آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


ما در كارهايمان كوتاهي‌هاي بسياري داشته‌ايم

محمدرضا سرشار گفت: متأسفانه ما در كارهايمان كوتاهي‌هاي بسياري داشته‌ايم و نيروهاي كمي را پرورش و جذب كرده‌ايم.
به گزارش خبرگزاري فارس،‌ به نقل از روابط عمومي پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي، نخستين هم‌انديشي متفكران حوزه مطالعات انقلاب اسلامي با حضور برخي از مسؤولان فرهنگي كشور و پژوهشگران در تالار علامه جعفري پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي برگزار شد.
در اين مراسم محمدرضا سرشار كه نويسنده‌اي توانمند است، اظهار داشت: در زمان قبل از انقلاب عده‌اي از انقلابي‌ها به رسانه‌هاي آن دوران ايراد مي‌گرفتند و ادعا داشتند كه اگر روزي رسانه راديو و تلويزيون به دست‌شان بيفتد، بطور قطع بهترين برنامه‌ها را روي آنتن خوهند برد، اما متأسفانه درحال حاضر رسانه راديو و تلويزيون در دست انقلابي‌هاست اما هيچ كارارزشمندي انجام نشده است.
اين نويسنده راديويي افزود: متأسفانه ما در كارهايمان كوتاهي‌هاي بسياري داشته‌ايم و نيروهاي كمي را پرورش و جذب كرده‌ايم. ما نيرو پرورش نمي‌دهيم و هميشه نگران اين هستيم كه روزي نيروها را از دست دهيم و در نهايت هم از دست مي‌دهيم.
وي تأكيد كرد: بايد به اين باور برسيم كه دانشجو طالب و شيفته علم است و اگر اساتيد ما از تحصيلات و تجربيات بالايي برخوردار باشند به‌ طور قطع دانشجو را جذب خواهند كرد.
هم چنين محمدرحيم عيوضي، رييس پژوهشكده فرهنگ و مطالعات اجتماعي اظهار داشت: حضور در عرصه انقلاب اسلامي يعني حضور در چالش ها و فعاليت هاي سخت و پررمز و رازي است كه طبعا انجام و اداي اين واژه حفظ دستاوردهاي انقلاب اسلامي بر جاي خواهد داشت.
رييس پژوهشكده فرهنگ و مطالعات اجتماعي تصريح كرد: مدت‌ها گروه مطالعات انقلاب اسلامي در انديشه بود كه نشستي با حضور دست اندركاران و انديشمندان عرصه انقلاب كه هم معنا بر انقلاب مي انديشند و در راستاي نقطه تلاقي مشترك حرف مسوولانه در اين راستا انجام مي دهند، برگزار كنيم.
وي افزود: اميدواريم بتوانيم اين نشست‌ها نقطه شروع يك حركت منسجم و يگانه از سوي دست اندركاران انقلاب اسلامي باشند.
رييس پژوهشكده فرهنگ و مطالعات اجتماعي تأكيد كرد: گروه مطالعات انقلاب اسلامي در راستاي مطالعات انقلاب اسلامي، رسالتي را از ديرباز در قالب برنامه 5 ساله تدوين و برنامه ريزي شده كه در جلسه هاي مختلف و شوراي علمي پرداخته مي شود و به صورت دستاوردهاي علمي خود را نشان مي‌دهد.
وي عنوان كرد: نيازهاي تحقيقاتي حوزه مطالعات انقلاب اسلامي در دهه سوم، انقلاب اسلامي و نظام سازي درحوزه هاي مختلف ، انقلاب اسلامي و نظريه هاي دين پژوهي و علوم انساني و دستاوردها و آسيب هاي مطالعات و تحقيقات نهادي و غيرنهادي د رحوزه مطالعات انقلاب اسلامي از جمله محورهاي اين دوره از جلسه است كه امروز به بحث خواهيم پرداخت.
نيكبخت اظهار داشت: در اين راستا خلاء هايي وجود دارد كه وظيفه مؤسساتي است كه در سكوي تاريخ و انديشه انقلاب است و بايد اين خلاء را پر كنند.
اين محقق تصريح كرد: ما تعريفي كه از هويت ايراني داريم بايد براي نسل سوم اين هويت را معنا كنيم چرا كه اين نسل به اين هويت نياز اساسي دارند و بدون اين تعاريف نمي توانند راه خود را پيدا كنند.
به گفته وي بايد نسل سوم را آماده و تفهيم كرد كه براي چه انقلاب كرديم و هدفمان از انقلاب چه بود.
توكلي اظهار داشت: محقق متون كتاب انقلاب اسلامي بايد به دنبال اصلاحات باشد و اصلاحاتي را در آن داشته باشد.
وي افزود: متأسفانه اساتيد ما نتوانستند مطالعات خود را از دوران مشروطه به بعد را گسترش دهند و مطالعاتشان در اين بخش متوقف كرده اند. اساتيد ما بايد نگرش جديدي را در اين زمينه داشته باشند.

ارسال نظر