آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


پاسخ آقای سید محمدعلی ابطحی (به تاریخ 24/5/63 )

mohammad-Ali_Abtahi.JPG"برادر عزیز مصطفی رحماندوست
سلام،مدتها در این اندیشه بودم که آیا نامه شما را باید جواب دهم یا خیر.این تردید نه از این باب بود که خدای ناکرده نامه شما بی جواب بماند ، بلکه در کلنجار این بود آیا انتقادات و هشدارهای شما بجاست که اگر بجا باشد به جوابی نیاز ندارد و باید من جواب شما را پذیرا باشم وگرنه به شما جواب بدهم.
اما خیلی خوشحال شدم که به این نتیجه رسیدم که باید جواب گفت و طبعا این نتیجه گیری این بود که در این مهم که بوقوع پیوسته است من جوابی دارم.
میدانیم که در میدان رزم تفکر و اندیشه همیشه کسانی هستند که بخاطر نقصانی که دارند نمیخواهند اندیشه های والا زمامدار اندیشه های افراد جامعه باشند و اگر این ظرافت را کسانی که سرشار از اندیشه و هنر هستند احساس کنند باید در مقابل همه اهانتها و فشارها مقاومت کنند که تا اندیشه پی جو را هدایت و ارشاد نمایند.این تنها توقع ما از سرشار بود و حتما خود سرشار رهگذرانه هم که شده باشد به اطلاع شما رسانده که مدیریت رادیو علیرغم ادعای شما بی حرمتی که نکرده بلکه درست مثل شما اعتقاد داشته که رضا رهگذر بی شک تنها نویسنده مسلمان و صاحب سبک ادبیات کودکان و نوجوانان ایران است.و هنوز بر این اعتقاد استوار است و برای سرشار آرزوی این را دارد که در کنار همه خوبی هایش ، همچنان که خوب می فهمد و خوب قلم میزند و خوب درد را لمس میکند و آه میکشد خوب هم مقاومت کند و یقین کند که رادیو نه ملک من و نه ملک هیچ کس دیگر است ، ملک همه مخاطبانی است که بیشترین ارزش را در این مرز و بوم دارند و رساندن پیام به این قهرمانان نیاز به مقاومت و صبر و حوصله و سعه صدر و ملایمت در گفتار دارد.
با تشکر
مدیر صدای جمهوری اسلامی ایران
سید محمد علی ابطحی"

No TrackBacks

TrackBack URL: http://www.sarshar.org/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/40

ارسال نظر