آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


«راز شهرت صادق هذايت» برترين اثر انديشه‌اي سومين جشنواره علامه طباطبايي

در سومین جشنواره علامه طباطبایی از برگزیدگان عرصه پژوهش دینی در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تقدیر شد.
در بخش کتاب های برتر پژوهشی از سه اثر تقدیر و سه اثر به عنوان تالیف برتر معرفی شد که در بیانیه هیأت داوران سومین جشنواره علامه طباطبایی در این باره آمده است:

«هیئت داوران سومین دور جشنواره علامه طباطبایی ضمن ارج نهادن به تمامی تحقیقات و آثار پژوهشگاه که در گروههای مختلف تولید گردیده است، براساس سنجش نامه علمی تحقیقات و آثار پژوهشگاه آثار ذیل را شایسته تقدیر می داند:
1- چگونه ما بعدالبیعه ممکن است؛ اثر مهدی قوام صفری- از پژوهشکده حکمت و دین پژوهی
2- فقه و عرف؛ اثر حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم علیدوست- از پژوهشکده نظامهای اسلامی
3- بازتاب جهانی انقلاب اسلامی؛ اثر دکتر منوچهر محمدی- از پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی
و به ترتیب آثار ذیل را نیز به عنوان آثار برتر پژوهشگاه معرفی می نماید:
1- منطق اکتشاف دین؛ اثر حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر رشاد
2- مبانی مالکیت فکری؛ اثر جناب  آقای دکتر محمود حکمت نیا
3- ایرانیان و هویت ملی؛ اثر دکتر شعبانی»

در بخش انتخاب آثار برتر کانون اندیشه جوان سه اثر انتخاب شد. بر همین اساس از میان آثار کانونی چاپ شده یا ارسال شده به شورای آثار در سه سطح اندیشه، جوان و دانشجو هیئت داوران با لحاظ، نمون برگ های ارزیابی و رایزنی با گروههای علمی در سطح اندیشه کتاب «راز شهرت صادق هدایت» اثر جناب آقای محمدرضا سرشار(رضا رهگذر) از گروه ادبیات اندیشه را به عنوان برتر اعلام می دارد. در سطح دانشجو کتاب نقد غزالی اثر جناب آقای دکتر سیدیحیی یثربی را برتر اعلام می دارد. در سطح جوان آثار کانون کتاب اسلام و جهانی شدن اثر دکتر عماد افروغ به عنوان اثر برتر معرفی می شود.

ارسال نظر