آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


آیت الله خامنه‌ای پرفروغ‌ترین ستاره آسمان انقلاب هستند

sayyed ali khamenei.jpgبي ترديد امام(ره) خورشيدي فروزان در آسمان انقلاب بود که نور آن پيوسته بر امت مي تابيد و پرتوهاي انبوهش،چشم ها را خيره مي کرد ؛اما در کنار آن ،ستارگان درخشاني نيز وجود داشتند که پرفروغ ترين آنها آيت الله خامنه اي هستند.

محمد رضا سرشار(رهگذر ) در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: خوشا به حال کساني که نعمت هايي را که آنان را احاطه کرده است مي شناسند و پيش از کف دادن آن ها قدرشان را مي دانند . اينان همان افرادي هستند که در طول زندگي ،کمتر حسرت گذشته و موقعيت هاي از کف رفته را مي خورند و ندامت مي کشند . و چه اندک اند اين گروه مردمان!
نايب رئيس انجمن قلم ايران در تبيين اين نکته افزود: يکي از بزرگ ترين نعمت ها براي هر جامعه، داشتن رهبر و پيشواي شايسته است؛ نعمتي که مردم ما، پس از قرن هاي متمادي محروميت از آن به يمن پيروزي انقلاب اسلامي ،بيش از سي سال است که از آن برخوردارند.
بي ترديد،امام(ره) خورشيدي فروزان در آسمان انقلاب بود که نور آن پيوسته بر امت نور مي تابيد و پرتوهاي انبوهش ،چشم ها را خيره مي کرد . اما اين بدان معنا نبود که در اين آسمان پهناور،هيچ ستاره پر فروغي وجود نداشت. به تفاريق و با تفاوت هايي ستارگاني بودند .
سرشار با بيان اين نکته که دراين زمينه بايد گفت همچنان که ستارگان درخشان آسمان طبيعت، از کسرت نورافشاني خورشيد، در روز روشن ديده نمي شود، آنان نيز با حضور امام، از نگاه چشمهاي معمولي پنهان بودند ،ادامه داد: به بيان ديگر ،عيب از کم فروغي و کوچکي آنها نبود ؛مسئله ،تابش نور خيره کننده آن خورشيد تابان بود وگرنه در قياس با همطرازان سياسي خود در سطح جهان،بعضا همچون خورشيدي در برابر ستارگاني کم نور مي درخشيدند و درخشان ترين آنان به حق شخص رهبر فرزانه انقلاب بود که حتي در همان زمان نيز امام، آن ديدگان حقيقت بين خود ، او را ديده و با تعبير «کسي که همچون خورشيدي در آسمان مي درخشد »به ديگران معرفي اش کرده بود.
وي درباره انتخاب رهبر معظم انقلاب اظهار داشت : معظم له کسي است که زماني که خبرگان برگزيده ملت ،براي تعيين جانشيني براي امام راحل ،گرد هم آمدند شايسته تر از او براي اين مسئوليت خطير نيافتند و به راستي که در اوج سوگ و التهاب و اضطراب فقدان حضرت امام،گزينش چنين رهبري شايسته،مرهمي بر دلهاي درمند امت و مايه تسلي خاطر آنان شد .
مجري برنامه ماندگار قصه ظهر جمعه با اشاره به مديريت موفق و عالي رهبر معظم انقلاب اضافه کرد:بيست سال سکانداري مدبرانه و عزت مندانه اين کشتي عظيم بر اقيانوس توفاني و متلاطم سياست جهاني - درحالي که پيوسته در معرض سهمگين ترين امواج توطئه قرار داشت - و به سلامت به در بردن آن از گردابهاي کمين کرده بر سر راه ،توسط رهبر معظم انقلاب ،ديگر براي ديرباورترين افراد نيز،نبايد کمترين ترديدي در حقانيت اين انتخاب،برجا گذارده باشد.
سرشار در ادامه اظهار داشت: قرار داشتن در دايره نعمت فراگير رهبري اين ذريه گران قدر رسول خدا (ص) و شاگرد برجسته مکتب خميني بزرگ ،قطعا براي بسياري،مانع از پي بردن به عمق و عظمت اين نعمت است .اما کاش ما از آن زمره مردمان نباشيم که تنها پس از کف دادن نعمت، تازه به قدر واقعي آن پي مي برند و در حسرت و دريغ اين قدر ناشناسي و ادا نکردن حق آن، مي سوزند و انگشت تحسر به دندان مي گزند.

ارسال نظر