آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


سرشار: فضای اقبال به ارزشها در دولتهای نهم و دهم فراهم شده است

محمدرضا سرشار یکی از دلایل موفقیت "دا" را شرایط و جو فعلی کشور و اقبال به ارزشها دانست که این فضا در دولت نهم و دهم فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، در مراسم رونمایی از صدمین چاپ کتاب "دا" محمدرضا سرشار در سخنانی با اشاره به کتاب "ذکر و ذاکرین" دکتر شریعتی گفت: اگر در عاشورا زینب (س) نبود و آنچه را در کربلا گذشت برای مردم نمی گفت واقعه عاشورا در تاریخ ماندگار نمی شد. رویداد دفاع مقدس هم با الهام از عاشورا شکل گرفته وادامه یافت و اگر پس از پایان جنگ کسانی نبودند که آن روزها را برای دیگران به ویژه نسل جوان تعریف کنند دوران دفاع مقدس هم در آن روزها فراموش می شد.

وی ادامه داد: جنگ برای ما یک دانشگاه بزرگ بود و بهترین مدیران امروز ما فرماندهان آن روزها هستند. جنگ به لحاظ معنوی هم آدمهای زیادی را برای ما ساخته است. همچنین جنگ باعث شد ما دشمنان و دوستان واقعی خود را بشناسیم. بسیاری از قبحهای اجتماعی که امروز در جامعه رواج دارد در آن روزها نبود و هرچه از آن سالها فاصله می گیریم آن عطر معنویت کمتر استشمام می شود.

این نویسنده تاکید کرد: کتاب "دا" به همت راوی و نویسنده آن باردیگر این عطر را در جامعه پراکند و فرهنگ دفاع مقدس را زنده کرد."دا" گرچه ادعای داستانی بودن ندارد ولی در کمتر از 18 ماه به چاپ صدم می رسد که با متوسط شمارگان 2هزار نسخه و خوانده شدن هر کتاب دستکم توسط 5 نفر می توان تخمین زد که این کتاب را تاکنون یک میلیون نفر خوانده اند.

سرشار اضافه کرد: از آنجاکه بر اساس این کتاب نمایش رادیویی "دا" نیز ساخته شده پیشنهاد می کنم نوار صوتی آن تهیه و در اختیار مردم قرار گیرد تا افراد بیشتری بتوانند از آن بهره ببرند. من در مقدمه این کتاب به نکته دردناکی برخوردم و آن این بود که خانم حسینی می گویند حاضر به روایت خاطرات خود نبودند تا اینکه جامعه به وضعیتی رسید که مسائل آنقدر وارونه شد که به رزمندگان گفتند شما آدمهای خشونت طلبی هستید که با جنگیدن جامعه را ناامن کردید.

دبیر جایزه کتاب سال اضافه کرد: یادآوری خاطرات جنگ برای راوی بسیار سخت است و از آنجا که بار جنگ را تنها یک عده خاص بر دوش داشتند این افراد منتشر نشستند تا در حوزه ادبیات کسانی آن روزها را روایت کنند ولی وقتی دیدند از کسی خبری نشد باز هم آنها وارد میدان شدند و در این عرصه نیز حضور خود را به نمایش گذاشتند.

وی در بخش دیگر صحبتهایش اشاره کرد: عده ای می گفتند کتابخوانی در ایران رو به افول هست، ناشران دولتی و نیمه دولتی ناموفق هستند، کتابهای ارزشی و مذهبی دیگر مشتری ندارند، کتابهای دفاع مقدس از رونق افتاده اند، گرانی و پرحجمی کتاب باعث دافعه می شود، کتاب با نویسنده گمنام مشتری ندارد که عکس همه این فرضیه ها با کتاب "دا" ثابت شد.

سرشار در بخش پایانی صحبتهایش تاکید کرد: یکی از رازهای جاذبه "دا" این است که در آن اخلاص وجود دارد و شرایط جامعه امروز هم به گونه ای است که آن را می پذیرد. تا پیش از دولت دهم و نهم و به ویژه در دولتهای هشتم و هفتم نویسندگان و ناشران ارزشی شدیدا در انزوا بودند ولی در دولتهای اخیر این وضعیت برطرف شده است. دلایل دیگر موفقیت "دا" ناشر آن، خانم بودن نویسنده و راوی، صداقت و صمیمیت آن، جزئی نگری، مستند و واقعی بودن، تجدید چاپ به موقع، معرفی های خوب مسئولان و چهره های فرهنگی و حوصله اعظم حسینی در نشستن پای صحبتهای راوی و مدارا با شرایط است.

ارسال نظر