آخرین خبر

 • • تقدیر از بازیگران و عوامل فیلم "گلوگاه شیطان" در مراسم نمایش اختصاصی این فیلم برای اعضای انجمن قلم ایران
 • جمعه 30 دیماه 90

  بعد از ظهر روز چهارشنبه 28/10/90، در محل سینما فلسطین، فیلم سینمایی "گلوگاه شیطان"، با حضور چند تن از بازیگران(از جمله امین زندگانی، محمد حاتمی، علیرام نورانی، علیرضا کمالی) و دیگر عوامل این فیلم - از جمله شرفی کیا:تهیه کننده ـ به نمایش درآمد.
  در ابتدای این مراسم، درمنش - کارگردان و طراح و مسئول طرح نمایش فیلمهای سینمایی مخاطب خاص(مضمونگرا) - در باره این طرح توضیح کوتاهی داد. سپس محمدرضا سرشار - رئیس هیات مدیره انجمن قلم ایران - به نمایندگی از این انجمن، ضمن گفتن خیرمقدم به حاضران و دست اندرکاران این فیلم، اظهار داشت:در زمانه ای که برای هنرمندان، کارگردانان و تهیه کنندگان، انواع وسوسه ها برای تهیه و مشارکت در ساخت فیلمهای پرفروش - به هر قیمت ممکن - وجود دارد، باید از کسانی که در این عرصه همچنان بر ارزشها پامی فشارند و هنر و استعدادهای خود را در این راه به کار می گیرند تشکر کرد.
  وی همچنین افزود: اعضای انجمن قلم ایران که به تماشای این فیلم آمده اند، شاعران، نویسندگان، مترجمان و دیگر اهالی قلم و اندیشه اند، که هر یک مخاطبان قابل توجهی در جامعه فرهنگی کشور دارند؛ و اصطلاحا جزء گروههای "مرجع" در این عرصه محسوب می شوند.
  سپس میرعلایی - رئیس بنیاد فارابی؛ به عنوان سازمان تهیه کننده فیلم - بر صحنه رفت و او نیز طی صحبت کوتاهی، از دست اندرکاران فیلم ارزشی "گلوگاه شیطان" تشکر کرد.
  در پایان، سرشار، میرعلایی ودرمنش، با اهدای هدایای تهیه شده از سوی بنیادفارابی به هنرپیشگان، کارگردان، تهیه کننده، فیلمبردار، صدابردار و ...، تقدیر به عمل آوردند.گفتنی است: هدیه حمید بهمنی - کارگردان فیلم - به علت سفر به لبنان برای تهیه مقدمات فیلم جدیدش - که آن هم در گونه دفاع مقدس است ـ در این مراسم حضور نداشت. که هدیه مربوط به او، به همسرش داده شد.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • "بررسی تطبیقی حقوق مطبوعات در ایران و آمریکا" از محمد سرشار منتشر می شود
 • خبرگزاری فارس: دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها به زودی کتاب «حقوق مطبوعات در جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا» را منتشر می‌کند.

  خبرگزاری فارس: بررسی تطبیقی حقوق مطبوعات در ایران و آمریکا منتشر می‌شود

  محمد سرشار، پژوهشگر در گفتگو با خبرگزاری فارس اعلام کرد: این کتاب به بررسی تطبیقی وضعیت حقوقی مطبوعات در دو کشور ایران و آمریکا پرداخته است و تلاش می‌کند با بررسی همه‌جانبه این رسانه، وضعیت مطلوب مطبوعات در جمهوری اسلامی ایران را پیشنهاد کند.

  سرشار افزود: در این مطالعه تطبیقی، آزادی‌های نشریات، امتیازات آنها، محدویت‌های مطبوعات، جرایم مطبوعاتی، کیفرهای مطبوعات و نظام دادرسی به جرایم نشریات، مورد بحث و بررسی قرار گرفته‌اند.
  وی اضافه کرد: در این کتاب برای نخستین بار، پانزده محدودیت قانونی آزادی بیان در حقوق آمریکا به مخاطبان فارسی‌زبان معرفی شده است. در واقع می‌توان گفت که مطالعه حقوق ایالات متحده آمریکا در حوزه نشریات، در کشور ما کم‌سابقه بوده است.

  سرشار اظهار داشت: کشور آمریکا در حوزه رسانه‌های مدرن، پیشتاز دنیای غرب است و مطالعه این کشور به ما کمک می‌کند تا با استفاده از این تجربیات و البته براساس الگوی اسلامی ـ ایرانی، راه‌های میانبری را برای پیشرفت رسانه‌ها در جمهوری اسلامی ایران طراحی و اجرا کنیم. این وظیفه پژوهشگران ایرانی است که با نگاه انتقادی غرب‌شناسانه، نقاط قوت و ضعف آنان را شناسایی کنند و به تسریع در حرکت تمدنی نظام جمهوری اسلامی، کمک نمایند.

  او گفت: در کتاب حقوق مطبوعات در ایران و آمریکا، پیشینه تاریخی نشریات در این دو کشور مورد بررسی قرار گرفته و برمبنای فقه اسلامی، قانون اساسی و اندیشه‌های رهبران جمهوری اسلامی ایران، تلاش شده وضعیت مطلوب مطبوعات در جمهوری اسلامی ایران ترسیم گردد.
  کتاب «حقوق مطبوعات در جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا» در 314 صفحه و شمارگان 2000 جلد، توسط انتشارات دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها در بهمن ماه منتشر خواهد شد.

  محمد سرشار کارشناس ارشد حقوق و دانشجوی ترم آخر دکتری مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی است.


اولین نامزد انصرافی مجلس نهم مشحص شد/ گوینده قصه ظهر جمعه پس از ثبت نام پشیمان شد

مهر نوشت:
محمدرضا سرشار رئیس انجمن قلم ایران که روز سه‌شنبه 6 دی با حضور در وزارت کشور برای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده بود، از کاندیداتوری در این انتخابات انصراف داد.
در حالی که تصاویر منتشر شده و اخبار گروه‌های سیاسی از چهارمین روز ثبت‌نام نامزدهای نهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی، حاکی از ثبت‌نام محمدرضا سرشار نویسنده و رئیس انجمن قلم ایران برای کاندیداتوری انتخابات مجلس است، وی این ثبت‌نام را تایید می‌کند ولی اینگونه خبر می‌دهد که پس از ثبت‌نام، از کاندیداتوری انصراف داده است.

بر اساس این گزارش همزمان با انتشار تصویر سرشار در وزارت کشور در حین ثبت‌نام، وی در گفتگوی کوتاهی با خبرنگار مهر اعلام کرد که ثبت‌نام کرده اما پس از ثبت‌نام از این موضوع اعلام انصراف کرده است.

وی درباره دلیل انصراف خود نیز توضیحی نداده و اعلام کرد که بیش از این در این‌باره اظهار نظر نمی‌کند.

سرشار پیش از نیز در انتخابات مجلس ششم از سوی جامعه روحانیت مبارز تهران کاندیدای نمایندگی مجلس شورای اسلامی شده بود و در انتخابات مجلس هشتم نیز به صورت مستقل اعلام کاندیداتوری کرده بود.

این گزارش می‌افزاید، ثبت نام و انصراف سرشار از کاندیداتوری در نهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری در حالی صورت می‌‌گیرد که چندی پیش انجمن قلم ایران که وی ریاست آن را بر عهده دارد در نامه‌ای به کمیته مرکزی جبهه متحد اصولگرایی با تأکید بر اینکه عده قابل توجهی از فحول اصیل فرهنگ و ادب و هنر متعهد به ارزش‌های انقلاب اسلامی و ولایت فقیه در آن عضویت دارند، یادآور شده بود این تشکل آمادگی دارد در این عرصه به عنوان بازوی مشورتی آن شورا، معتمدین مؤمن و متدین مردم در جبهه اصولگرایی را در رسیدن به برنامه‌ها، شعارها و شاخص‌های هنری و فرهنگی در عرصه انتخابات یاری رسانده و زمینه معرفی چهره‌های متعهد و خدوم هنری برای نامزدی مجلس شورای اسلامی را از طریق آن شورا فراهم کند.

ارسال نظر