آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


داستان‌های جلال آل احمد به انتخاب سرشار كتاب می‌شود

گروه ادب: هفتاد اثر داستانی جديد از نويسندگان انقلاب اسلامی و نيز متون كلاسيك ادبيات فارسی از جمله برگزيده‌ داستان‌های جلال آل احمد به انتخاب «محمدرضا سرشار» با حمايت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر و در نمايشگاه كتاب سال آينده رونمايی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) مجموعه متون برگزيده ادبيات داستانی در قالب طرح «يكصد كتاب يكصد نويسنده» كه در قالب 70 اثر جديد با همكاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و از سوی نشر تكا وابسته به مؤسسه نمايشگاه‌های فرهنگی ايران در مرحله توليد قرار گرفته است، در نمايشگاه كتاب سال آينده رونمايی می‌شود.

كامران پارسی‌نژاد كه به همراه محمدرضا سرشار مسئوليت انتخاب اين آثار را به عهده دارند در ارتباط با اين آثار تازه به ايكنا گفت: اين هفتاد جلد اثر در سه بخش تازه دسته‌بندی شده‌اند كه در مرحله اول شامل آثار جديدی از نويسندگان انقلاب اسلامی است كه در دوره قبل انتشار اين آثار، موفق به انتشار كتابی از آن‌ها نشديم. در بخش دوم از آثار اين مجموعه نيز آثاری از برخی نويسندگان كه در دوره پيش اثر آن‌ها در حوزه بزرگسال منتشر شد، در گروه سنی ديگری منتشر خواهد شد و بخش سوم از اين مجموعه نيز به انتشار آثار كلاسيك فارسی اختصاص دارد كه شامل آثار نويسندگان پيشكسوت ادبيات فارسی كه آثار قابل انتشار دارند و نيز برخی متون كلاسيك فارسی كه تا پيش از اين كمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند، خواهد بود.

به گفته پارسی‌نژاد انتخاب آثار برای اين بخش از اين مجموعه كتاب‌ها مشتركاً بر عهده وی و سرشار قرار داده شده است.

وی همچنين افزود: در حال حاضر سی اثر جديد در قالب اين مجموعه برای انتشار در اختيار اين مجموعه قرار گرفته است كه 5 مجموعه برای انتشار مورد تأييد قرار گرفته‌اند و مابقی در دست بررسی قرار گرفته‌اند كه از جمله آن‌ها می‌توان به مجموعه منتخبی از داستان‌های جلال آل احمد اشاره كرد كه با انتخاب محمدرضا سرشار در دست انتشار قرار گرفته است.

وی افزود: آثار نويسندگانی در اين مجموعه منتشر خواهد شد كه حداقل دارای سه تا چهار كتاب منتشر شده باشند و آثار نوقلمان در قالب اين مجموعه قرار نخواهد گرفت.

پارسی‌نژاد افزود: انتخاب آثار برای انتشار در قالب اين مجموعه تنها با انتخاب گروه تدوين‌كننده مجموعه نبوده و نويسندگانی كه احساس می‌كنند و تمايل به انتشار اثر در قالب اين مجموعه را نيز دارند، می‌توانند آثار خود را برای بررسی ارائه كنند.

ارسال نظر