آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


سرشار: بزرگترين شاهكارهاي ادبي حول محور جنگ شكل گرفته است

خبرگزاري فارس: محمد‌رضا سرشار گفت: رزمندگان با انگيزه‌هاي ديني براي حفظ يك نظام اسلامي و كشوري كه چنين نظامي بر آن حكومت داشت عازم جبهه شدند، وصيت‌نامه شهدا نيز نشان مي‌دهد تمامي افراد به شكل داوطلبانه و براي اجابت دعوت ولي فقيه زمان خود رهسپار شدند.

محمد‌رضا سرشار (رضا رهگذر) نويسنده، در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبري فارس «توانا»، درباره ادبيات دفاع مقدس گفت: از آنجا كه كار ادبيات پرداختن به مسايل بشري، خصوصا مسايل مهم و عام‌ و فراگير است جنگ هم يكي از موضوعات اصلي و مهم ادبيات بشمار مي‌رود؛ از قديم تا به امروز بزرگترين شاهكارهاي ادبي حول محور جنگ شكل گرفته است.
سرشار به مقدس بودن جنگ هشت ساله اشاره كرد و گفت: علت مقدس بودن جنگ هم آن است كه اين يك جنگ دفاعي بود و در آن عامل شروع كننده جنگ ايران نبود و افرادي كه نقش‌آفرين اصلي آن بودند، كساني هستند كه با انگيزه‌هاي ديني براي حفظ يك نظام اسلامي و كشوري كه چنين نظامي بر آن حكومت داشت به جبهه‌ها رفتند.
وي تصريح كرد: وصيت‌نامه شهدا نيز نشان مي‌دهد تمامي افرادي كه به شكل داوطلبانه به جنگ رفتند براي اجابت دعوت ولي فقيه زمان خود رهسپار شدند.
اين نويسنده با تاكيد بر اين امر كه جنگ ما يك جنگ دفاعي و كاملا ديني و عقيدتي بود، به همين دليل از آن با عنوان مقدس ياد مي‌شود خاطرنشان كرد: بنابراين افرادي كه در اين جنگ شركت كردند طبعاً برخلاف جنگنده‌هاي حرفه‌اي جنگ‌هاي ديگر اصول و موازيني را در جنگ رعايت مي‌كردند؛ اين اصول چه در ارتباط با دشمن و اسرايي كه مي‌گرفتند و چه در ارتباط با خودشان بود.
وي در ادامه با اشاره به آثار توليد شده در اين راستا خاطر نشان كرد: بزرگترين آثار ادبي جهان متشكل از آثاري است كه به جنگ‌ها مي‌پردازد، منهاي اينكه اين جنگ‌ها مقدس بوده يا نه و يا با چه نيتي بر پا شده است؛ جنگ يكي از مشغله‌هاي بزرگ و مهم و هميشگي بشر در طول زندگي بوده است؛ از جنگ‌هاي فردي كه تا پيش از تشكيل دولت‌ها براي حفظ منافع شخصي با به دست آوردن برخي منافع مادي به آن مبادرت مي‌كردند گرفته تا جنگ‌هايي كه بعدها در قالب ارتش هاي منظم دولت‌ها و كشورها انجام شد.

* برخي از نويسنده‌ها در طول ساليان اخير دچار استحاله شده‌اند

وي ادامه داد: امروزه با وجود اين همه ادعاهاي وجود تمدن و فرهنگ و شعارهاي پرطمطراق تساهل و تسامح و مدارا و همزيستي، جنگ‌ها نه تنها كمتر نشده‌ بلكه بيشتر هم شده‌اند.
سرشار تأكيد كرد: برخلاف نظر نويسندگان و منتقدان و ديگر اهالي ادبيات كه به طور مطلق مسئله سفارشي‌نويسي را نفي مي‌كنند، بنده چنين اعتقادي ندارم و معتقدم اين امر كار خوبي است و بايد ادامه يابد ولي بايد در كيفيت و روش كار تجديد‌نظر شود تا آثاري مطلوب‌تر پديد آيند. وي افزود: طبيعي است نويسندگان اروپا و آمريكا و افرادي كه داستان‌هاي مربوط به اين جنگ‌ها را نوشته‌اند از اساس هرگونه جنگي را اعم از دفاعي و تهاجمي نفي كنند، بنابراين اين آثار نمي‌توانند مدل قابل قبولي براي نويسندگان ما قرار گيرند.
سرشار با اشاره مسئله استحاله برخي نويسنده‌ها در طول ساليان اخير، تاكيد كرد: مسئله ديگر استحاله نويسندگان است كه شايد ريشه اصلي آن در گرايش آنها به موارد قبلي باشد؛ از آنجا كه برخي از اين نويسندگان شجاعت و صداقت آن را ندارند تا به اين استحاله دروني خود اقرار كنند و آن را تحت پوشش به ظاهر شيك و روشنفكرنمايانه نارضايتي از اوضاع، يا مثلا ستمي كه بر ارزش‌ها و رزمندگان شده در آثارشان بازتاب مي‌دهند، برخي از اين عده هم در اين راستا دچار كج‌فهمي هستند، يعني قدرت تجزبه و تحليل مسايل بعد از جنگ را ندارند و نمي‌توانند ريشه مسايل را پيدا كنند.
سرشار در خاتمه گفت: افرادي كه در حال حاضر به قلم‌زني و ثبت خاطرات رزمندگان در اين راستا اقدام مي‌كنند، به مرور بعضا به قلمي پخته رسيده و با توجه به جزئيات ريز به ثبت خاطرات مي‌پردازند.

ارسال نظر