آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


با راه اندازي بن الکترونيک کتاب، دست سودجويان كوتاه مي‌شود

طرح كارت الكترونيكي كتاب چندين فايده دارد كه حذف واسطه‌هاي سودجوي خريد و فروش بن‌هاي كاغذي تنها يكي از آن‌هاست.

محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) در حاشيه مراسم افتتاح سامانه كارت الكترونيكي كتاب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) با بيان اين مطلب افزود: با اجراي كامل اين طرح، يارانه‌هايي كه قرار است به نويسندگان يا بعضي از افراد نخبه تعلق بگيرد، بدون واسطه‌ها از سوي دولت به آنان داده مي‌شود.

نايب رييس انجمن قلم ادامه داد:‌ اين يارانه‌ها، پيش از اين با چندين واسطه به دست افراد مي‌رسيد، واسطه‌هايي كه گاهي چندان هم امين نبودند، اما خوشبختانه ديگر امكان سوء استفاده از اين كارت‌ها وجود ندارد و دست اين افراد كوتاه مي‌شود.

نويسنده رمان «خداحافظ برادر» با بيان اين‌كه هزينه‌هاي ثانويه نيز در اين ميان كم‌تر مي‌شود، گفت: علاوه بر اين، اهداي كارت الكترونيك كتاب به اهالي قلم و افراد علاقه‌مند به مطالعه، شكل كريمانه‌اي به خود مي‌گيرد، زيرا دريافت بن كاغذي كتاب براي يك نويسنده كار چندان جالبي نيست.

وي تصريح كرد: با راه‌اندازي اين طرح، دولت به سوي دولت الكترونيك گام برمي‌دارد و هزينه‌هاي مازاد به مرور زمان حذف مي‌شوند.

سرشار تاكيد كرد:‌ اگر مي‌‌خواهيم جلوي برخي از سوءاستفاده‌ها گرفته شود، بايد در انجام كارها سرعت عمل داشته باشيم و بايستي بر بخش امنيتي كارت‌ها نيز به صورت جدي نظارت شود.

نويسنده «مهاجر كوچك» همچنين اين طرح را براي جمع‌آوري آمار دقيق فروش كتاب موثر دانست و افزود: مسوولان فرهنگي كشور با استفاده از اين سامانه مي‌توانند به آمار و ارقام مستندي از فروش كتاب دسترسي يابند.

ارسال نظر