آخرین خبر

 • • حضور انتشارات انجمن قلم ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حدود 180 عنوان کتاب
 • چهارشنبه 11 اردیبهشتماه 92

  انتشارات انجمن قلم ایران با حدود 180 عنوان کتاب، در بیست و ششمین نمایشگاه بین­المللی کتاب تهران حضور یافته است. غرفه این انتشاراتی صنفی در راهرو 9 نمایشگاه قرار دارد.

  ویژگی متفاوت انتشارات مذکور این است که کلیه کتابهای طرحهای پیشکسوتان و نوقلمان آن - به این سبب که طرحهای مشترک انجمن قلم ایران با معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طی قراردادی منعقده در سال 1387 هستند - با پایین ترین قیمت پشت جلد مربوط به سال 1387، همچنین با کسر 10 درصد تخفیف عرضه می شوند. که حتی بدون محاسبه تخفیف، در مجموع نسبت به قیمتهای جدید ناشران دیگر، تقریبا حدود هفتاد ارزان­ترند.

  گفتنی است، آثار طرح پیشکسوتان، دربرگیرنده 1000 صفحه گزیده آثار شاعران و نویسندگان برجسته متعهد معاصر - در مورد زندگان، به انتخاب خودشان - در قالب 4، 3، 2 یا 1 عنوان کتاب است. ازجمله مشاهیری که آثارشان در این مجموعه منتشر شده است می توان به زنده یادان امیرحسین فردی (4 عنوان)، جلال آل احمد (4 عنوان)، نیمایوشیج (دیوان کامل اشعار)، سهراب سپهری ( دیوان کامل اشعار)، حمید شاهرخی(جذبه) (4 عنوان)، نصرالله مردانی (2 عنوان)، پروین اعتصامی (دیوان کامل اشعار)، خلیل جمالی ( مذنب) (دیوان کامل اشعار)، سپیده کاشانی (دیوان کامل اشعار و تنها کتاب به نثر ایشان)، ... است. همچنین از جمله معاریف در قید حیات که آثاری از آنان در این طرح به چاپ رسیده می توان از استادان سیدعلی موسوی گرمارودی، میثاق امیرفجر، محمد میرکیانی، رضا شیرازی، حسین فتاحی، ابراهیم حسن بیگی، داریوش عابدی، حمید سبزواری، رضا اسماعیلی، عباس باقری، حسین اسرافیلی، محمدرضا سرشار، راضیه تجار، یعفوب آژند، مشفق کاشانی، احد ده بزرگی، سیمیندخت وحیدی و ... یاد کرد.

  طرح نوقلمان نیز شامل نخستین کتاب داستان یا شعر یا پژوهش و نقد ادبی منتشره از شاعران یا نویسندگانش است؛ که برخی از آنان طی همین مدت کوتاه موفق به انتشار آثار با ارزش متعدد دیگری نیز در همین زمینه ها شده اند. که از آن جمله می توان به اقدس(مهدیه) ارطایفه، مریم مقانی، مریم شریف رضویان، معصومه عیوضی، رودگری، ...اشاره کرد. از میان آثار منتشره در طرح نوقلمان، تا کنون 4 کتاب موفق به دریافت جوایز جشنواره های معتبر ادبی از جمله پروین اعتصامی، گام اول و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس شده اند.

  شماره های مختلف فصلنامه «اصحاب قلم»، و ماهنامه «اقلیم نقد»، نیز، از همین غرفه قابل تهیه اند.

  غرفه فروش کتاب مؤسسه انجمن قلم ایران، از امروز تا پایان نمایشگاه (21 اردیبهشت ماه) از ساعت 10 صبح تا 20، در راهرو شماره 9، غرفه 12 بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، پذیرای قدوم مراجعان ارجمند خواهد بود. در ضمن، علاقه مندان حائز شرایط، در صورت تمایل به عضویت در این تشکل صنفی، می توانند فرم عضویت در انجمن قلم ایران را از همین غرفه دریافت کنند.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • انتشار «روزنگاشتهایی در باره ادبیات داستانی انقلاب اسلامی» به قلم محمدرضا سرشار
 • کتاب «ماه بندان» سفرنامه مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی مراحل آماده سازی خود را طی می‌کند و در روزهای آتی به نمایشگاه کتاب می‌رسد.

  به گزارش فارس علاوه بر رسیدن چند جلد کتاب جدید توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی به نمایشگاه کتاب امسال، این انتشارات آماده سازی کتاب دیگری را در دست دارد که سفرنامه‌ای از سفر رهبر انقلاب به خراسان شمالی است.

  همچنین از دیگر کتاب‌هایی که در روزهای آتی به غرفه این انتشارات اضافه خواهد شد روزنگاشت‌هایی درباره ادبیات داستانی پس از انقلاب اسلامی است. این کتاب را محمدرضا سرشار نوشته است و شامل 25 نوشتار به قلم این نویسنده درباره ادبیات داستانی پس از انقلاب است.

  گفتنی است مرکز اسناد برنامه حضور نویسندگان این دو کتاب را هم در دستور کار خود دارد.


انتشار مجموعه شعر "آینه های خیس" توسط انجمن قلم ایران

0.gifدیگر عرضی نیست

جز سلامتی رختها و درختها

مرخص که شدم

نبودنم را کنار عزیزم خاک کنید

"حسین پناهی" را می گویم-

عزیزم!

در ادامه روند انتشار "صد اثر از صد نوقلم" به تازگی هفتاد و هفتمین عنوان از این مجموعه به چاپ رسید. این اثر "آینه های خیس" نام دارد که سرایندۀ آن محمد مرادی ناصرآباد(1359-) است. این مجموعه در 136 صفحه قطع رقعی به شمارگان 2200 نسخه و به بهای 1700 تومان در دسترس است.

 این کتاب به سه بخش سرود باران، سپیدار زخم، باران واژه ها تقسیم می شود. در بخش اول می‌خوانیم:یادمان، نسیم، دریچه، هستی، جوانه، ضریح، از رنجی که می بریم، خاطره، پلک حادثه، ترکش، پرتره، قطعنامه، پیاده رو، اتفاق، پرسه، قاب، کوچ، پاییزان، افق، تفاهم، نردبان، طواف1، در حوالی، فصل اخر، موج، مکث، فصل پنجم، قرار، تو را، تفال، تاوان، ثانیه، پیشواز، انعکاس، ایستگاه هشتم، وصال.

در بخش دوم: یا مقلب القلوب، تردید، هبوط، یک هزار، سرخ، نفت اباد، عبور، مسیر، به رنگ انار، در خیابان باران، جیم نون گاف، یوم العیش، تا هنوز، فانوس، کنکاش، لز اسمان، بهت، سکوت، مسافر، نامعادله، ایینه های خیس، بن بست، بنفشه، مات، ابدیت، سلام خداحافظ، میعاد، تلاطم، بی تاب، سایه روشن.

و در بخش اخر:بدرقه، پلاک، سایه خیال، رنگین کمان، روزگار نو، فصل دیدار، قاب خالی، شمیم، قفس، تردید2، هوای تازه، گلباران، نسیم، سوگ، رویا، طواف2، نسبت، بارانی، رقص، گلچین، دلتنگی، کبریتها، هرگز، این اسمان، هاله، جاری، عاشقی، بر سنگفرش، امدن، تورق، قرق، لبریز و... .

علاقه مندان می توانند این کتاب را از طریق فروشگاه کتاب انجمن قلم ایران به نشانی تهران-خیابان سید جمال الدین اسد آبادی -بالاتر از میدان سیدجمال الدین اسدآبادی - بعد از کوچه44-پلاک 358-شماره تلفن 88214440تهیه کنند.

ارسال نظر