آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


كناره‌گيري محمدرضا سرشار از دبيري جوايز وزارت ارشاد

سرويس: فرهنگ و ادب - ادبيات
1389/05/22
15:05:47
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: فرهنگ و ادب - ادبيات

محمدرضا سرشار گفت كه ديگر دبيري جايزه‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي را برعهده ندارد.

محمدرضا سرشار كه چندي پيش به عنوان دبيري جايزه‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي منصوب شده بود در پي پيگيري خبرنگار بخش ادب خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) درباره‌ي جوايز ، پروين اعتصامي، جلال آل احمد، كتاب فصل و كتاب سال تصريح كرد: من مدتي است كه در دبيري جوايز وزارت و فرهنگ ارشاد اسلامي نيستم و ديگر آن جا مسؤوليتي ندارم.

وي در پاسخ به اين پرسش كه علت كناره‌ گيري شما از سمت دبيري اين جوايز چيست؟ توضيح داد: گمان مي‌كردم كه مسؤولان ارشاد در اين باره اطلاع‌رساني كرده‌اند. بنا شده در اين زمينه چيزي نگويم؛ من مدت يك ماه و نيم است كه ديگر در اين جوايز وزارت و فرهنگ ارشاد اسلامي مسؤوليتي ندارم.

او همچنين در پاسخ به اين پرسش كه چه كسي به عنوان جانشين شما در اين سمت معرفي شده است توضيح داد: راستش نمي‌دانم چه كسي آن جا را اداره مي‌كند؛ اگر كسي را رسما انتخاب كرده بودند لابد اعلام مي‌كردند.

محمدرضا سرشار تاكيد كرد: درباره‌ي دلايل كناره‌ گيري‌ از سمت دبيري جوايز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي متعهد شده‌ام سكوت كنم و حرفي نزنم.

به گزارش ايسنا، حكم محمدرضا سرشار در سمت دبيرعلمي جايزه‌هاي كتاب سال، فصل، جلال و پروين بهمن‌ماه سال 88 در آيين پاياني بيست‌وهفتمين دوره‌ي جايزه‌ي كتاب سال ابلاغ شد . پيش‌تر از آن محمدعلي ‌رمضاني فراني به عنوان دبير اين جوايز بود و در فاصله‌ي معرفي سرشار به عنوان جايگزين رمضاني فراني، اين جوايز بدون دبير فعاليت‌شان را ادامه‌مي‌دادند و اكنون نيز جوايز ياد شده بدون دبير شده‌اند.

ارسال نظر