آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


روزی که انگار در تقویم نیست


!

امروز ششمين سال تولد «روز قلم» در تقويم رسمي کشورمان است. از سال 1382 که «روز قلم» در ايران با پيشنهاد انجمن قلم نام گذاري شده است، هر سال چهاردهم تيرماه مي آيد و مي رود، بدون اين که حتا خود اهل قلم دريابند که اين روز به نام قلم نام گذاري شده است. به نظر مي رسد بخش عمده اين مساله ناشي از فقدان برنامه هايي براي نکو داشت قلم و اهل قلم است. امسال هم به جز جايزه «قلم زرين» که در آستانه روز قلم اهدا مي شود، برنامه اي براي بزرگداشت اين روز اعلام نشده است; اما گويا قرار است 22 تيرماه با حضور تعدادي از اهل قلم، نشستي از سوي معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در هتل لاله برگزار شود. معمولا تنها اتفاق تقريبا هم زمان با روز قلم در اين سال هايي که از نام گذاري اش گذشته، برگزاري جايزه ادبي «قلم زرين» بوده است که انجمن قلم ايران پس از داوري آثار ادبيات داستاني، برگزيدگانش را معرفي و با اهداي جوايزي از آن ها تجليل مي کند. درباره علت بي توجهي به «روز قلم» از محمدرضا سرشار -عضو هيات مديره انجمن قلم ايران -مي پرسيم که در توضيحي مي گويد: از ابتدا هم هدف از پيشنهاد نام گذاري روزي به نام قلم اين نبود که انجمن قلم متولي و برگزارکننده مراسم بزرگداشت و يا برنامه خاصي در اين زمينه باشد; بلکه سعي و انگيزه ما از ثبت اين روز در تقويم اين بود که همه نهادها و دست اندرکارن قلم به سهم خود گامي در تکريم قلم و اهالي قلم بردارند. اين نويسنده در عين حال تاکيد دارد که برگزاري جايزه قلم زرين از سوي انجمن قلم و معرفي برگزيدگان ادبيات داستاني از سوي انجمن در روز قلم خود برنامه اي براي تکريم و تجليل از اهل قلم است که اين مي تواند اداکننده سهم انجمن قلم در اين زمينه باشد. سرشار از همين رو مي گويد، نبود برنامه اي ديگر از سوي انجمن قلم اصلا به معناي سهل انگاري و غفلت نسبت به اين روز نيست و با توجه به حجم کار و زماني که برگزاري جايزه قلم زرين به خود اختصاص مي دهد، همين اقدام در «روز قلم» از سوي انجمن کافي ا ست.

ارسال نظر