آخرین خبر

 • • محمد سرشار: تهیه پیش نویس ساختار مدیریتی و احرایی حوزه هنری /برگزاری جایزه ادب و هدایت
 • چهارشنبه 27 دیماه 91

  خبرگزاری فارس: رئیس حوزه هنری استان تهران ضمن اشاره به ساختار مدیریتی و اجرایی حوزه هنری گفت: در نخستین گام پیش نویسی از ساختار مدیریتی و اجرایی حوزه هنری تهیه شده و در حال رایزنی برای تصویب آن هستیم.
  خبرگزاری فارس: تهیه پیش‌نویس ساختار مدیریتی و اجرایی حوزه هنری/ برگزاری جایزه «ادب و هدایت»

  محمد سرشار رئیس حوزه هنری استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس با اشاره به برنامه‌های پیش‌رو اظهار داشت: طی مدتی که در حوزه هنری استان تهران مستقر هستم در واقع یک دوره به بررسی کارنامه و عملکرد حوزه هنری استان تهران طی چند سال گذشته پرداخته و نقاط قوت‌ها و فرصت‌ها در این چند سال را شناسایی کردیم، در واقع توانستیم نقاط اتکایی که برای آینده می‌توان کار را از آنجا آغاز کرد، بدست آوریم.

  وی افزود: در نخستین گام پیش‌نویسی از ساختار مدیریتی و اجرایی حوزه هنری تهیه شده است، اکنون در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم آن‌ها را به تصویب رسانیم.

  سرشار متذکر شد، در این ساختار جدید در پی‌آنیم که بر اساس ماموریت‌های تازه‌ای که به حوزه هنری محول شده؛ حوزه‌های پژوهشی و نظری؛ دوم فضاهای مجازی و محصولات دیجیتال و حوزه‌های مربوط به گسترش مخاطب را تقویت و تاسیس کنیم.

  رئیس حوزه هنری استان تهران بیان کرد: بطور خاص برای ایام‌الله دهه فجر در حال تدارک مجموعه‌ای از نمایش‌ها هستیم، همچنین طی چند هفته آینده اختتامیه جایزه «ادب و هدایت» که اختصاص به امام هادی(ع) دارد، برگزار خواهیم کرد.

  وی اطلاعات مربوط به این جایزه را به نشست خبری هفته آینده موکول کرد.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • سرشار مجلد جدیدی از "داستانهای انقلاب" را برای چاپ، به سوره مهر سپرد
 • فکر تهیه مجموعه هایی منتخب از داستانهای کوتاه نوشته شده توسط نویسندگان متعهد و توانای کشور در باره انقلاب، برای آشنایی نوجوانان نسلهای جدیدی که انقلاب اسلامی بزرگ ملت ما را در سال 1357 از نزدیک ندیده بودند، برای نخستین بار در سال 1364 از سوی سرشار مطرح شد؛ و مورد استقبال مدیران وقت حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی قرار گرفت.
  به دنبال آن، نخستین مجلد از این سلسله کتابها، توسط وی، گردآوری، ویرایش و در سال 1365 منتشر شد. پس از آن نیز توسط سرشار، مجلدات جدیدی به این مجموعه افزوده شد. تا آنکه تعداد آنها به پنج عنوان رسید. امسال سرشار برای تهیه ششمین مجلد از این سلسله کتابها، فراخوانی داخلی داد؛ که حاصل آن، مجموعه پنج داستان کوتاه برگزیده - از میان آثار بررسی شده - ، به اسامی "عکس"، نوشته غلامرضا آبروی, "شبی برای شعار نویسی", به قلم هاجر زمانی، "سنگ وشیشه"، از مصطفی خرامان, "نوشته روی دیوار", اثر سیدناصرهاشمی و "تفنگ", کار محمدرضا بایرامی شد.
  قابل ذکر است, چهار مجلد اول تا چهارم این مجموعه, در اواخر دهه 1360, از سوی جشنواره کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دریافت دیپلم افتخار نایل شد. همچنین, با وجود تاخیری دوازده ساله در تجدید چاپ مجلدات یک تا سه, این کتابها, به ترتیب با 61200، 39400, و 38600 شمارگان, طی چاپهای متعدد، از استقبال خوب مخاطبان برخوردار بوده اند. همچنان که مجلدات چهارم و پنجم گردآوری و ویرایش شده توسط این نویسنده در دهه 1370نیز، با وجود تاخیر بسیار در تجدید چاپ، در هر یک با سه بار چاپ، جزء کتابهای خوش استقبال این مقطع سنی به شمار می آیند.
  سرشار در حال حاضر مشغول گزینش و آماده سازی مجلد هفتم "داستانهای انقلاب", از میان آثار رسیده به این منظور است.
  ناشر مجلدات جدید "داستانهای انقلاب", همچون مجلدات قبلی این سلسله, سوره مهر خواهد بود.


اهدای 800 عنوان کتاب از سوی انجمن قلم ایران، برای توزیع در نقاط محروم کشور

در راستای اهداف فرهنگی انجمن قلم ایران و تصمیم هیئت مدیره، مبنی بر حمایت از کتابخوانی، همچنین تقویت کتابخانه های مدارس مناطق محروم ، بنا به درخواست موسسه مهر فرهنگ - به عنوان یکی از متولیان خصوصی فعال این امر در سالهای اخیر در کشور - ، در تاریخ 91/10/18 تعداد 800 عنوان کتابهای داستان، شعر، پژوهش و نقد ادبی، در اختیار موسسه مزبور قرار گرفت.

قابل ذکر است، در ماه گذشته سال جاری نیز، انجمن قلم ایران، 1195 مجلد کتاب ادبی در اختیار سازمان بسیج هنرمندان کشور قرار داد تا برای تجهیز کتابخانه های مناطق محروم کشور - به ویژه استان سیستان و بلوچستان - ارسال شود.

ارسال نظر