آخرین خبر

 • • مجموعه داستان کوتاه نوجوانانه «روز سینما» به قلم منتشر شد
 • یکشنبه 27 اسفندماه 91

  ارسال به دوستان
  سه داستان کوتاه در «روز سینما» منتشر شد

  کتاب «روز سینما» نوشته یوسف نیک‌فام شامل سه داستان کوتاه برای نوجوانان منتشر شد.

  خبرگزاری فارس: سه داستان کوتاه در «روز سینما» منتشر شد

  به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «روز سینما» نوشته یوسف نیک‌فام منتشر شد. این کتاب شامل سه داستان کوتاه به نام‌های «روز سینما»، «فوتبالدستی» و «طلسم و سنگ» است که برای نوجوانان نوشته شده است. نیک‌فام این داستانها را پس از بهره‌گیری از نشست‌های نقد روزهای سه شنبه حوزه هنری به استادی محمدرضا سرشار به چاپ سپرده است.

  این کتاب در قطع جیبی و به شمارگان 1000 نسخه و در 85 صفحه توسط انتشارات آیندگان در تهران منتشر شده است.

  شخصیت اصلی هر سه داستان نوجوانی اراکی به نام امیر است و ماجراهای آنها در شهر اراک اتفاق می‌افتد.

  در بخشی از داستان کوتاه «روز سینما» می‌خوانیم:

  توی سینما نشستیم. سانس دوّم سینما کاپری بود. فیلم، هنوز شروع نشده بود. سالن، تاریک شد. همه، کنار هم در یک ردیف نشسته بودیم. نوری به پردۀ سینما تابیده شد. ذرات معلق هوا را در نور دیدم. کنار فرهاد نشسته بودم. باورم نمی‌شد که در سینما باشیم. نگاهی به فرهاد انداختم. او، لبخندی زد. دستی یقه‌ام را از پشت گرفت. برگشتم و نگاه کردم. آقام، این جا چه کارمی‌کرد؟! علی هم همراه بود. آقام، عصبانی به طرفم آمد و گفت: «بلند شو! بلند شویالا!»  و چک محکمی به من زد و به بیرون از سالن هلم داد. گریه کردم. برگشتم و نگاهی به فرهاد انداختم. فرهاد هم دلسوزانه نگاهم کرد. از سینما بیرون رفتیم. آقام گفت: دفعۀ آخرتان باشد. همه جا را دنبالتان گشتیم. اگر مجید نگفته بود پیدایتان نکرده بودم.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • «شب گرفتن ماه»(داستان زندگی فردوسی) به چاپ پنجم می‌رسد
 • خبرگزاری تسنیم : «شب گرفتن ماه» عنوان کتابی است گردانیده و تلخیص شده توسط محمدرضا سرشار که بر مبنای کتاب «بسی رنج بردم» ساتم الوغ‌زاده، نویسنده مشهور تاجیک، برای نوجوانان منتشر شده است.
  به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری تسنیم , «شب گرفتن ماه» عنوان رمانی با موضوع زندگی حکیم ابوالقاسم فردوسی است که به قلم محمدرضا سرشار و بر مبنای کتاب «بسی رنج بردم» اثر ساتم الوغ زاده، نویسنده مشهور تاجیک برای نوجوانان به فارسی گردانیده و تلخیص شده است.
  این کتاب، داستانی شیرین و دلکش از زندگی حکیم ابوالقاسم فردوسی، داستان‌سرا و شاعر نامدار ایرانی قرن چهارم هجری قمری و سراینده میراث جاویدان زبان و ادب فارسی، شاهنامه است. داستان مذکور در اصل، با نام«بسی رنج بردم» توسط ساتم الوغ زاده، نویسنده مشهور تاجیک، به فارسی تاجیکی نوشته شده است.
  «بسی رنج بردم» یک سال پس از انتشار، توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از کتاب‌های خارجی برگزیده سال جمهوری اسلامی ایران معرفی و از نویسنده آن تقدیر به عمل آمد. بعدها تلخیص و گردانیده - به فارسی ایرانی - این اثر توسط محمدرضا سرشار برای نوجوانان صورت پذیرفت. چاپ پنجم این اثر در قطع وزیری و در شمارگان 2500 نسخه در 296 توسط انتشارات سوره مهر به زودی منتشر خواهد شد.


انتشار مجموعه شعر "نسخه خطی دلم" توسط انجمن قلم ایران

10.gifبزن به آب و بیفراز بادبان ها را

که در احاطه در آریم بی کران ها را.

قدم زدیم و دویدیم این حوالی را

بیا که دست بیازیم آسمان ها را.

من از هزارۀ چشم تو آتش آوردم

که شعله شعله بسوزانم این زمان ها را.

چنان به فلسفۀ بودن تو خو کردم

که با خیال تو پر کرده ام مکان ها را.

کران کران غزلم را به هیچ می بازم

بیا به پنجه بگیریم کهکشان ها را.

در ادامه روند انتشار "صد اثر از صد نوقلم" به تازگی شصت و هفتمین عنوان از این مجموعه به چاپ رسید. این اثر "نسخه خطی دلم" نام دارد که سرایندۀ آن انسیه رجب زاده(1358-) می باشد. این مجموعه در 100 صفحه قطع رقعی به شمارگان 2200 نسخه و به بهای 1200 تومان در دسترس می باشد.

در این کتاب می خوانیم: مر د آسمانی، طنین غربت، گریه می کند، فرقی نمی کند، گام های تمنا، چشم ساهت، من و تو، به نام پاک سبحانی، شبیه بغض، حوالی شعر، موسم یادت، سالهای گر گرفته، ضربت نفست، ابر زخمی، فاعلاتن...، غمنامۀ حضور، خلق الانسان، نیمه شب چشمت، معشوق من، تقدیم به بانو فاطمه (س)، گوی احساس، نفیر دمت، لاکردار، قداره کش، شهریور دمت، کم می اورم، قلندر ، مزامیر عشق، قرق، الفرار، ترنج، دل بی جنبه، عشق وحشی، خوش نشین، می خروشم، کلاف سر در گم، هندوی مست، طرح یک سراب، مبدل منه، و ... 

علاقه مندان می توانند این کتاب را از طریق فروشگاه کتاب انجمن قلم ایران به نشانی تهران-خیابان سید جمال الدین اسد آبادی -بالاتر از میدان سیدجمال الدین اسدآبادی بعد از کوچه44-پلاک 358-شماره تلفن 88214440تهیه کنند.

ارسال نظر