آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


نامه های منتشر نشده زنده یاد مهدی آذر یزدی به محمدرضا سرشار-نامه چهارم

"جناب آقای سرشار عرض سلام امید است همواره قرین سلامت و عافیت خواهید بود.

یادداشت 19/9 را امروز 7/10 از صندوق پست برداشتم.بنده گرفتار کار نیستم اما خودم در حوالی میدان انقلاب می نشینم و صندوق پست دم توپخانه است.گذشته از اینکه همیشه خالی است از رفت و آمد با اتوبوس چندان لذت نمی برم و دیر دیر به آن سر میزنم.انشاءالله اگررانندگی یاد گرفتم و توانستم گواهینامه بگیرم و یک ماشین خریدم و آنوقت توی ترافیک گیر نکردم و غر نزدم آنوقت کمتر تاخیر پیدا می شود.

اما از مرحوم صبحی بنده یکی از سه اثر نامبره - دژ هوش ربا - را داشتم که با آن کاری ندارم و بهمراه یک تحفه نطنز تقدیم کردم.اگر خودتان زودتر پیدا کردید و دو تا شده عیبی ندارد.یکروز کسی دیگر هم سراغش را می گیرد و ممکن است به اوشان بدهید.

نیت شما در تدوین یک نوشته جامع و مانع خیر است و آن مرد این اندازه حق بگردن این رشته از خواندنیها دارد.

بنده یادم نیست که در باره صبحی کجا و چه چیزهایی خواند ه باشم.ولی قطعا چیزهایی در مطبوعات هست بخصوص در حوالی تاریخ فوتش. تا چه هست .قطعا چیزهایی نوشته اند که اگر کسی به مطبوعات آن روزها دسترسی داشته باشد و ورق بزند حتما نکاتی پیدا میشود که بیش از آنچه در حافظه هست باز هم تازگی داشته باشد(مثلا سخن، یغما ،راهنمای کتاب ،آینده و چند تا هفته نامه های ادبی آن زمان).

بنده حالا سال وفات صبحی هم یادم نیست. که میشود زود پیدا کرد.و گمان میکنم هر قدر کسی حوصله و وقت بتواند صرف کند در این قبیل موارد ضرر ندارد.زیرا نتیجه جمع و جورتر میشود و نظریات ضد و نقیضی هم پیدا میشود که خواندنش عقل را زیاد می کند .چونکه نخواندن و ندانستن معمولا با گاو و گوسفند بودن برابر است.که مطلوب سانسور هم همیشه و همه جا همین است.

اما تحفه نطنز!بنده از از موقعی که آن قصه گربه تنبل سه چهارسال در ارشاد گیر کرده بود فکر کردم که لابد دیگر نوبت بنده را منقضی شده تلقی می کنند.چونکه مضمون آن قصه صد در صد به نفع رژیم حاکم اسلامی بود ونمی توانستم تصور کنم که تشخیص داده نشده .و تصور کردم که نمیخواهند.این شد که حتی کارهای نصفه و نیمه کاره را هم کنار گذاشتم و رفتم که دیگر برای سالمندان کار کنم که جزء گروه سنی ن - و- ه - ی هستند و کمتر در معرض حساسیتهای روزمره هستند.ودر این نوع کارها شبیه العلما شدن هم آسانتر است.خلاصه یکی از کارهای اینجوری در این هفته منتشر شد که یک چاپ یک جلدی مثنوی است و خیال میکنم بمصداق خود گویی و خود خندی از باقی چاپهای یک جلدی بهتر است.مثلا بخش کتابشناسی دارد که برای عده ای مفید است.و در بخش ملاحظاتش بعضی اشتباهات علما را مانند گنجشک امسالی تصحیح کردم و با اوقات تلخی لازم از عبارت بشنو از نی در برابر بشنو این نی دفاع کردم.و صاحب مدفن مزار شریف را معرفی کردم که تا حالا مسکوت گذاشته بودند .و اگر هم کسی بدش بیاید از حقیقت چاره نیست.آخر میگویند سبب مزار شریف نامیدن آن شهر این است که بعد از شهادت حضرت امیر (ع) جنازه را بر حسب وصیت بر شتر نهادند و قرار بود که هرجا شتر ایستاد آنجا دفن کنند.و شتر رفت تا در چهار فرسخ آنطرف شهر بلخ .از هر کس پرسیده شود همین را میگویند.شبیه افسانه ای که در باره کوه بی بی شهربانو گفته شده .اما حقیقت این است که آن قبر معروف در آن ناحیه ،مدفن سید اجل ابوالحسن علی بن ابیطالب بن عبیدالله بلخی است که در قرن پنجم بوده و خودش و عمویش از اجله سادات و علمای بلخ بوده ودارای القاب خیلی جلیل بود .بعد سنگ قبرش را صدسال بعد دیده اند و علی بن ابیطالب را سند فرض کرده اند.و نکات دیگری هم در مقدمه و ملاحظات کتابشناسی گنجاندم که شاید مسکوت گذاشتنش به صرفه بود.ولی بنده صرفه را در رفع اشتباهات دیدم.و رویهمرفته این چاپ از همه صحیح تر است.چونکه حتی آن نسخه بسیار معروف موزه قونیه هم که اخیرا بقیمت 2800 تومان با نهایت دقت افست کرده اند بیش از صدتا غلط مسلم دارد که همه آنها را ندیده فرض میکنند و به این چسبیده اند که بشنو این نی چون در این نسخه مجلل هست صحیح تر از همه نسخ است.در حالیکه این اشتباه کتابتی است.

در هر حال آدم وقتی میخواهد شبیه العلما بشود باید یک ژست های محیرالعقول هم بگیرد که عکسش قدری فتوژنیک بشود.و اگر بناست او را تنبیه کنند حسابی دخلش را بیاورند.

و چون ناشر چند جلدی علی الرسم به مصحح محترم داده یکی هم سهم آقای سرشار میشود که برگ سبزی است و از این حرفها.و در هر حال بگویم یا نگویم مخلص شما هستم و امیدوارم که در رهگذری که دوست میدارید سرشار باشید.

ارادتمند مهدی آذر

[امضا]

7/10/71"

No TrackBacks

TrackBack URL: http://www.sarshar.org/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/48

ارسال نظر