آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


سرشار:دغدغه‌هاي مادي موجب كاهش توليد آثار ارزشي و ماندگار شده است

‪سه‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۸۹‬
خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۰۹/۰۹/۸۹‬
فرهنگي. محمد رضا سرشار. جايزه ادبي جلال آل احمد
تهران- محمد رضا سرشار از اعضای هیئت علمی جايزه ادبي جلال آل احمد گفت: دوستاني كه مي‌گويند چرا برگزيده نداشته‌ايم بجاي اينكه به داوران و هيات علمي اعتراض كنند،بايد از نويسندگان بپرسند كه چرا نتوانستيد اثري در قد و قواره جشنواره خلق كنيد.

محمد رضا سرشار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي افزود: عوامل متعددي موجب افول كمي آثار ارزشي و افزايش آثار خنثي، شبه روشنفكري و حتي غير ارزشي شده است در حالي كه در جشنواره‌هايي كه با هزينه بيت المال برگزار مي‌شود اين توقع هست كه از آثاري حمايت شود كه اگر مبلغ ارزش‌هاي اسلامي و انقلابي نيست،لااقل مغاير آنها نيز نباشد.

عضو هيات علمي گروه ادبيات و انديشه پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي خاطر نشان كرد: با وجود مشكلات مادي موجود در عرصه توليد آثار ارزشمند، تنها كساني كه با عشق و تعهد كار مي‌كنند مي‌توانند در اين وادي باقي بمانند و متاسفانه هرچه از صدر انقلاب فاصله مي‌گيريم تعداد اين افراد كمتر مي‌شود و چرب و شيرين دنيا و گاهي هم نيازهاي واقعي، نويسندگان را به سمت درآمد هاي مطمئن تر و بيشتر مي‌كشاند.

اين نويسنده كمي شمارگان و دفعات تجديد چاپ آثار در كشور ما را از ديگر علل كاهش توليدات ارزشمند در حوزه ادبيات دانست و گفت:نوشتن يك رمان ارزشمند گاهي چند سال زمان مي‌برد اما پس از چاپ اثر نويسنده به اجر مادي خود نمي‌رسد.

وي افزود: از طرفي هم آثار ما به زبان‌هاي خارجي ترجمه نمي‌شود و اگر هم ترجمه شود نيز بخاطر نپيوستن ما به قانون كپي رايت حقوقي به مولف تعلق نمي گيرد در حالي كه در غرب گاهي كتابي به ‪ ۳۰‬زبان ترجمه مي‌شود و مولف بر اساس حقوقي كه از چاپ‌هاي مختلف به زبان‌هاي گوناگون مي‌گيرد با نگارش يك كتاب زندگي خود را تامين كند در حالي كه اين آثار ارزشمند تر از آثار نويسندگان ايراني نيستند.

ارسال نظر