آخرین خبر

 • • فرماندار كازرون خبر داد: مراسم تجلیل از نویسنده و قصه گوی برجسته کازرونی در خرداد ماه
 • چهارشنبه 24 اردیبهشتماه 93

  تاريخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۹۳ -امروز
  سرشار (رهگذر) در طی فعالیتهای سی ساله خود، شناختی عمیق از حوزه‌های مختلف فرهنگ به دست آورده است.
  او با 24 سال سابقه گویندگی برنامه رادیویی بسیار محبوب «قصه ظهر جمعه» و همچنین سردبیری چندین برنامه رادیویی و همکاری در ساخت برنامه‌های متعدد تلویزیونی، آشنایی دقیقی با حوزه صدا و سیما دارد...
  به گزارش سرویس فرهنگ عصر کازرون؛ فرماندار کازرون گفت: مراسم تجلیل از محمدرضا سرشار نویسنده و قصه گوی برجسته کشور ۲۴ خرداد ماه در تالار نصرالله مردانی اداره فرهنگ وارشاد کازرون برگزار می گردد.
  حمید رضا گرامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی و دینی است اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران برای رشد و توسعه در اقتصاد و فرهنگ، دارای آرمان های ارزشمند مشخص و تعریف شده بر اساس ارزش های الهی و انسانی است و ملت ایران با عزم ملی و مدیریت جهادی می تواند به این آرمان ها دست پیدا کند .
  فرماندار کازرون با اشاره به اینکه شهرستان کازرون در عرصه فرهنگ در بخش های مختلف هنری دارای ظرفیت های ارزشمندی است، گفت: برای تحقق اهداف شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی در سال جدید، باید همه دستگاههای اجرایی ذی ربط حمایت ها خود را از تلاش ها و فعالیت های فرهنگی و هنری این شهرستان عملی کنند.
  وی بیان کرد : برنامه ریزی در استفاده از سرمایه های کشور در بحث نیروی انسانی متخصص در مباحث اقتصادی و فرهنگی بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد .
  گرامی از برگزاری مراسم تجلیل از محمد رضا سرشار نویسنده وقصه گوی برجسته کازرونی خبر داد وگفت: این مراسم ۲۴ خرداد ماه در تالار نصرالله مردانی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی کازرون برگزار می گردد.
  منبع: روابط عمومی فرمانداری کازرون

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • آثار كودك محمدرضا سرشار در نمایشگاه كتاب / اصیل آباد به چاپ نوزدهم رسید
 • كد مطلب: 13544 25 فروردین 1393 ساعت 13:58
  به همت انتشارات سوره مهر؛
  سه اثر كودك و نوجوان محمدرضا سرشار به زودی از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می شوند و در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران حضور خواهند داشت.

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری چاپ پنجم كتاب "سفر به جنوب" محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) به زودی از سوی انتشارات سوره مهر وارد بازار كتاب می شود.
  این اثر توسط دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، برای نخستین بار در سال 1370 چاپ شد.
  كتاب "سفر به جنوب" كه مخاطبان آن را نوجوانان تشكیل می دهند، در نخستین جشنواره كتاب كودك و نوجوان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، به عنوان كتاب تقدیری برگزیده شد و جایزه گرفت.
  غیر از خدا هیچكس نبود نیز به چاپ یازدهم رسیده است. این اثر مجموعه داستان قدیمی از سرشار است كه برای كودكان سال‌های آخر دبستان و دوره راهنمایی مناسب است.
  سرشار در این كتاب، شش داستان با موضوعاتی چون «نعمت هوش»، «ایثار»، «روزی حلال» و... را گرد هم آورده است و بازتولید مجموعه‌ای از داستان‌های قدیمی است.
  چاپ نوزدهم "اصیل آباد" این نویسنده نیز توسط انتشارات سوره مهر در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی كتاب عرضه خواهد شد. چاپ اول این اثر در اردیبهشت 1357 - قبل از پیروزی انقلاب - منتشر شده است.
  كتاب «اصیل آباد» از سری كتاب‌های گروه سنی نوجوانان، داستان زندگى مردمی است كه در روستا با تكیه بر تولیدات خودشان و براساس فطرت، سادگى و پاكى گذران زندگی می‌كنند.
  گفتنی است محمد رضا سرشار در بخش آثار بزرگسال خود هم امسال با دستی پر به نمایشگاه كتاب تهران می آید و چهار مجلد نخست از مجموعه هفت جلدی قصه‌‌های انقلاب را از سوی انتشارات سوره مهر در دست چاپ دارد.
  روی دیوار، پای تخته سیاه، همه گفتند مرگ بر شاه و به دنبال پدر عناوین این كتاب ها است.
  همچنین دو كتاب "داستان برای گشایش درهای آسمان" و "غوطه خوردنی غریب در داستان" از محمد رضا سرشار نیز توسط انتشارات سوره مهر در نمایشگاه كتاب در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.


سرشار: افتخارم این است که یک لحظه از مسیر امام و رهبری دور نشدم


نویسنده کشورمان گفت: خدا را شکر که در عمر خود یک لحظه از مسیر امام و رهبری دور نشدم و این برایم افتخار است نه کثرت کسانی که برایم کف بزنند.

به گزارش پایگاه خبری آنلاین110

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» جشن هنر و فرهنگ انقلاب اسلامی عصر امروز با حضور تنی چند از هنرمندان حوزه‌های مختلف فرهنگ و هنر انقلاب در دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شد.


محمدرضا سرشار نویسنده کشورمان در ابتدای برنامه با اشاره به کلیپی که جمعی از هنرمندان متعهد را به تصویر کشیده بود گفت: اگر قرار باشد ملاک را کتابی بگیریم که در بزنگاه‌ها سینه سپر کرده و به یاری امام زمان خود شتافتند افراد حاضر در این مجموعه به یک پنجم تقلیل پیدا می‌کنند البته ما باید منادی وحدت باشیم و به کسانی که اشتباه کرده‌اند نیز فرصت دهیم که مجددا خود را در این جمع جای دهند.


وی افزود: باید ببینیم هنرمندان با موضع‌گیریهایشان چقدر توانسته‌اند روح تعالی را در کالبد جامعه بدمند شاخصه هنر متعهد این است که میل تعالی را به انسان می‌چشاند البته اشکالی ندارد که هنر سرگرمی سالمی باشد اما این تعبیر از هنر ارزش والاتری دارد.
 

سرشار در پایان گفت: خدا رو شکر که در عمر خود یک لحظه از مسیر امام و رهبری دور نیفتادم و این برایم افتخار است نه کثرت کسانی که برایم کف بزنند و هلهله کنند.

ارسال نظر