آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


بخش دينی و قرآنی به جشنواره‌های كتاب كودك و نوجوان اضافه شود

گروه كودك و نوجوان: «محمدرضا سرشار» خواستار افزوده شدن بخش كتاب‌های قرآنی و دينی به جشنواره‌های كتاب كودك و نوجوان شد و داوری درست اين آثار را موجب رشد و ارتقای اين حوزه دانست.

«محمدرضا سرشار»، نويسنده كودك و نوجوان، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران‌(ايكنا)، با تأكيد بر توجه به بخش دينی و ارزشی در جشنواره‌های مختلف كودك و نوجوان، اظهار كرد: هر چند جشنواره كتاب كودك و نوجوان كه از سوی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان برگزار می‌شود، شامل بخشی با عنوان «دفاع مقدس» است، اما اختصاص يك بخش به عنوان بخش كتاب‌های قرآنی و دينی نيز می‌تواند اقدام مؤثر و ارزشمندی باشد.

وی با بيان اينكه جشنواره‌ها معمولاً پس از انتشار آثار وارد ميدان می‌شوند، گفت: در صورتی كه در مرحله داوری و گزينش آثار در جشنواره‌های كتاب كودك و نوجوان درست عمل شود، اين جشنواره‌ها می‌توانند در سال‌های بعد سبب تشويق و ترغيب نويسندگان كودك و نوجوان شوند.

اين نويسنده كودك و نوجوان، ادامه داد: برگزاری جشنواره‌های كتاب كودك و نوجوان زمانی می‌تواند منجر به توليد كتاب‌های دينی و ارزشی در حوزه كودك و نوجوان شود كه از برگزيدگان به نحو شايسته تجليل شود تا برگزيدگان و ساير نويسندگان كودك و نوجوان انگيزه بالايی برای توليد آثار قرآنی و دينی پيدا كنند.

وی با بيان اينكه بسياری از جشنواره‌ها به دليل ارزش مالی كمی كه برای برگزيدگان دارد انگيزه و اشتياق زيادی را برای توليد كتاب‌های قرآنی ايجاد نمی‌كنند، عنوان كرد: اعتبار بسياری از جشنواره‌های دنيا ناشی از ارزش مالی بالا بوده و البته به همان نسبت كه ارزش مالی‌شان بالا است، اعتبارشان نيز بالا می‌رود.

سرشار يادآور شد: اين درحالی است كه ارزش مالی جشنواره‌های ايران بسيار پايين بوده و جوايزی كه برای برگزيدگان در نظر گرفته می‌شود، بسيار ناچيز است .

محمدرضا سرشار در بخش ديگری از سخنان خود با تأكيد بر دقت در انتخاب داوران جشنواره‌ كتاب كودك و نوجوان كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان گفت: يكی از نقاط ضعفی كه در جشنواره‌های ما وجود دارد، توجه نداشتن به انتخاب داوران است و البته در جشنواره كتاب كودك و نوجوان كه از سوی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان برگزار می‌شود نيز بايد به اين امر توجه شود كه داوران بايد منتقدان حرفه ای باشند تا بهترين ارزيابی و داوری را انجام دهند.

وی با يادآوری اينكه در جشنواره كتاب كودك و نوجوان نيازمند بهره‌گيری از منتقدان حرفه‌ای و توانمند هستيم، بر لزوم پرورش منتقد حرفه‌ای تأكيد كرد و ادامه داد: برای بهبود وضعيت داوری كتاب‌های حوزه كودك و نوجوان بايد به پرورش منتقدان و داوران حرفه‌ای كتاب و كودك و نوجوان توجه كنيم.

ارسال نظر