نشر داشته است

خبرگزاري فارس: محمدرضا سرشار گفت: اين كتاب بركات زيادي براي عرصه نشر داشت؛ ركورد جديدي در توزيع نشر كتاب بر جاي گذاشت و كتابي با موضوع زمان مقدس توانست در اين عرصه ركوردشكني كند.

به گزارش خبرگزاري فارس، مراسم رونمايي از چاپ صدم كتاب "دا " با حضور محمدرضا سرشار، عماد افروغ، محمد حمزه‌زاده،حسن بنيانيان، مرتضي سرهنگي، اميرحسين فردي، محسن مومني و سيده‌زهرا حسيني رواي كتاب در محل فروشگاه انتشارات سوره مهر حضور هنري برگزار شد.
محمدرضا سرشار در اين مراسم گفت: كتاب "دا " نه ادعاي داستاني بودن دارد نه ساخت و پرداخت داستاني در آن هست، اما در 18 ماه به اين موفقيت رسيده و نزديك 250هزار جلد از آن منتشر شده و به طور متوسط هر كتاب را 5 نفر مي‌خوانند. يك نمايش راديويي ازآن تهيه شده و اگر مورد تأييد است نوار صوتي آن منتشر شود و در اختيار مردم قرار بگيرند.
وي با اشاره به مقدمه كتاب و اظهار نگراني نويسنده از مظلوميت دفاع مقدس گفت: ياد زيارت‌نامه‌اي افتادم كه در آن ما بايد شهادت دهيم امام معصوم نماز مي‌خوانده است. آدم ياد مظلوميت حضرت علي مي‌افتد كه روي منبر بر او دشنام مي‌دادند و وقتي در محراب نماز ضربت مي‌خورد عده‌اي از نماز خواندن ايشان متعجب بودند. چنين رفتاري نيز براي رزمندگان ما به شكلي ديگر در حال تكرار است عده‌اي كه در آن دوران خوب خوردند و خوابيدند و درس خواندند حالا مدعي هستند كه براي چه به جنگ رفتيد و كشور را به اين روز انداختيد!
دبير جايزه كتاب سال در ادامه اين مراسم گفت: اهل قلم مي‌دانند يادآوري خاطره تلخ براي گوينده تلخ است حالا با يك شرايط سختي جسمي و روحي بايد دوباره آن را تكرار كند.
سرشار گفت: جنگ تحميلي ما برعهده معدودي از خانواده‌ها بود. حالا آنها چيزي نمي‌گويند ما نبايد فراموش كنيم. اين خانواده‌ها آنقدر صبر كردند تا افرادي در قالب كتاب و ادبيات بيايند واقعيات جنگ را بازگو كند اما وقتي ديدند از اين گروه آبي‌ گرم نمي‌شوند خودشان دست به كار بازگويي اين واقعه شدند.
اين داستان‌نويس در ادامه گفت: رهبر انقلاب از جمله اولين كساني بودند كه اين كتاب را خواندند و معتقد بودند اين كتاب جذابيت‌هاي رمان را دارد.
سرشار افزود: اين كتاب بركات زيادي براي عرصه نشر داشت؛ ركورد جديدي در توزيع نشر كتاب بر جاي گذاشت و كتابي با موضوع زمان مقدس توانست در اين عرصه ركوردشكني كند.همچنين آمار اين كتاب در خاورميانه نيز بي‌نظير است كه بايد روي آن تبليغ شود.
اين منتقد همچنين گفت: كتاب "دا " نشان داد كه مردم به كتاب قطور اقبال نشان مي‌دهند. گفته مي‌شود كه ناشر دولتي در چاپ توزيع و نشر كتاب ناموفق هستند در حاليكه اين ناشر در اين زمينه موفق عمل كرده است. گفته مي‌شود كتاب‌هاي ارزشي مشتري و مخاطب ندارند اما اين طور نشد. كتاب‌هايي با نويسنده گمنام مشتري ندارد و اين يك اصل در ادبيات است اما اين كتاب اين فرض را باطل كرد.
سرشار درباره رازهاي جاذبه كتاب گفت: اخلاص نويسنده و گوينده، شرايط حاكم بر كشور در زمان استقرار دولت اصولگرا، ناشر كتاب ، زن بودن راوي، صداقت و صميميت در آثار مستند و زيربافت و جزئي‌نگر بودن كتاب از جمله موارد موثر در موفقيت كتاب است.
نايب رييس هيات مديره "انجمن قلم ايران " در ادامه افزود: شريعتي كتابي دارد به نام ذكر و ذاكرين و در آنجا معني نوعي از ذكر را بيان مي‌كند و آن را به واقعه عاشورا ربط مي‌دهد. ذكر در فرهنگ لغت نيز به معني روضه‌‌خواني و ياد خدا است امروزه با يك تسامح در لفظ، ذاكرين را مداح مي‌گويند كه تعبير كاملي نيست و ذكر فراتر از مدح است.
وي گفت: جمله كليدي شريعتي در آن كتاب اين است "آنان كه رفتند كاري حسيني كردند، آن‌ها كه ماندند بايد كاري زيبني كنند ولا يزدي‌اند " واقعاً اگر در عاشورا حضرت زينب نمي‌ماند و بعد آنچه در كربلا گذشت را براي مردم نمي‌گفت عاشورا و كربلا الان زنده نبود.
وي با اعلام اين كه رويداد دفاع مقدس با الهام از عاشورا شكل گرفت افزود: بعد از پايان جنگ واقعاً اگر كساني نبودند و جزئيات آن رويداد را براي مردم و نسل بعد بازگو نمي‌كردند اين رويداد در همان زمان دفن مي‌شد. اجر كساني كه اين رويداد را بازگويي، بازنويسي، نشر و تبليغ مي‌كنند اجر ذاكرين است.
استاديار "پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي " گفت: رويداد دفاع مقدس به لحاظ جنگي خرابي و كشتار به همره دارد، فرقي نمي‌كند جنگ معنوي و دنيايي باشد اما آن‌چه اين خسارت‌ها را قابل تحمل مي‌كند و اين خسارت را بر ضد خود تبديل مي‌كند همين اتفاقات رخ داده بعد از آن است. جنگ بركاتي بسيار براي كشور داشت هرچه از آن دور مي‌شود اين را بيشتر حس مي‌كرديم.
سرشار در ادامه گفت: دفاع‌مقدس يك دانشگاه بزرگ دنيايي و اخروي بهتر است؛ بهترين مديران ما بعد از جنگ همان فرماندهان دفاع مقدس بودند. اين رويداد فضاي كشور را انباشته از عطر معنويت كرد، خيلي از قبح‌هاي اجتماعي كه امروزه گرفتار آن هستيم در زمان جنگ پذيرفتني نبود. جنگ كشور ما را در برابر طمع‌ورزي بيگانگان بيمه كرد در حالي كه امروز كشورهاي همسايه در اشغال هستند كسي جرأت حمله به ما را ندارد.
عضو هيات امناي بنياد ادبيات داستاني گفت: جنگ يك نوع خودباوري و خوداتكايي براي ما به وجود آورد، عرصه‌هاي كه ما جرأت وارد شدن به آن را نداشتيم در جنگ از بين رفت و با تكيه بر ايمان، پشتكار و اعتقاد به خود ‌توانستيم؛ با همه اينها اگر ما بزرگترين سرمايه دفاع‌مقدس را براي كشور و نسل‌هاي بعدي اين بدانيم كه يك فرهنگ كامل را ايجاد كرد؛ يك گنج بزرگ در اختيار ما هست و مي‌توانيم به وسيله آن كشور را بيمه كنيم.

ارسال نظر