آخرین خبر

 • • جدیدترین اثر محمدرضا سرشار رونمایی می‌شود
 • جمعه 13 اردیبهشتماه 92

  انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی،ساعت 14 چهاردهم اردیبهشت ماه 92 از کتاب «روز نگاشت‌هایی درباره ادبیات داستانی پس از انقلاب» را رونمایی خواهد کرد. این اثر به قلم محمدرضا سرشار تدوین شده است.-
  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در چهارمین روز برپایی بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران میزبان دو نویسنده خواهد بود.

  علی کردی، نویسنده کتاب‌های «گروه فرقان» و «دفتر تحکیم در کشاکش سنت و تجدد» ساعت 11 فردا شنبه 14 اردیبهشت ماه در غرفه این انتشارات حاضر خواهد شد و علاوه بر معرفی این دو اثر از کتاب‌های در دست تالیف خود سخن خواهد گفت.

  انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در ساعت 14 از کتاب «روز نگاشت‌هایی درباره ادبیات داستانی پس از انقلاب» با حضور نویسنده آن، محمدرضا سرشار رونمایی خواهد کرد.

  انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در شبستان اصلی مصلای تهران، راهروی 12 کنار محراب قرار دارد.

  بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا 21 اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) برپاست.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • انتشار «روزنگاشتهایی در باره ادبیات داستانی انقلاب اسلامی» به قلم محمدرضا سرشار
 • کتاب «ماه بندان» سفرنامه مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی مراحل آماده سازی خود را طی می‌کند و در روزهای آتی به نمایشگاه کتاب می‌رسد.

  به گزارش فارس علاوه بر رسیدن چند جلد کتاب جدید توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی به نمایشگاه کتاب امسال، این انتشارات آماده سازی کتاب دیگری را در دست دارد که سفرنامه‌ای از سفر رهبر انقلاب به خراسان شمالی است.

  همچنین از دیگر کتاب‌هایی که در روزهای آتی به غرفه این انتشارات اضافه خواهد شد روزنگاشت‌هایی درباره ادبیات داستانی پس از انقلاب اسلامی است. این کتاب را محمدرضا سرشار نوشته است و شامل 25 نوشتار به قلم این نویسنده درباره ادبیات داستانی پس از انقلاب است.

  گفتنی است مرکز اسناد برنامه حضور نویسندگان این دو کتاب را هم در دستور کار خود دارد.


انتشار دوازده هزار صفحه از نویسندگان و شاعران نوقلم/ اجرای این طرح آرزوی زنده یاد نصرالله مردانی بود


مدرضا سرشار گفت: دوازده هزار صفحه از شاعران و نویسندگان نوقلم در انجمن قلم ایران منتشر شده است که در کتابخانه‌های سراسر کشور توزیع می‌شوند.

محمدرضا سرشار نویسنده و رئیس انجمن قلم ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره چاپ کتابهای نوقلمان در انتشارات انجمن قلم، گفت: طرح چاپ و نشر اولین اثر از شاعران و نویسندگان تازه‌کار از آرزوهای بزرگ شاعر پیشکسوت و بزرگ زنده‌یاد استاد نصرالله مردانی بود. نوقلمان به دلیل اینکه شناخته شده نیستند هیچ تضمینی برای فروش آثار آنها نیست.

این نویسنده ادامه داد: همچنین ناشران فاقد کارشناسان ادبی از ارزش واقعی آثار نوقلمان بی‌خبر هستند. به همین دلیل اغلب تمایلی به چاپ این آثار نشان نمی‌دهند و بسیاری از آنها مجبور می‌شوند با هزینه شخصی به توسط یک ناشر گمنام و فاقد توانایی توزیع کتاب اول خود را منتشر کنند . که به طوری طبیعی با اقبال روبرو نمی‌شوند.

وی افزود: تأمین سرمایه بدون توقع سودآوری و یا حتی بازگشت اصل سرمایه در میان ناشرانی که میان اهالی قلم صاحب اعتبار و جایگاه ادبی باشد کار چندان آسانی نبود.

رئیس انجمن قلم ایران با بیان اینکه تا قبل از اجرای این طرح در این انجمن عملاً یک آرزوی تحقق نیافتنی بود خاطرنشان کرد: در زمان دولت خاتمی این طرح را با مسجد جامعی وزیر وقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کردیم . اما آنها حاضر به حمایت از این طرح نشدند. خوشبختانه در دوران تصدی محسن پرویز در معاونت فرهنگی وزارت ارشاد،‌ این طرح به تصویب رسید و وزارت ارشاد طی قراردادی مشخص حمایت از این طرح را بر عهده گرفت و فعالیت ما از سال 87 آغاز شد.

وی ادامه داد: معیار انتخاب آثار براساس نظر حداقل 2 کارشناس خبره است و این دو نفر بر چاپ یا عدم چاپ آثار تصمیم‌گیری می‌کنند، تاکنون توانسته‌ایم از 12 هزار صفحه‌ای که در این طرح قرار بود اجرایی شود تقریباً کل کار را انجام دهیم.

سرشار با اشاره به اینکه با توجه به قراردادی که با وزارت ارشاد بسته شده بود این طرح به پایان رسیده است، تشریح کرد: فایده مهم دیگر این طرح این است که یک چاپ کتابها توسط وزارت ارشاد خریداری و به کتابخانه‌های سراسر کشور ارسال می‌شود و نوقلمانی که هرگز این شانس را نداشتند آثارشان در کتابخانه‌های کشور توزیع شود از این مزایا برخوردار شده‌اند.

وی در مورد تک فروشی آثار گفت: در چاپ اول، تک فروشی نقش چندانی در کار انتشارات انجمن قلم ایران ندارد اما اگر کتابی به پایان برسد و از آن استقبال شود، احتمالاً تجدید چاپ هم خواهیم داشت.

به گزارش فارس، انجمن قلم ایران با بیش از 180 عنوان در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب شرکت کرده است که علاوه بر کتابهای طرح نوقلمان، آثار پیشکسوتان و شماره‌های مختلف فصلنامه اصحاب قلم و ماهنامه اقلیم نقد در این غرفه عرضه می‌شود؛ از میان این آثار حدود 35 عنوان چاپ اول هستند.

ارسال نظر