آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


نامه ای منتشر نشده از زنده یاد مهدی آذر یزدی خطاب به گردانندگان مجله "سوره نوجوانان"

نامه ای منتشر نشده از زنده یاد مهدی آذر یزدی خطاب به گردانندگان مجله "سوره نوجوانان"

"دفتر سوره نوجوان
با عرض سلام همراه نامه 797/س ن -6/11 ،متن فراخوان سوره را برای جمع آوری کتاب برای بچه های افغان دیدم .که وضع کتابخانه های آن نواحی تاثر انگیز است و هم همت شما در یاری دادن به این مهم ،لایق ستایش.امیدوارم کسانیکه توانایی دارند به این دعوت پاسخ جانانه میدهند.
بنده به قدر تکلیف خود سه دوره از این قصه های تازه 10 جزوه ای و چند نسخه پراکنده که دم دستم باقی مانده بود تقدیم کردم و از ناچیزی آن بسیار شرمنده ام.چیزی روی آن ننوشتم.هرگاه لازم است چند کلمه نوشته شود وکالتا هر چه مناسب میدانند در صفه اول جزوه ها مرقوم بفرمایند و از جانب حقیر امضا کنند.چونکه کسی خط مرا که نمی شناسد.همین اندازه که کلمه محبتی داشته باشد کافی است.
البته نمی خواهم روضه بخوانم ؛اگرچه آنرا بلدم.اما بنده کتابهایی را که در هر چاپ از ناشر می گیرم چند تایی به اهلش میرسانم و بقیه را فورا با کتابهای مورد احتیاجم مبادله می کنم .و توی دفتر جیبی ام نام 99 کتاب نوشته است که باید هر وقت بتوانم یا گیر بیاورم بخرم.چونکه بنده هرگز از هیچ کتابخانه عمومی استفاده نکرده ام و نمیکنم ؛و طبعا باید یکمشت کتاب برای کاری که دارم جمع کنم،تا بعد از رحلت حقیر ،یک کسی به ثمن بخس آنها را بفروشد و بمصرف عاقلانه تری برساند .و اگر بدانم ویقین کنم که فقط سه روز دیگر بیشتر زنده نیستم ،این سه روز را هم توی کتابفروشیها و بساط حراجیها می پلکم و کتاب می خرم و با آن عیش و عشق میکنم.
علت اینکه به کتابخانه هرگز مراجعه نمیکنم این است که سه بار به کتابخانه مجلس و کتابخانه ملی و کتابخانه مرکزی و از آنجا به دانشکده ادبیات مراجعه کردم و هر سه جا وضع برخوردشان طوری بود که پشیمان شدم و با خود عهد کردم که دیگر هرگز به کتابخانه های دولتی حتی برای قوت لایموت هم مراجعه نکنم.مثلا کتابخانه دانشکده ادبیات برای دیدن یک کتاب چاپی هم از من" سمت دانشگاهی " جستجو میکرد ؛ و چون دانشگاهی نبودم ،از دیدار کتاب محروم ماندم.و یا کتابخانه مجلس معرفی نامه از یک شخص معتمدعلیه و علی آبائه مطالبه می کردند و قس علی هذا.و بنده به قول یزدیها "گربه یک چیتی "هستم (ما در یزد بجای پیشته برای راندن گربه میگوییم چیت:- او را چیت میکنیم).حالا لازم است یک متخصص روانکاوی ناخودآگاه بنده را بکاود تا دریابد که چرا از ازل گربه یک چیتی ساخته شده ام.
این است که به هرحال هر چه کتاب میخرم مانند پسر عباسقلی خان می بینم باز کم است .و بجز کارهای خودم ،بقیه کتابها به جانم بسته است.
مسئله دیگری که با ملاحظه این فراخوان مرا به فکر انداخت این است که محله زادگاه من (خرمشاه یزد )هم هنوز نه مدرسه دارد نه کتابخانه و نه هیچ امکان تعمیم فرهنگ و کتاب .و آنجا هم افغانستان و تاجیکستان است. بنده در سال 55همه علایق خود را جمع کردم و رفتم که در خانه خشت و گلی پدری در خرمشاه آخر عمری را مقیم باشم.و تا سال 62 در یزد بودم.ولی دیدم نمی شود که نمی شود ؛و داشتم خفه می شدم.دوباره دمم را روی کولم گذاشتم و آمدم تهران که در این هوای دود و دم آن نفس بکشم .و حالا هم دارم نفس می کشم و این رقیمه شریفه را می نویسم.و امیدوارم که شما زیاده گویی بنده را قرین آمرزش بسازید.چونکه پیری آمده است و پرحرفی را هم آورده است.
شما خوب می کنید که برای بچه های افغان کتاب تهیه میکنید.بچه ها از همه بیگناه ترند.و خدا کند که وقتی بزرگ
می شوند و کاره ای می شوند فقط برای خدا کار کنند نه مثل بعضی از بزرگهای امروزشان برای جاه پرستی و قدرت طلبی و خودخواهی.
با آرزوی توفیقات بیشتربرای شما در خدمت به سوره و سوره نوجوانان.
ارادتمند :
مهدی آذر
[امضاٰ]
19/11/71"

No TrackBacks

TrackBack URL: http://www.sarshar.org/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/50

ارسال نظر