آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


افزایش کتابفروشی‌های کوچک و پویا موجب توسعه فرهنگ کتابخوانی می‌شود

افزایش کتاب‌فروشی‌های کوچک و پویا در نقاط مختلف شهرها و ایجاد تنوع در موضوعات کتاب، زمینه را برای اشاعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه مهیا می‌کند.
به گزارش حیات دکتر محمدرضا سرشار نایب‌رییس انجمن قلم ایران در گفت و گو با خبرنگار ستاد خبری پانزدهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تداوم برنامه‌های فرهنگی مسؤولان برای توسعه کتابخوانی، اظهار داشت: بدون شک درنظر گرفتن یک هفته با موضوع «کتاب» حاکی از آن است که در زمان‌های دیگر سال‌ آن‌گونه که شایسته است به مقوله کتاب پرداخته نمی‌شود و مسؤولان باید با ارائه راهکارهای مناسب در تمام طول سال به اجرای برنامه‌های جامع در اشاعه فرهنگ کتابخوانی بپردازند.
وی رسانه ملی را مهم‌ترین ابزار در توسعه امر کتابخوانی دانست و افزود: متأسفانه رسانه ملی در کشور ایران تاکنون نتوانسته تبلیغات صحیحی از جایگاه ارزشمند کتاب در بین افراد جامعه ارائه دهد و باید تلاش جدی در این زمینه داشته باشد.
سرشار خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر کتابخوانان حرفه‌ای با مراجعه به یک نقطه متمرکز در سطح شهر به کتاب‌های مورد نظر خود دسترسی آسان دارند، در حالی که برای سایر افراد وضع به این منوال نبوده و برای حل این مشکل نیاز به افزایش کتابفروشی‌های کوچک و پویا و بالابردن تنوع کتاب‌ها و جلوگیری از تکراری‌ شدن کتاب‌های موجود در کتابفروشی‌ها و کتابخانه‌ها است.
وی تجهیز مراکز آموزشی، مدارس و مساجد کشور به کتابخانه را از دیگر راهکارهای مؤثر در ارتقاء فرهنگ مطالعه در کشور عنوان کرد و گفت: تجهیز کتابخانه‌های آموزشگاه‌ها و مساجد و برپایی غرفه‌های دائمی فروش کتاب در مدارس موجب بالابردن انگیزه افراد برای مطالعه کتاب می‌شود.
این نویسنده برجسته کشور در حوزه ادبیات پایداری در ادامه بیان داشت: تشویق مردم به مطالعه کتاب و معرفی اهمیت و نقش ارزنده کتاب در زندگی افراد از سوی شخصیت‌های برجسته کشور به‌ویژه ائمه جماعت از دیگر راه‌کارهایی است که در افزایش سطح مطالعه تأثیرگذار خواهد بود. به‌عنوان مثال زمانی که مقام معظم رهبری بدون بیان نام کتاب، به موضوع کتاب خاصی اشاره می‌کند، در ظرف مدت کوتاهی شاهد تجدید چاپ آن کتاب به صورت مکرر خواهیم بود.
وی اقدامات وزارت ارشاد برای توسعه امر کتابخوانی در سال‌های اخیر را بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: انتقال یارانه از ناشران به مصرف‌کنندگان و تبدیل بن‌های کاغذی کتاب به کارت الکترونیک خرید کتاب برای حذف بازارهای سیاه تقلب‌های موجود در این بخش، مشارکت با نهادها و مؤسسات مرتبط برای ارائه تخفیف به افراد مرتبط با نهادها همگی قدم‌های مثبتی است که نشان‌دهنده توجه ویژه وزارت ارشاد به اشاعه فرهنگ کتابخوانی در بین اقشار جامعه است.
گفتنی است پانزدهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، 24 آبان تا اول آذرماه سال جاری در سطح کشور برگزار خواهد شد.

ارسال نظر