آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


براي داشتن تصور كلي نسبت به جنگ، بايد مجموعه ای از آثار جنگ را خواند

1389/02/16
نويد شاهد به بهانه انتشار كتاب تركشهاي ولگرد به وسيله نشر شاهد با صداي محمدرضا سرشار، گفتگويي با اين نويسنده و منتقد ادبي انجام داد،

محمدرضا سرشار نويسنده و منتقد ادبي در مورد كتاب تركشهاي ولگرد كه به قلم داود اميريان نگاشته و با صداي او گويا نمايي شده است به خبرنگار نويد شاهدگفت: نوشته هاي اميريان زاويه تازه و جديدي را در ادبيات جنگ ايجاد كرده است، نگاهي كه مختص خود اميريان است.

اين نويسنده و منتقد ادبي ادامه داد: البته جز آثار امیریان آثار طنز آمیز دیگری نیز در مورد جبهه و دفاع مقدس منتشر شده است؛ اما داود اميريان يكي از اولين كساني بود كه با اين نوع نگاه وارد اين عرصه شد. مجموعه تركشهاي ولگرد كه داود اميريان نگاشته است، اگرچه در برخی موارد دقيقا داستان نيست و بيشتر حكايت به نظر مي رسد اما به هر حال جذاب و شيرين است.

سرشار تصريح كرد: جنگ هشت ساله ابعاد متفاوتي داشت و اين ابعاد در آثار مختلفي كه در مورد جنگ بوجود آمد، به تصویر کشیده شده است.لذا اگر كسي بخواهد از جنگ شمايي کامل داشته باشد مي بايست آثار مختلف نوشته شده در باره این مقوله را بخواند. در جنگ تحميلي نه هميشه عزا بود و نه هميشه شادي، بلکه آمیزه ای از هر دوی اینها بود.اين نويسنده هاي مختلف بودند كه در دوره هاي مختلف ، جنگ را از ديدگاه هاي مختلف تصویر كردند.

وي همچنين افزود: در سال اول جنگ، فضا، فضاي مثبتي براي رزمندگان ما نبود و طبعا بيشتر آثاري هم كه در آن دوران يا براي آن دوران نوشته شد، از آن فضا تاثير گرفته است، اما خاصه از بازپس گیری خرمشهر به بعد، فضا، فضاي مثبتي شد و به اين ترتيب آثار ادبی مربوط به جنگ نيز از حالت عزا و سوگ در آمد و به سمت حماسه رفت.

اين منتقد ادبي خاطر نشان كرد: در جنگ دوره اي وجود داشت كه آن دوره، دوره اقتدار و اطمینان به توانایی نیروهای خودی بود، در آن دوره، عملياتهاي موفق و پيروزي هاي پي در پي ، فضاي آثار نويسندگان دفاع مقدس را به سمت آمیختگی با طنز و شوخ طبعی برد؛ که البته اين شوخي ها و مزاحها، فقط يك وجه از سیمای جبهه های جنگ بود.

سرشار درباره هدفش از گويا نمايي كتاب تركشهاي ولگرد به نويد شاهد گفت: در اين مدت پيشنهاداتي از صدا و سيما و جاهای دیگر برای اجرای داستانهای مختلف به من شد، اما زمان كافي و انگيزه لازم براي اين كار نداشتم، تنها انگيزه من در گويا نمايي مجموعه كتابهای تركشهاي ولگرد، موضوع جالب اين كتاب ، ارتباط آن با دفاع مقدس و نشر آن توسط انتشارات شاهد بود.

از اين نويسنده و منتقد ادبي،دهها اثر در نمايشگاه كتاب امسال عرضه مي شود كه اين آثار، توسط ناشرانی همچون انجمن قلم ایران ، سوره مهر ، منادی تربیت ، مدرسه، پیام آزادی ، کانون پرورش فکری ،قدیانی ، کانون اندیشه جوان و به نشر عرضه مي گردد.

لازم به ذكر است تا كنون كتاب مهاجر كوچك، بيش از 175 هزار نسخه در 12 چاپ به انتشار رسيده است.

نمايشگاه كتاب از 15 تا 25 ارديبهشت در محل مصلي تهران دائر خواهد بود.

ارسال نظر