آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


محمد‌رضا سرشار در گفت‌وگو‌ با فارس: آزادسازي خرمشهر مقدمه پيروز‌ي‌ در جنگ تحميلي بود

خبرگزاري فارس: يك نويسنده گفت: سقوط خرمشهر آغاز واقعي جنگ براي ما و باز‌پس‌گيري آن آغاز بازيابي خود در جنگ توسط نيروهاي نظامي و مردم بود كه مقدمه پيروز‌ي‌هاي متعدد ديگر در جنگ شد و به طور كلي موقعيت‌ ما را در جنگ تغيير داد.

محمد‌رضا سرشار (رضا رهگذر) نويسنده، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درباره تصوير خرمشهر در داستان امروز گفت: دوره اسارت خرمشهر در مقايسه با طول مدت جنگ 8 ساله دوره‌اي كوتاه بود، حوادث متعددي پس از آن اتفاق افتاد اما متاسفانه بخش مفصلي از ادبيات دفاع مقدس را ماجراي خرمشهر در بر نمي‌گيرد.
به گفته سرشار، برخي از آثار كه در اين باره تاليف شده عمدتا مربوط به همان دوران سقوط و اسارت اين شهر در دست دشمن است.
وي ادامه داد: از اولين آثاري كه براي بزرگسالان در اين زمينه تهيه شد مي‌توان به اثر قاسمعلي فراصت «نخل‌هاي بي سر» اشاره كرد كه البته اين اثر پخته و برجسته‌اي نبود اما در زمان خود و در مقايسه با داستان نويسي انقلاب اثري قابل تامل محسوب مي‌شود.
سرشار در اين راستا اظهار داشت: در عرصه ادبيات نوجوانان هم پيش از اثر فراصت داستان بنده با عنوان «مهاجر كوچك» چاپ شد كه در واقع اولين داستان بلند دفاع مقدس مختص به گروه سني نوجوان محسوب مي‌شود؛ عمدتا جنبه‌هاي تراژيك اين آثار و مظلوميت مردم و مدافعان خرمشهر بر جنبه‌هاي حماسي و دلاورانه جنگ غلبه دارد.

* سقوط خرمشهر آغاز واقعي جنگ براي ما بود

اين نويسنده در ادامه بيان كرد: بنده تا امروز شاهد اثري خاصه در شاخه داستان بلند و رمان در باب فتح خرمشهر نبودم، ولي احتمالا در خلال برخي آثار داستاني ديگر اين موضوع آمده است؛ چرا كه به هر حال سقوط خرمشهر آغاز واقعي جنگ براي ما بود و باز‌پس‌گيري آن آغاز بازيابي خود در جنگ توسط نيروهاي نظامي و مردم بود كه مقدمه پيروز‌ي‌هاي متعدد ديگر در جنگ شد و به طور كلي موقعيت‌ ما را در جنگ تغيير داد.
وي ادامه داد؛ خرمشهر به عنوان نماد هم مظلوميت، هم پيروزي و موفقيت ما در جنگ در تاريخ دفاع مقدس ثبت شده است.

* كتاب «دا» جور تمام كم كاري‌ها درباره خرمشهر را كشيده است

سرشار با اشاره به كتاب «دا» افزود: به نظرم اگر تا امروز در اين زمينه اثري قابل توصيه براي مطالعه باشد كه واقعيات اين شهر و مسئله دفاع و سقوط و باز‌پس‌گيري خرمشهر را به طور جذاب و مستمر ثبت كرده باشد آن اثر كتاب «دا» است.
وي در ادامه درباره كتاب «دا» تاكيد كرد: كتاب «دا» جور تمام كم كاري‌ها درباره خرمشهر را كشيده است؛ «دا» رمان نيست اما همه عناصر يك رمان را داراست.
دبير جايزه كتاب سال در ادامه اضافه كرد: رهبر انقلاب از جمله اولين خوانندگان اين كتاب هستند و معتقدند اين كتاب جذابيت‌هاي رمان را دارد.
سرشار درباره رازهاي جاذبه كتاب گفت: اخلاص نويسنده و گوينده، ناشر كتاب، زن بودن راوي، صداقت و صميميت در آثار مستند و ريزبافت و جزئي‌نگر بودن كتاب از جمله موارد موثر در موفقيت كتاب «دا» است.
وي افزود: جنگ خودباوري و خوداتكايي براي ما به وجود آورد، عرصه‌هاي كه ما جرأت وارد شدن به آن را نداشتيم در جنگ از بين رفت و با تكيه بر ايمان، پشتكار و اعتقاد به خود ‌توانستيم ناشدني‌ها را شدني كنيم.
سرشار با اشاره به كتاب «دا» گفت: اين اثر به قدري جذاب است و از روي نكته‌سنجي داستاني نگاشته شده كه بسياري از آن به عنوان رمان ياد مي‌‌كنند.

* همه موظف به تبليغ و بازتاب آثاري همانند «دا» هستيم

نويسنده كتاب «طنابي از آتش» در تأييد «دا» گفت: در حال حاضر و در طول تاريخ هيچ رماني از هيچ نويسنده‌اي، حتي در حد شاهكارهاي جهاني در کشور نداريم كه در فاصله يك سال به چاپ اينچنين رسيده باشد.
وي افزود: در حال حاضر بايد اميدمان را به خاطرات معطوف كنيم و اميدوار باشيم امثال حسيني‌ها (نويسنده كتاب «دا») به ثبت و ضبط ديگر خاطرات رزمندگان دفاع مقدس بپردازند تا شايد از اين طريق بتوانيم چهره واقعي دفاع مقدسمان را به نسلي كه در آن روزگار حضور نداشته، منتقل كنيم.
سرشار گفت: يكي از رسالت‌هاي رسانه‌هاي ارتباط جمعي ما معرفي آثاري از اين دست است و اگر اثري همانند «دا» توانست با دقت، عمق و زيبايي، واقعيت‌هاي دوران دفاع مقدس را بازتاب دهد همه موظف به تبليغ آن هستند كه اين موضوع هم براي اشاعه و هم براي معرفي اثر به نسل جديد موثر خواهد بود.

* با گنجينه عظيمي از خاطرات رزمندگان روبه‌رو هستيم

اين نويسنده افزود: ما نمي‌توانيم مدعي شويم كه ادبيات جنگ تمام ادبيات يك كشور است، بلكه ادبيات دفاع مقدس بخشي از ادبيات كشور است.
سرشار گفت: خوشبختانه اين كار صورت پذيرفت و نهادهاي مختلفي به آن پرداختند كه در حال حاضر با گنجينه عظيمي از خاطرات رزمندگان روبه‌رو هستيم و اكثر آنها به صورت كتاب منتشر شده‌اند.
وي در ادامه گفت: افرادي كه در حال حاضر به قلم‌زني و ثبت خاطرات رزمندگان در اين راستا اقدام مي‌كنند، به مرور به قلمي پخته رسيده و با توجه به جزئيات ريز به ثبت خاطرات مي‌پردازند.

ارسال نظر