آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است




آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


برنامه‌هاي ويژه براي سومين سالگرد جايزه كتاب فصل

محمدرضا سرشار از برگزاري برنامه‌هاي ويژه‌اي در مراسم پاياني دوازدهمين دوره جايزه كتاب فصل خبر داد كه مصادف با سومين سالگرد تأسيس اين جايزه است.

به گزارش پایگاه خبری کتابداری و اطلاع رسانی ایران (لیزنا)به نقل از فارس، محمدرضا سرشار، دبير جوايز كتاب سال، كتاب فصل، جلال آل‌احمد و پروين اعتصامي ، گفت: مراسم پاياني دوازدهمين دوره جايزه كتاب فصل روز 31 خرداد از ساعت 17 تا 19 در سالن سوره حوزه هنري برگزار مي‌شود.
وي افزود: جوايز كتاب فصل، جلال آل‌احمد و پروين اعتصامي در دولت نهم تأسيس شدند و پيش از آن سابقه نداشتند و هر كدام به يك موضوع و مقوله اختصاص دارند.


سرشار عنوان داشت: بنا شد اين دوره كه دوازدهمين دوره جايزه كتاب فصل با سومين سال تأسيس راه‌اندازي اين جايزه مصادف است، برنامه‌هاي متفاوتي نسبت به قبل برگزار شود.


دبير جايزه كتاب فصل دعوت از سيد محمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي را يكي از برنامه‌هاي مراسم پاياني جايزه عنوان و تصريح كرد: براي اولين بار است وزير در مراسم پاياني شركت مي‌كند و قبل از آن، حضور معاون فرهنگي وي معمول بود كه اين دوره نيز آقاي محسن پرويز همراه وزير در مراسم حضور دارد.


سرشار ادامه داد: در اين دوره از دو ناشر، يكي خصوصي و يكي دولتي كه بيشترين آثار را در بين برگزيدگان 12 دوره جايزه كتاب فصل دارند، تقدير مي‌شود.


به گفته وي از چند نفر از داوراني كه طي اين 12 دوره بيشترين همكاري را با جايزه داشتنه‌اند نيز تقدير به عمل مي‌آيد.


دبير جايزه كتاب فصل اضافه كرد: در مراسم پاياني جايزه كتاب فصل از برندگان و داوران دوره‌هاي قبل نيز دعوت خواهد شد.

سرشار بيان داشت كه در مراسم پاياني 4 دبير قبلي جايزه كتاب فصل: مجيد حميد زاده، منوچهر اكبري، محمد رمضاني فراني و علي اوجبي هر يك به مدت 5 دقيقه سخنراني خواهند كرد.


به گفته وي علي شجاعي صائين رئيس مؤسسه خانه كتاب نيز به قرائت گزارشي از اين جايزه مي‌پردازد و گزارش تحليلي به صورت تفصيلي بعدا در قالب كتاب منتشر خواهد شد.


همچنين قرار است نمايشگاهي از آثار برگزيده اين 12 دوره در كنار تالار محل برگزاري مراسم برپا شود.

ارسال نظر