آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين نظرات خوانندگان

 • دکتر غلامی(سرپل ذهاب): با سلام عرض ارادت وتبريك آقاي سرشار حقير نوجوانيم را ادامه
 • سيد احمد ميرزاده: از صميم دل به استادنامدار ادبيات داستاني كشور استادمحمد رضا ادامه

آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


مقالات آموزش داستان‌نويسي محمدرضا سرشار، بهترين مقاله علمي هشتمين جشنواره مطبوعات کودکان و نوجوانان

هشتمین جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان، ۳۳ تن از برندگان بخش‌های دوازده‌گانه خود را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، همزمان با اولین روز جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان، اسامی برندگان این جشنواره، عصر امروز، اعلام شد.

فریدون عموزاده خلیلی، از نشریه دوچرخه در بخش یادداشت، کاترینا ورزی از ماهنامه کتاب‌ ماه در بخش نقد و مقاله،‌ فریبا خانی از نشریه دوچرخه در بخش خبر، ندا انتظامی و فهیمه احمدی از نشریات دوچرخه و باران به طور مشترک در بخش گفت‌و‌گو، به عنوان نفرات برتر انتخاب شده و لوح زرین و دیپلم افتخار این جشنواره را دریافت کردند.


همچنین در بخش آموزشی، محمدرضا سرشار از نشریه سروش نوجوان، در بخش علمی،مهدی قهرمان و علیرضا منصوب‌ بصیری از نشریه کاوش به طور مشترک،‌ برگزیده شدند.

مهناز فتاحی نیز از نشریه کیهان بچه‌ها در بخش داستان، لوح زرین و دیپلم افتخار جشنواره را دریافت کرد.

محمد پور‌وهاب از نشریه باران و کبری بابایی از نشریه سلام بچه‌ها نیز به طور مشترک جوایز بخش شعر نوجوان را ازآن خود کردند.

در بخش ترجمه، ونوس علاقه‌بند از نشریه کیهان بچه‌ها و سیف‌الله گلکار از بچه‌ها گل‌آقا و در بخش کاریکاتور محمود ضیایی‌زرد خشویی و لاله ضیایی، هردو از نشریه بچه‌ها گل‌آقا، موفق به دریافق لوح زرین و دیپلم افتخار جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان شدند.

شیوایی ضیایی از شاهد کودک، در بخش طراحی روی جلد و صادق جمالی از نشریه آینده‌سازان در همین بخش از دیگر برندگان این جشنواره بودند.

محمدرضا بایرامی و آناهیتا آروان، هردو از نشریه کیهان بچه‌ها به طور مشترک در بخش سرمقاله، زهره پری‌رخ از نشریه کوشش در همین بخش و مهسا بزرگ‌امید، از نشریه شاهد نوجوان، در بخش صفحه آرایی، از دیگر برگزیدگان این جشنواره بودند.


برندگان در این بخش، دیپلم افتخار جشنواره را دریافت کردند.


همچنین از دیگر برگزیدگان این جشنواره، معصومه انصاریان از نشریه پژوهشنامه و ساره گودرزی از نشریه آینده‌سازان، در بخش نقد و مقاله، سید نوید علی‌اکبر از نشریه عروسک سخن‌گو، در بخش داستان تالیفی و افسانه شعبان‌نژاد، از نشریه دوست خردسال،‌ در بخش شعر، دیپلم افتخار جشنواره را دریافت کردند.

اعظم کاوه از کیهان بچه‌ها در بخش خبر، فاطمه مشهدی‌رستم، محمود بهارلو و ساره گودرزی به ترتیب از نشریه باران، سلام بچه‌ها و آینده‌سازان، هرسه به طور مشترک در بخش گزارش و مریم نظری از نشریه انتظار نوجوان و نرگس عماری الله‌یاری از نشریه باران در بخش داستان مخاطب، برنده دیپلم افتخار شدند.

مهسا صالحی نیز برگزیده بخش شعر مخاطب از نشریه کیهان بچه‌ها و سید سعید هاشمی،‌ برگزیده بخش طنز و کمیک‌استریب از نشریه انتظار نوجوان بودند که دیپلم افتخار هشتمین جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان کانون را دریافت کردند.


گفتنی‌است در افتتاحیه این جشنواره با معرفی برگزیدگان و اهدای جوایز،‌ از نشریه بچه‌ها گل آقا، کیهان بچه‌ها و دوچرخه نیز به طور ویژه تقدیر شد.


هشتمین دوره جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان با مراسم افتتاحیه و اهدای جوایز در روز پنج دی آغاز به کار کرد و این جشنواره تا ۱۸ دی در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۸ برگزار می‌شود.

2 نظر

از صميم دل به استادنامدار ادبيات داستاني كشور استادمحمد رضا سرشار تبريك عرض مي كنم.و از ايشان استدعا دارم كتاب الفباي قصه نويسي را تمام كنند .

با سلام عرض ارادت وتبريك آقاي سرشار حقير نوجوانيم را با شما گذراندم همچنين جوانيم را اميدوارم ميانسالي وپيريم را نيز با شما تمام كنم چون بسيار از شما آموخته ام

ارسال نظر