آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


دبير علمی جايزه كتاب سال جمهوري اسلامي ايران مطرح كرد : دعوت از صاحب نظران براي حضور در جمع داوران كتاب سال

محمدرضا سرشار، دبير علمی جايزه كتاب سال جمهوري اسلامي ايران، در نشست داوران كتاب سال با وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، گفت: از داوران اين جايزه مي‌خواهم اگر افرادي را مي‌شناسند كه مي‌توانند در حوزه داوري جايزه كتاب سال موثر باشند، ‌ايشان را معرفي كنند.\

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، سرشار در ابتداي سخنانش گفت: داوران با نظرات سازنده و تجربيات ارزنده‌اي كه به دست آوردند، كمک كنند تا مراحل تكميل آيين‌نامه و مراحل قانوني اساسنامه طي شود.

وي ادامه داد: با توجه به اينكه 15 سال به شكل پيوسته داور جايزه كتاب سال بودم و در جشنواره‌هاي مختلف داوري كرده‌ام و‌ كم و بيش با اين عرصه آشنايي دارم، تلاش خواهم كرد تا به برگزاري بهتر اين جايزه كمک كنم.

دبير علمی جايزه كتاب سال جمهوري اسلامي ايران، تصريح كرد: وقتي كاري را قبول مي‌كنم وقت كافي را براي انجام آن مي‌گذارم. اطمينان مي‌دهم كه كارهايي كه پيش از اين انجام شده، اقدامات خوبي بوده و از اين بعد بهتر خواهد شد، مخصوصا در حوزه ادبيات داستاني كه همكاري وزير ارشاد و آقاي پرويز را شاهد هستيم.

وي ادامه داد: سعي داريم كارها با نظم و دقت انجام شود و بهترين داورها انتخاب شده تا حداكثر عدالت رعايت شود و سلايق شخصي كمترين دخالت را در انتخاب آثار داشته باشند.

وي با اشاره به وظيفه ساير نهادها و دستگاه‌ها در زمينه حمايت از كتاب و معرفي آثار برگزيده، گفت: براي اين اقدام، راهكارهاي كم خرج و موثري وجود دارد.

پيش از سخنان سرشار نيز برخي از داوران جايزه كتاب مباحث مختلفي را درباره آيين‌نامه اين جايزه مطرح كردند و حسين اسرافيلي و محمود اكرامي‌فر نيز براي حاضران شعر خواندند.

همچنين رايزن سفارت گرجستان نيز از آمادگي داوران و كارشناسان كشورش براي همكاري در زمينه داوري جايزه كتاب سال خبر داد و خواستار اختصاص فرصت حضور پژوهشي برگزيدگان جايزه كتاب سال در كشورمان شد.

ارسال نظر