آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


محبت پيامبر به حضرت زهرا(س) و نويسندگان ديني

«محمدرضا سرشار» گفت: كمبود اطلاعات در مورد زندگي كوتاه حضرت زهرا (س) و ترس نويسندگان از وارد شدن به حريم شخصيتهاي مذهبي از علل اصلي نپرداختن نويسندگان ديني به حضرت زهرا (س) به شمار می رود.
سردبير مجله «ادبيات داستاني» حوزه هنري، در گفتگو با خبرنگار «شبستان»، افزود: اولين اثري كه در مورد حضرت زهرا (س) خواندم و سبغه ادبي داشت و روي ذهنم خيلي اثر گذاشت، كتاب «فاطمه فاطمه است» زنده‌ياد «دكتر شريعتي» بود. اين كتاب البته داستان نبود و ادعاي ادبي بودن هم نداشت؛ ولي آن را از هر اثر ادبي كه تا امروز درباره آن حضرت نوشته شده ديني‌تر ديدم.
بعد از انقلاب، داستانهاي كوتاه بسياري در مورد حضرت فاطمه‌(س) نوشته شده است؛ اما تنها اثر بلند در اين زمينه كتاب «كشتي پهلو گرفته» اثر «سيد مهدي شجاعي» است. اين اثر بين داستان و يك نوشته ادبي صرف معلق است. در جاهايي هم البته موفق عمل كرده ولي تاثير كتاب دكتر شريعتي را در اذهان نداشت. با اين حال اين كتاب غنيمتي در ميان كتاب‌هاي ادبي و داستاني در اين زمينه است. علت اين ضعف را مي‌توان در اجمالي بودن اطلاعات موجود در مورد زندگي آن حضرت - بخصوص دوران كودكي و نوجواني ايشان - و همچنين كوتاه بودن عمر شريفشان دانست؛ چون بيشتر مورخان صدر اسلام - كه اغلب اهل سنت بودند - توجهشان معطوف به پيامبر مكرم اسلام بود تا دختر ايشان.
سرشار افزود: اگر بنا باشد نويسنده‌اي در مورد ايشان داستاني بنويسد و وجه شخصيتي ايشان را بيشتر منعكس كند، اول بايد محبت رسول اكرم به حضرت زهرا (س) و در پي آن محبت ايشان به پدرشان را بررسي کند. محبت پيامبر به حضرت زهرا(س) دستاويزي براي نويسندگان ديني است. آن حضرت در عين حالي كه بسيار عفيف بود، اين صفت مانع از فعاليتهاي اجتماعي و سياسي ايشان نمي‌شد. خوشبختانه، در مورد فعاليتهاي اجتماعي و سياسي حضرت زهرا (س) اخبار بيشتري در دسترس است.
اين نويسنده در پايان گفت: ترس از نزديك شدن به حريم‌ ائمه اطهار علت ديگري است كه نويسنده را از پرداختن به چنين موضوعاتي باز مي‌دارد و در عين حال غفلت بعضي از نويسندگان و كمكاري آنها را هم نبايد ناديده گرفت.

ارسال نظر