آخرین خبر

 • • قابل توجه اعضای انجمن قلم متقاضی بلیطهای جشنواره فیلم فجر
 • یکشنبه 13 بهمنماه 92

     به اطلاع آن دسته از دوستان عضو خواهان بلیطهای جشنواره فیلم فجر سال 92 می‌رساند:

     به خلاف  سالهای گذشته و به رغم نامه‌نگاری و پیگیری انجمن قلم ایران، در سال جاری فقط 4 سری بلیط این جشنواره (برای چهار نفر)، آن هم مربوط به سئانس ساعت 22:30 یکی از سینماهای درجه دوی تهران در اختیار انجمن قرار گرفت؛ که طبعا پاسخگوی بیش از 150 عضو  ساکن تهران ما نبود. در نتیجه در جمع هیئت مدیره مورخ 92/11/12 انجمن، برای این 4 سری بلیط قرعه کشی به عمل آمد و این بلیطها به چهار نفر از اعضا که قرعه به نامشان خورده بود تحویل شد.

     همچنین همه ساله تعدادی بلیط جشنواره فیلم فجر نیز از سوی هیئت اسلامی هنرمندان در اختیار انجمن قرار می گرفت تا میان اعضا توزیع شود؛ که در سال جاری - احتمالا به سبب کاهش سهمیه هیئت مذکور - از آن محل هم بلیطی در اختیار هیئت مدیره قرار نگرفت.

                                                                                                                                                   روابط عمومی انجمن قلم ایران

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • «پایی که جا ماند» و «اگر بابا بمیرد» به سراغ اسپانیولی‌ها رفت
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۴

  مدیر دفتر ترجمه حوزه هنری از اتمام ترجمه تعدادی از آثار دفاع مقدس از جمله «پایی که جاماند» به زبان اسپانیولی و توزیع آن در کشورهای اسپانیولی‌زبان در آینده نزدیک خبر داد.
  به گزارش جهان، فهیمه محمدسمسار، مسئول دفتر ترجمه حوزه هنری، در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اتمام ترجمه برخی از آثار دفاع مقدس به زبان اسپانیولی، گفت: از جمله کارهایی که اخیراً توسط دفتر ترجمه پیگیری و به انجام رسیده، ارائه ترجمه اسپانیولی از دو اثر با موضوع دفاع مقدس با عناوین «پایی که جاماند» نوشته سیدناصر حسینی‌پور و «اگر بابا بمیرد» نوشته محمدرضا سرشار است.

  وی ادامه داد: ترجمه خاطرات سیدناصر حسینی‌پور توسط مریم اورنرو سوله، از مترجمان ادبیات آمریکای لاتین، چندی پیش از سوی دفتر ترجمه آغاز شده و به تازگی به اتمام رسیده است. علاوه بر این، «اگر بابا بمیرد» نیز توسط نجمه شبیری به اسپانیولی برگردانده شده و قرار است با همکاری یک ناشر اسپانیایی در این کشور ترجمه و توزیع شود.

  وی بر پیگیری دفتر ترجمه حوزه هنری بر ترجمه آثار فاخر دفاع مقدس به دیگر زبان‌ها به منظور انتقال ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب و نشان دادن مظلومیت مردم ایران در طی جنگ هشت ساله تأکید و عنوان کرد: پیش از این نیز آثار متعددی از سوی این دفتر به زبان‌های عربی، انگلیسی، ترکی استانبولی و اسپانیولی برگردانده شده است که از جمله این منابع می‌توان به کتاب پرمخاطب «دا» اشاره کرد. این اثر و دیگر آثاری که از سوی دفتر ترجمه برگردانده شده‌اند، با همکاری و مشارکت نویسنده، راوی و مترجم انجام شده است.

  مسئول دفتر ترجمه حوزه هنری ادامه داد: روال کار در ترجمه آثار سوره مهر بر این است که ابتدا مترجم با راوی و نویسنده ارتباط برقرار می‌کند و بعد از رفع ابهامات کار ترجمه آغاز خواهد شد که از این نمونه می‌توان به برپایی نشستی با همین محوریت بعد از انتشار کتاب «دا» با حضور راوی و مترجم اشاره کرد. به همین منظور نشستی با همین محوریت با راوی و مترجم «پایی که جاماند» نیز برگزار خواهد شد.

  سمسار در ادامه به ترجمه «پایی که جاماند» به زبان اسپانیولی اشاره کرد و با بیان اینکه این اثر یکی از پرفروش‌های سوره مهر است، یادآور شد: هنوز مشخص نیست که ترجمه این کتاب در ایران یا در اسپانیا منتشر شود. تلاش داریم تا هر چه زودتر برگردان این کتاب را روانه بازار کتاب کنیم.

  «پایی که جاماند» مجموعه خاطرات سیدناصر حسینی پور از روزهای اسارت است که در چند ماه اخیر به ویژه در بیست و ششمین دوره نمایشگاه کتاب تهران با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد و یکی از آثار پرفروش سوره مهر معرفی شده است. حسینی پور در این اثر خاطرات خود ار اردوگاه های مخفی عراق را روایت می کند و همین امر بر جذابیت اثر می افزاید. راوی که خود نگارش خاطرات را نیز برعهده داشته است، کتاب را به ولید فرحان، فرمانده عراقی، تقدیم می‌کند.

  در بخش هایی از این اثر می خوانیم: «در حالی که سرم پایین بود، کنارم نشست، موهایم را گرفت و سرم را بالا آورد؛ چنان به صورتم زل زد، احساس کردم اولین بار است ایرانی می بیند. بیشتر نظامیان از همان لحظه اول اسارتم اطرافم ایستاده بودند و نمی رفتند.

  زیاد که می ماندند، با تشر یکی از فرماندهان و یا افسران ارشدشان آن جا را ترک می کردند. چند نظامی جدید آمدند. یکی از آنها با پوتین به صورتم خاک پاشید. چشمانم پر از خاک شد. دلم می خواست دست هایم باز بود تا چشم هایم را بمالم. کلمات و جملاتی بین آنها رد و بدل می شد که در ذهنم مانده. فحش ها و توهین هایی که روزهای بعد در العماره و بغداد زیاد شنیدم. یکی شان که آدم میان سالی بود گفت: لعنه الله علیکم ایها الایرانیون المجوس. دیگری گفت: الایرانیون اعداء العرب. دیگر افسر عراقی که مؤدب تر از بقیه به نظر می رسید، گفت: لیش اجیت للحرب؟ (چرا اومدی جبهه؟ ) بعد که جوابی از من نشنید، گفت: اقتلک؟ (بکشمت؟ ) آنها با حرف هایی که زدند، خودشان را تخلیه کردند. ... »


حضور محسن مومني در كلاس نقد داستان محمدرضا سرشار

خبرگزاري فارس: محسن مومني رئيس حوزه هنري روز گذشته به صورت سرزده در كلاس نقد داستان محمدرضا سرشار حضور پيدا كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، محسن مومني رئيس حوزه هنري روز گذشته به صورت سرزده در كلاس نقد داستان محمدرضا سرشار حضور پيدا كرد.
محسن مؤمني كه از زمان تصدي رياست حوزه هنري اميد تازهاي در هنرمندان انقلابي براي تغيير و تحول در ساختار و محصولات حوزه هنري ايجاد كرده بدون تكلف ناشي از رياست، در كلاس‌ نقد داستان شركت كرد و مشاركت وي در برخي مباحث سبب ايجاد شور و نشاط خاصي در ميان شركت‌كنندگان شد.
وي همچنين در پايان اين كلاس دقايق طولاني را به گفتگو با شركت‌كنندگان اين كلاس اختصاص داد.
جلسه روز گذشته نقد داستان حوزه هنري اختصاص به نقد رمان «مامور» اثر علي مؤذني داشت كه اخيرا در جايزه كتاب فصل و قلم زرين مورد تقدير قرار گرفته است.

ارسال نظر