آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


دبير کتاب سال جمهوري اسلامي ايران : زمينه فعاليت نويسندگان فراهم است

بوشهر- دبيرعلمي کتاب سال جمهوري اسلامي ايران، نويسنده و منتقد ادبي گفت: توجه ويژه دولت به نويسندگان وامکانات فراهم شده باعث شده تا زمينه فعاليت براي علاقمندان به آثار قلمي و پژوهشي درعرصه نوشتاري فراهم باشد.

محمد رضا سرشار ( رضا رهگذر ) يکشنبه در جمع شرکت کنندگان در نخستين کارگاه داستان نويسي کوتاه دراستان بوشهر افزود: 23 سال از زمان اعطاي مدرک معادل به هنرمندان در رشته هاي مختلف مي گذشت ، اما اين مهم در مورد داستان نويسي و شعر اتفاق نيفتاد تا اينکه دردولت نهم اين حق مسلم به فعالان اين بخش نيز تعلق گرفت و تاکنون دهها نفر از مزياي آن بهره مند شده اند.
به گزارش ايرنا، وي بيان کرد: همچنين براي کمک به نويسندگان جوان طرحي از سوي انجمن قلم ايران با عنوان انتشار100اثراز100 نوع قلم دردولت نهم به تصويب رسيد که براساس آن آثار نويسندگان و شاعران جوان با هزينه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي چاپ و تخ
یک چاپ آن هم خريداري مي شود.
داستان نويس، پژوهشگر و منتقد ادبي کشورگفت: براساس اين طرح آثاري که در زمينه شعر، داستان، پژوهش و نقد ادبي نوشته شده باشد افزون برچاپ آن توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دوهزار جلد چاپ اول آن نيز خريداري و دراختيار کتابخانه ها قرار مي گيرد.
وي افزود: اين امر باعث شده تا درکشور هيچ نوع قلمي بدليل گمنام بودن درزمينه چاپ آثارش با مشکل روبرو نمي شود.
سرشار با اشاره به وجود جايزه هاي ارزشمند" کتاب سال جمهوري اسلامي "، " پروين اعتصامي "، " جلال آل احمد " و جايزه کتاب فصل اضافه کرد: اين اقدام ها با توجه به تنوع رشته هايي که در برمي گيرد و جوايز آنها گامي مهم براي اعتلاي فرهنگ و هنر درکشور به شمار مي رود.
دبيرعلمي کتاب سال جمهوري اسلامي يادآورشد : پيش از دولت نهم و دهم درزمينه امور داستان يک دفتر کوچک وجود داشت که امور را پيگيري مي کرد اما الان بنيادي در اهمیت بنياد فارابي برای داستان ايجاد شده که امکانات زیادی را براي رشد استعدادهاي این رشته فراهم مي کند.
وي گفت: درشرايط موجود اگرهنرمند و نويسنده اي ازاين امکانات براي ارتقاي جايگاه و دانش تخصصي خود استفاده نکند نمي تواند ديگران را متهم کند که فرصت بروز استعدادهايش را فراهم نکرده اند.
سرشارافزود: اين درحالي است که نويسندگان قبل ازانقلاب اسلامي براي فراگيري دوره هاي آموزشي مجبور به تحمل مشکلات زيادي بودند.
سرشاراضافه کرد: داستان نويسان جوان و نوجوان بايد با همت واعتماد به نفس دراين راه فعال باشند و از پيشکسوتان اين عرصه هراسي نداشته باشند.
نويسنده کتاب هاي داستاني " اگر بابا بميرد و سفر به جنوب " افزود: برخي از جوانان فعال درعرصه داستان نويسي جلوي پيران اين رشته مي ايستند و آنان را ضربه فني مي کنند.
وي اظهارداشت: داستان نويسي از رشته هايي است که اگرافراد زمينه مطالعه قبلي داشته باشند خيلي زود رشد مي کنند.
سرشاربا اشاره به مطلبي از بيهقي که گفته بود هرکتابي ارزش يک بار خواندن دارد يادآورشد: درعصر حاضر تعداد آثار چاپ شده به اندازه اي زياد است که عمرهيچ کس کفاف نمي دهد همه آنها را بخواند برهمين اساس بايد کتابهايي خوانده شود که مطالب مفيدي به داشته هاي دانشي ما بيفزايد.
وي اضافه کرد: هم اينک سالانه 55 هزار عنوان کتاب جديد منتشر مي شود که بيشترين عناوين آن مربوط به ادبيات است.
دبيرعلمي کتاب سال جمهوري اسلامي ايران گفت: در دولت هاي نهم و دهم اتفاق هاي خجسته اي در عرصه داستان نويسي کشور به وقوع پيوست.
سرشار ، با اشاره به استقبال خوب جوانان و نوجوانان استان بوشهر از کارگاه کلاس هاي آموزش داستان نويسي گفت: استعدادهاي خوبي در اين استان در زمينه داستان نويسي وجود دارد که در صورت جديت، تلاش و پشتکار آنان و فراهم شدن زمينه آموزش علمي آنان در آينده شاهد درخشش بيشترآنان دراين عرصه خواهيم بود.

ارسال نظر