آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


محمدرضا سرشار خبر داد: در آيين‌نامه‌ي جايزه‌ها‌ي كتاب فصل و سال اصلا‌حاتي اعمال شد

1389/01/16
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: فرهنگ و ادب - كتاب

محمدرضا سرشار از اعمال بخشي از اصلا‌حات در آيين‌نامه‌ي جايزه‌ها‌ي كتاب فصل و سال خبر داد.

دبير جايزه‌هاي‌ خانه‌ي كتاب در گفت‌وگو با خبرنگار بخش كتاب خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، عنوان كرد: در جلسه‌ي هيأت علمي كتاب فصل در دوره‌ي دبيري بنده، پيشنهادهايي براي تغيير و اصلاح آيين‌نامه‌ي جايزه‌ي كتاب فصل مطرح شد كه به جايزه‌ي كتاب سال و ديگر جايزه‌ها هم قابل تعميم است.

او در ادامه متذكر شد: از جمله‌ي اين پيشنهادها، مسأله‌ي بررسي آثار ترجمه بود و اين مسأله در نشست هيأت علمي طرح شد كه در صورتي كه قبلا از اثري ترجمه‌اي به دست داده شده باشد، ترجمه‌ي جديد در چه صورتي مي‌تواند در رقابت جوايز كتاب سال و فصل شركت كند. تصميم بر اين شد كه اگر ترجمه‌ي پيشين از زبان اصلي نبوده و ترجمه‌ي بعدي همان اثر از زبان اصلي باشد، اين اثر در داوري شركت داده شود و همچنين تصميم بر اين شد، در بخش ترجمه چنان‌چه ترجمه‌ي ‌نخست اثر خوب نبوده است، ترجمه‌ي بعدي در داوري شركت داده شود.

سرشار تصريح كرد: مسأله‌ي ديگري كه مطرح شد، درباره‌ي نويسنده و مؤلفي بود كه آثارش در دو يا چند دوره‌ي پياپي در رقابت جايزه‌ي كتاب فصل و يا كتاب سال شركت داده شده و حائز رتبه هم شده باشد كه آيا بايد به عنوان كانديدا معرفي شود؟ در نهايت بحث‌ها، تصميم بر اين شد كه آثار مورد توجه قرار گيرند و اگر حائز رتبه شده است، در نهايت به عنوان نامزد معرفي شود.

او افزود: مورد سوم هم درباره‌ي كتاب‌هايي است كه متشكل از مجموعه‌ي مقالات است. تصميم بر اين گرفته شد، در صورتي اين‌گونه كتاب‌ها امكان شركت در داوري را داشته باشند كه همه‌ي مقاله‌ها حول يك موضوع باشد و با موضوعات پراكنده نباشد. همچنين يك‌سوم مقاله‌ها پيش‌تر در مطبوعات منتشر نشده باشد.

دبير جايزه‌ي كتاب سال خاطرنشان كرد: ما در سال 89 با جديت بيش‌تري اصلاح آيين‌نامه‌ي كتاب سال و اعمال تغييرات را دنبال خواهيم كرد؛ به اميدي كه به نتايج مطلوبي برسد و براي انجام اين اصلاحات از تجربه‌هاي داوري‌هاي پيشين و كساني كه دست‌اندر كار بوده‌اند، بهره خواهيم برد.

ارسال نظر