آخرین خبر

 • • بیانیه انجمن قلم ایران در باره شکنجه و هتک حرمت شاعره جوان بحرینی به دست رژیم دست نشانده آل خلیفه
 • جمعه 02 اردیبهشتماه 90

  "یک نفر نیست که مردی کند و برخیزد
  حجم این داغ بزرگ از دل ما بردارد؟!"
  ""آیات القرمزی"، دوشیزه شاعره انقلابی بیست ساله بحرینی، پس از روزها اسارت در چنگ نیروهای امنیتی سفاک رژیم غاصب آل خلیفه - با حمایت همه جانبه آل سعود و معرکه گردان اصلی ماجرا:آمریکا- ، در حالی که در اثر شکنجه ها و تجاوزهای بیرحمانه جنسی، در کما فرو رفته بود، در بیمارستانی در منامه پیدا شد.
  جرم(!) این دختر جوان دانشجوی سرشناس شیعه آن بود که با خواندن شعرهای افشاگرانه و تهییج کننده انقلابی خود - به لهجه محلی - در میدان اللؤلؤ منامه ، شوری در میان مردم انقلابی کشورش افکنده، و به این وسیله رژیم بدوی وابسته و سرسپرده حاکم بر این کشور کوچک را یک گام دیگر، به سقوط محتوم خود نزدیک کرده بود.
  انجمن قلم ایران، ضمن محکوم کردن این جنایت وقیحانه و سکوت شرم آور شخصیتها و مجامع جهانی مدعی دفاع از حقوق بشر، از همه شاعران و نویسندگان متعهد جهان دعوت می کند که با هر وسیله ممکن، فریادهای در گلوشکسته این دوشیزه مبارز شیعه را، در واپسین لحظه های مقاومت مظلومانه اش، به گوش مردم حق طلب جهان برسانند، ودر حافظه تاریخ، جاودانه سازند. باشد که ازاین پس، جهان این گونه شاهد هتک ناموسها و به خون درغلتیدن های دختران مسلمان، به جرم حقجویی و حق طلبی نباشند.
  "آیات" نام کوچک مهتاب است
  نام بلند هرچه که خورشید است.
  سیلی خور کسوف نخواهد ماند
  صبحی که صبح روشن امید است."

  هیئت مدیره انجمن قلم ایران

  شعرها به ترتیب از: مریم سقلاطونی، علی محمد مؤدب.

آخرين تصاوير

 • IMG_3513.JPG
 • IMG_3505.JPG
 • IMG_3451.JPG
 • IMG_1301.JPG
 • IMG_1427.JPG
 • IMG_1243.JPG
 • IMG_1201.JPG
 • IMG_1540.JPG

آخرین کتاب

 • • "نردبان جهان" به سوره مهر رسید
 • محمد‌رضا سرشار در گفت و گو با پایگاه خبری حوزه هنری از انتشار یکی از آثارش در انتشارات سوره مهر‌خبر داد.

  او دراین باره توضیح داد: "نردبان جهان" پانزدهمین کتابم است که پس از طرح تجمیع انتشارات سوره مهر، در این مؤسسه منتشر شده است.

  نویسنده اگه بابا بمیره درباره کتاب "نردبان جهان" گفت: این کتاب نوجوان نخستین بار در سال 1367 در انتشارات پیام آزادی منتشر و به عنوان برگزیده دومین جشنواره کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری، انتخاب شد. پس از این جایزه ،کانون پرورش فکری، کتاب را با طرحی تازه به چاپ دوباره رساند. پس از طرح تجمیع انتشارات سوره مهر، کتاب دوباره طراحی و تصویر سازی شد تا امسال با نخستین چاپ سوره مهر در نمایشگاه کتاب تهران عرضه شود.

  سرشار درباره محتوای کتاب توضیح داد: موضوع کتاب برگرفته از حدیثی از رسول اکرم (ص) است که در کتاب تحف العقول نقل شده. این حدیث در قالب یک حکایت اسطوره ای بیان شده که شخصیت محوری آن "مرگ" است. پاره اول داستان که قسمت کوتاه آن است، در قالب یک داستان امروزی روایت شده تا داستان وارد روایت اصلی خود، یعنی حدیث نبوی شود.

  نویسنده "نردبان جهان" درونمایه یکی از اشعار مولوی را مشابه درونمایه این حدیث دانست و تصریح کرد: این دو بیت که در انتهای کتاب هم آمده است از اشعار معروف مثنوی جلال الدین بلخی است:

  " نردبان این جهان ما و منی است

  عاقبت این نردبان افتادنی است

  لاجرم هرکس که بالاتر نشست

  استخوانش سخت تر خواهد شکست".

  به گفته محمد رضا سرشار، طرح تجمیع آثار نویسندگان، سه سال قبل به ابتکار حوزه هنری اجرایی شد. بر اساس این طرح، کتاب های نویسندگانی که آثارشان در طول زمان مورد توجه مخاطب بوده است، از انتشارات مختلف جمع آوری شده وبا شکل و فرم ظاهری یکسان منتشر می شوند تا مخاطبان علاقه مند بتوانند آن ها را به آسانی تهیه کنند.

  محمد رضا سرشار نخستین نویسنده ای بود که آثارش مشمول این طرح شد و تا کنون 15 کتاب نوجوان او در انتشارات سوره مهر منتشر شده است.


محمدرضا سرشار؛ كشورهاي به ظاهر آزاديخواه، راه را براي كمك به بحرين بسته اند

اين نويسنده و منتقد ادبي گفت: كشورهاي به ظاهر آزاديخواه علاوه بر گشودن راه براي هجوم آل سعود به بحرين، راه كمك به مردم اين كشور را بسته اند.

محمدرضا سرشار در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران درباره تاثيرات هنرمندان در برانگيختن احساس آزاديخواهانه مردم گفت: هنرمندان الگوي تمامي جوامع بوده و با توجه به الگوپذيري مردم، نقش ويژه اي را در برانگيختن احساسات آزاديخواهانه ايفا مي‌كنند.

اين نويسنده چشم پوشي از ظلم وارده به مردم بحرين را نادرست دانست و اظهار داشت: به دور از باورهاي برگرفته از حسن هم ميهن دوستانه ايرانياني كه با توجه به داشته هاي تاريخي، بحرين را جزوي از ايران دانسته و مردم آن كشور راه هم ميهنان خود قلمداد مي كنند حمايت از مظلومان جهان وظيفه ما است.

وی ادامه داد: امروزه كشورهاي به ظاهر آزاديخواه برخلاف ادعاي خود مبني بر حمايت از حقوق بشر و مظلومان جهان چشم بر ظلم وارده بر مردم بحرين بسته و راه كمك به مردم اين كشور را مسدود كرده اند.

سرشار اظهار داشت: اين مدعيان دروغين حمايت از حقوق بشر و مظلومان و ستمديدگان جهان علاوه بر انسداد راه هاي كمك به مردم ستمديده بحرين، راه هجوم به اين مردم را براي آل سعود باز گذاشته اند./

ارسال نظر