آخرین خبر

 • • محسن پرویز: انجمن قلم امتیاز ویژه ای برای خود نمی خواهد/توضیحات ارشاد در باره عدم اختصاص بن به اعضای انجمن قلم ایران
 • شنبه 27 اردیبهشتماه 93

  نسخه چاپيارسال به دوستان
  سخنگوی انجمن قلم ایران پیرامون توضیحات وزارت ارشاد در برابر عدم شارژ بن کارت‌های اعضای این انجمن توضیحاتی ارائه کرد.
  خبرگزاری فارس: توضیحات ارشاد درباره عدم اختصاص بن به انجمن قلم ایران/ پرویز: انجمن قلم امتیاز ویژه‌ای را برای خود نمی‌خواهد

  به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، در پی درج خبری با تیتر: «گفتند بن کارت شامل اعضای انجمن قلم ایران نمی شود!/ این چه ادعایی است که در اعتدال دارید» در خبرگزاری فارس، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیحاتی از سوی معاونت فرهنگی بدین شرح ارائه کرده است:

  1: با توجه به محدودیت منابع اعتباری سال جاری با تاکید مقام عالی وزارت، فرآیند حمایت از درخواست کنندگان بن خرید کتاب بر اساس مشارکت تعیین گردید که در این راستا اگرچه به درخواست‌های مشابه انجمن قلم ایرانیان بین 5 تا 25 درصد تخفیف داده می‌شد، اما میزان کمک معاونت به موسسه مذکور 40 درصد تعیین و مراتب به نماینده انجمن، خانم راضیه تجار اعلام شد، که نامبردگان از پذیرش این درصد کمک پس از طرح در هیات مدیره انجمن صرف نشر کرده و خواستار بن رایگان شدند.

  2: امسال بر اساس روال سال‌های گذشته تعداد 2 هزار نفر از اعضای انجمن قلم خانه کتاب که تقریبا بیش از 50 درصد از اعضای انجمن مرتبط با جناب آقای سرشار هم در آن عضویت دارند مورد حمایت معاونت فرهنگی قرار گرفته و قبل از برگزاری نمایشگاه کتاب، کارت‌های الکترونیکی نامبردگان به مبلغ ششصد هزار ریال شارژ شده است.

   

  * پرویز: انجمن قلم امتیاز ویژه‌ای را برای خود نمی‌خواهد

  بر اساس این گزارش محسن پرویز سخنگوی انجمن قلم ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس پیرامون این موضوع توضیحات تکمیلی را ارائه و ابراز داشت: مولفان و مترجمان ثبت شده در بانک اطلاعاتی خانه کتاب، در سال‌های گذشته هم بعضا مورد حمایت وزارت ارشاد قرار می‌گرفتند و این ارتباطی با تشکل‌های حوزه نشر ندارد. روال گذشته این بوده که تشکل‌های حوزه نشر اعضای خود را به وزارتخانه معرفی می‌کردند و بن کتاب به آنها اهدا می‌شد و یا کارت الکترونیکی خرید کتاب اعضا شارژ می‌شده است اما امسال این اتفاق رخ نداد و آنچه سوال ایجاد کرد این بود که اگر قرار است کارت خرید کتاب یا بن خرید کتاب به افرادی اهدا شود چه کسانی شایسته‌تر از اهالی قلم برای این امر هستند.

  سخنگوی انجمن قلم در ادامه تصریح کرد: در سال‌های گذشته هم روال فروش بن خرید کتاب با تخفیف برای دستگاه‌های دولتی و خصوصی برقرار بوده است و این اتفاق برای همه آنها می‌افتاده است.

  وی ادامه داد: چند مورد باید مورد توجه باشد؛ اولا: دوستان انجمن خود را جدای از سایر اعضای تشکل‌های نشر نمی‌دانسته و نمی‌دانند و خواهان امر اضافه‌تری برای خودشان نبوده‌اند، آنچه در صحبت دوستان مطرح شد معطوف به همه اعضای تشکل‌های نشر بود و توقع این بود برخوردی که با تشکل‌های نشر می‌شود متفاوت از برخوردی باشد که با کارکنان دستگاه‌های اجرایی دولتی و خصوصی می‌شود، نکته دوم شعار کلی دولت و دستور کلی که در راس کار دولت قرار ارد واگذاری امور به بخش‌های غیر دولتی است.

  پرویز افزود: توجه داریم که خانه کتاب در واقع یک موسسه غیر دولتی وابسته به ارشاد است و حتی اگر قرار بود که این کار یعنی اهدا رایگان بن کتاب به اهل قلم صورت گیرد به دو علت شایسته تر آن بود که این کار از طریق تشکل‌ها صورت گیرد.

  این عضو انجمن قلم بیان کرد: اینکه افراد ثبت نام شده در بانک اطلاعاتی خانه کتاب بعضا نویسنده حرفه‌ای محسوب نمی‌شوند، افرادی که دارای یک جلد کتاب منتشر شده در حوزه‌های مختلف باشند می‌توانند عضو این مجموعه بشوند. در حالیکه همه ما توجه داریم که هر کس با نوشتن یک جلد کتاب در حوزه‌های تخصصی کاری خود، در هیچ جای دنیا به عنوان نویسنده محسوب نمی‌شود. دوم اینکه به هر حال اگر قرار است کارت الکترونیکی اهل قلم شارژ شود بهتر است این کار از طریق تشکل های غیر دولتی صورت گیرد و شامل حال اعضای این تشکل ها شود که به عنوان نویسنده شناخته می‌شوند و شبهه‌ای در اهل قلم بودن آنها وجود ندارد. افزون بر این موارد اینکه، باید توجه داشت اگر علت این تصمیم کمبود بودجه عنوان شده باشد طبیعتا اینکه ما کارت 2 هزار نفر را شارژ کنیم شاید تنگنای بودجه بیشتری را فراهم کند تا اینکه بخواهیم کارت اعضای انجمن قلم و اعضای انجمن نویسندگان کودک و نوجوان را که مجموعا حدود یک چهارم این عدد است را شارژ کنیم ، به نظر می‌آید نوعی کج سلیقگی صورت گرفته و با اهداف کلان دولت برای واگذاری امور به بخش خصوصی و همچنین اهداف اولیه تغییر جهت گیری یارانه‌ها از سمت تولیدکننده به سوی مصرف کننده خیلی سازگار نباشد.

  وی در پایان توضیح داد: به هر حال با توجه به اینکه گفته شده کارت کسانی که مرتبط با خانه کتاب هستند رایگان شارژ شده این نشان می‌دهد اصل تقاضای شارژ کارت اهل قلم از طرف خود دوستان وزارتخانه هم یک تقاضای بی ربط تلقی نمی‌شود و خودشان هم با این اقدام پذیرفته‌اند که گروهی از افراد را نباید ملزم پرداخت وجه در قبال شارژ کارت کرد.


آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • آثار كودك محمدرضا سرشار در نمایشگاه كتاب / اصیل آباد به چاپ نوزدهم رسید
 • كد مطلب: 13544 25 فروردین 1393 ساعت 13:58
  به همت انتشارات سوره مهر؛
  سه اثر كودك و نوجوان محمدرضا سرشار به زودی از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می شوند و در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران حضور خواهند داشت.

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری چاپ پنجم كتاب "سفر به جنوب" محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) به زودی از سوی انتشارات سوره مهر وارد بازار كتاب می شود.
  این اثر توسط دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، برای نخستین بار در سال 1370 چاپ شد.
  كتاب "سفر به جنوب" كه مخاطبان آن را نوجوانان تشكیل می دهند، در نخستین جشنواره كتاب كودك و نوجوان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، به عنوان كتاب تقدیری برگزیده شد و جایزه گرفت.
  غیر از خدا هیچكس نبود نیز به چاپ یازدهم رسیده است. این اثر مجموعه داستان قدیمی از سرشار است كه برای كودكان سال‌های آخر دبستان و دوره راهنمایی مناسب است.
  سرشار در این كتاب، شش داستان با موضوعاتی چون «نعمت هوش»، «ایثار»، «روزی حلال» و... را گرد هم آورده است و بازتولید مجموعه‌ای از داستان‌های قدیمی است.
  چاپ نوزدهم "اصیل آباد" این نویسنده نیز توسط انتشارات سوره مهر در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی كتاب عرضه خواهد شد. چاپ اول این اثر در اردیبهشت 1357 - قبل از پیروزی انقلاب - منتشر شده است.
  كتاب «اصیل آباد» از سری كتاب‌های گروه سنی نوجوانان، داستان زندگى مردمی است كه در روستا با تكیه بر تولیدات خودشان و براساس فطرت، سادگى و پاكى گذران زندگی می‌كنند.
  گفتنی است محمد رضا سرشار در بخش آثار بزرگسال خود هم امسال با دستی پر به نمایشگاه كتاب تهران می آید و چهار مجلد نخست از مجموعه هفت جلدی قصه‌‌های انقلاب را از سوی انتشارات سوره مهر در دست چاپ دارد.
  روی دیوار، پای تخته سیاه، همه گفتند مرگ بر شاه و به دنبال پدر عناوین این كتاب ها است.
  همچنین دو كتاب "داستان برای گشایش درهای آسمان" و "غوطه خوردنی غریب در داستان" از محمد رضا سرشار نیز توسط انتشارات سوره مهر در نمایشگاه كتاب در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.


فرماندار كازرون خبر داد: مراسم تجلیل از نویسنده و قصه گوی برجسته کازرونی در خرداد ماه

تاريخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۹۳ -امروز
سرشار (رهگذر) در طی فعالیتهای سی ساله خود، شناختی عمیق از حوزه‌های مختلف فرهنگ به دست آورده است.
او با 24 سال سابقه گویندگی برنامه رادیویی بسیار محبوب «قصه ظهر جمعه» و همچنین سردبیری چندین برنامه رادیویی و همکاری در ساخت برنامه‌های متعدد تلویزیونی، آشنایی دقیقی با حوزه صدا و سیما دارد...
به گزارش سرویس فرهنگ عصر کازرون؛ فرماندار کازرون گفت: مراسم تجلیل از محمدرضا سرشار نویسنده و قصه گوی برجسته کشور ۲۴ خرداد ماه در تالار نصرالله مردانی اداره فرهنگ وارشاد کازرون برگزار می گردد.
حمید رضا گرامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی و دینی است اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران برای رشد و توسعه در اقتصاد و فرهنگ، دارای آرمان های ارزشمند مشخص و تعریف شده بر اساس ارزش های الهی و انسانی است و ملت ایران با عزم ملی و مدیریت جهادی می تواند به این آرمان ها دست پیدا کند .
فرماندار کازرون با اشاره به اینکه شهرستان کازرون در عرصه فرهنگ در بخش های مختلف هنری دارای ظرفیت های ارزشمندی است، گفت: برای تحقق اهداف شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی در سال جدید، باید همه دستگاههای اجرایی ذی ربط حمایت ها خود را از تلاش ها و فعالیت های فرهنگی و هنری این شهرستان عملی کنند.
وی بیان کرد : برنامه ریزی در استفاده از سرمایه های کشور در بحث نیروی انسانی متخصص در مباحث اقتصادی و فرهنگی بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد .
گرامی از برگزاری مراسم تجلیل از محمد رضا سرشار نویسنده وقصه گوی برجسته کازرونی خبر داد وگفت: این مراسم ۲۴ خرداد ماه در تالار نصرالله مردانی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی کازرون برگزار می گردد.
منبع: روابط عمومی فرمانداری کازرون

ارسال نظر