آخرین خبر

 • • دوبله «صلح‌بانان جهان» زیر نظر محمدرضا سرشار
 • یکشنبه 26 دیماه 95

  به گزارش باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، مجموعه «صلح‌بانان جهان» پس از ترجمه و دوبله آماده پخش از شبکه امید سیما شده است.

  داستان مجموعه پویانمایی «صلح‌بانان جهان» مربوط به یک تیم 6 نفره با همین نام است. اعضای این تیم عبارتند از 6 قهرمان که پس از طی آموزش های بسیار ویژه جسمی و ذهنی اکنون وظیفه دارند با نیروهای شیطانی فرازمینی مقابله کنند. ضد قهرمانان این اثر با ایجاد خرابکاری های مختلف در سراسر زمین، قصد دارند کره زمین را تصرف کنند.

  این مجموعه که در ژانر ماجراجویی و اکشن رده بندی می شود؛ محصول سال 2014 کشور چین است و در 52 قسمت 20 دقیقه ای مهمان نوجوانان ایرانی خواهد شد.

  «صلح‌بانان جهان» در واحد دوبله مرکز اوج کودک و نوجوان زیر نظر محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) ترجمه و ویراستاری و با مدیریت دوبلاژ حامد عزیزی و همراهی گویندگان نام آشنا دوبله شده است.

  این پویانمایی به زودی در شبکه امید سیما روی آنتن خواهد رفت.

  انتهای پیام/

آخرين نظرات خوانندگان

 • حسین حصاری: سلام خدمت آقای سرشار کتابتون عالیه حرف نداشت عالی بود ادامه

آخرین کتاب

 • • تعریفی برای ادبیات کودکان و نوجوان/ محمدرضا سرشار (رضا رهگذر)
 • شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۵
  .
  به مناسبت 18 تیر، روز ادبیات کودکان و نوجوانان
  .
  ادبیات کودکان و نوجوانان، عبارت است از مجموعه داستان‌ها، اشعار و نمایشنامه‌هایی که ضمن برخورداری از جوهره و کیفیت ادبی لازم، با توجه به خاصه‌های ذهنی و روانی (استعداد‌ها، علایق، تمایلات) و نیازهای کودکان و نوجوانان، در چارچوب اصول تعلیم و تربیت مورد تأیید شرع، پدید آمده باشد.
  وجود قید «در چارچوب اصول تعلیم و تربیتِ مورد تأیید شرع» از آن رو است، که ادبیات سازنده‌ی کودکان و نوجوانان، در عین رعایت اقتضای سنی و علایق و تمایلات مخاطبان کم سن و سال خود، نمی‌تواند و نباید عنان خود را کاملاً به دست این عوامل بسپارد. بلکه در هر حال، علاوه بر ارضای خواست‌هایِ درست مخاطبان، باید آنچه را که آنان برای رشد صحیح و متعادل شخصیت‌شان به آن «نیاز» دارند و چه بسا خود از آن بی‌خبر باشند، در اختیار ایشان قرار دهد. ضمن آنکه تکیه‌ی صرف بر یافته‌های روانشناسی غرب و اصول تعلیم و تربیت آن، بنیانگذاری بنای سترگ شخصیت آینده‌سازان کشور بر گذرگاه سیل*؛ و نمونه‌ی عینی و محصول فرجامین آن، جوامع غرقه در فساد، سر در گم و درمانده در کاار خودِ امروزِ غرب است.

  .
  .
  * «أَفَمَنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَى تَقْوَى مِنَ اللّهِ وَرِضْوَانٍ خَيْرٌ، أَم مَّنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَىَ شَفَا جُرُفٍ هَارٍ فَانْهَارَ بِهِ فِي نَارِ جَهَنَّمَ »
  آيا كسى‏كه بنيان مسجد را بر ترس از خدا و خشنودی او نهاده بهتر است،‌یا آن کس که بنیان مسجد را بر کناره‌ی سیلگاهی که آب زیر آن را شسته باشد نهاده است، تا با او، در آتش جهنم سرنگون گردد؟» (توبه: 109)
  .
  .
  منبع: از دفتر چهارم مجموعه کتاب «درباره ادبیات داستانی» به نوشته استاد محمدرضا سرشار، انتشارات کانون اندیشه جوان


انتشار چاپ پنجم "راز شهرت صادق هدایت"

کتاب "راز شهرت صادق هدایت",در فاصله دو سالی که از نخستین چاپ آن می گذرد ,پنجمین چاپ خود را خورد.این کتاب در 200 صفحه قطع رقعی با شمارگان 2500 نسخه , به بهای 1800 تومان توسط کانون اندیشه جوان منشر شده ,و مجموع شمارگان آن تا کنون 14500 نسخه است.
عناوین کلی فصلهای آن عبارت اند از :پیشگفتار,مقدمه,شهرت مشکوک,ساز و کار چهره سازی در دنیای امروز,دورانهای سه گانه اندیشه ای هدایت,علل و موجبات توجه ویژه غربیان به صادق هدایت,کفر محض,غربزدگی و نفرت از ایران,نیست انگاری,عوامل بیرونی به شهرت رساننده هدایت,ختام کلام,...
در بخشی از پیشگفتار کتاب می خوانیم:
"به هر پدیده اجتماعی و فرهنگی ,دست کم از دو زاویه می توان نگریست:نخست آنکه به مشهورات زمانه و آنچه از پیشینیان رسیده اکتفا کرد و با آن همنوا شد و ره چنان رفت که رهروان رفته اند.دیگر آنکه به میراث آنها مستقل اندیشید,چون وچرا کرد و در نهایت موضعی درست,مستدل و قابل دفاع اتخاذ کرد.
از آن جمله,صادق هدایت,آراء,اندیشه ها ,آثار و جایگاه واقعی ادبی و اجتماعی اوست.کسی که با وجود آثاری اندک(سی و چند داستان کوتاه و دو داستان بلند) بیش از همه داستان نویسان پس از مشروطه,مورد توجه جامعه شبه روشنفکری قرار گرفته.به گونه ای که حجم نوشته های در باره او و آثارش,چندین برابر کل آثار وی است."
"راز شهرت صادق هدایت"و دیگر کتاب نقد سرشار بر آثار هدایت("حقیقت بوف کور")بحث برانگیز کتابهایی است که تا کنون در مورد آثار و آراء صادق هدایت منتشر شده ؛ و به رغم آنکه اساس تقریبا کلیه نظرات و آثاری را که در تبلیغ و بزرگنمایی هدایت از سوی مبلغانش را به چالشی جدی کشیده,تا کنون با هیچ نقد و پاسخ علمی از سوی این گروه مواجه نشده است.ضمن آنکه قراین حاکی از آن است که پس از این نیز ,وضع بر همین منوال باشد.
تلفن مرکز پخش کتاب:88503341و88505402.

1 نظر

سلام خدمت آقای سرشار
کتابتون عالیه
حرف نداشت عالی بود

ارسال نظر