آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين نظرات خوانندگان

 • آل مجتبی: سلام ؛ به شعر دلکش حافظ کسی بود آگاه که ادامه
 • آل مجتبی: سلامی چو بوی خوش آشنایی ؛ با شرح و توضیح ادامه
 • آل مجتبی: سلام ؛ کوچ غریبانه قیصر امین پور را به شما ادامه
 • افسانه: با سلام خدا قوت من هم وبلاک دار شدم البته ادامه

آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


کودکان بايد با معنويت حاکم بر دفاع مقدس آشنا شوند

يد براي کودکان و نوجوانان ازارزش هاي دفاع مقدس و فضاي معنوي حاکم بر آن دوران گفت تا بدانند اين آرامش امروز به چه قيمتي به وجود آمده است.

محمدرضا سرشار در گفتگو با خبرنگار سرويس فرهنگي برنا ضمن بيان اين مطلب گفت: تجربه عيني از جنگ براي نويسنده اي که مي خواهد از جنگ بنويسد واجب نيست، اگر چه با داشتن يک تجربه مستقيم مي توان اثر موفق تري را خلق کرد اما بسياري از نويسندگان بدون داشتن تجربه عيني ازجنگ نوشته اند و اثرشان هم بسيار موفق بوده است.
وي افزود: جنگ ما نه يک جنگ تهاجمي بلکه دفاعي بود، با وجود اين که جنگ يک امر منفي است اما مفاهيمي مانند دفاع ماهيت جنگ را تغيير زيادي مي دهند.
اين نويسنده اظهار داشت: اگرملتي ياد نگيرد از مرز و بوم، اعتقادات خود دفاع کند با گذشت زمان چيزي از آن باقي نمي ماند و بايد روحيه سلحشوري در مقابل تجاوز دشمن را به خصوص در نسل جوان تقويت کنيم و آثاري که با اين موضوع توليد مي شود به اين مساله کمک مي کند.
وي تصريح کرد: در دوره جنگ معنويتي حاکم بود که در اثر آن بسياري از ناهنجاري هايي که امروز وجود دارد، نبود و نشان دادن اين معنويت براي کودکان و نوجوانان بسيارضروري است.
سرشار در پايان گفت: آثاري که در حوزه دفاع مقدس وجود دارد کم نيست و ما بايد روي کيفيت آن ها بيشتر تامل کنيم زيرا حتي اگر به طور مثال 5 اثر خوب در ا ين حوزه داشته باشيم کفايت مي کند زيرا ادبيات کهنه نمي شود.

4 نظر

با سلام خدا قوت
من هم وبلاک دار شدم البته نوپاست وکلي ايراد مثل شما قلم بدست بگيرها نيست

سلام ؛
کوچ غریبانه قیصر امین پور را به شما تسلیت می گوییم
با شرح و توضیح غزل های 172 – 173 – 174 از دیوان حافظ میزبان شماییم
قدوم مبارکتان بر چشمان ما

سلامی چو بوی خوش آشنایی ؛
با شرح و توضیح غزل های 175 و 176 حافظ (ق.غ) میزبان شمائیم ، به نظرات و راهنمایی های شما نیازمندیم
مانا باشید وپایدار

سلام ؛

به شعر دلکش حافظ کسی بود آگاه
که لطف طبع و سخن گفتن دری داند

باشرح و توضیح غزل 177 حافظ (ق.غ) میزبان عزیزانیم

مانا باشید


ارسال نظر