آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


محمدرضا سرشار در گفت‌وگو با شبکه ایران: باید داورانی انتخاب شوند که جزء بهترین‌ها باشند


سرشار با تاکید بر اینکه هر کدام از این جوایز برای خودشان یک اساسنامه و یک آیین نامه اجرایی دارند، خاطرنشان کرد: بر خلاف تصوری که از بیرون وجود دارد، دبیر نمی‌تواند تغییرات اساسی در مسیر این جوایز ایجاد کند.

محمدرضا سرشار در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه ایران در مورد مسوولیت جدیدش گفت: مصوبات وزارت ارشاد این‌گونه است که مسوولیت دبیری جایزه‌های «کتاب سال جمهوری اسلامی ایران»، «جلال آل احمد»، «پروین اعتصامی» و «فصل» باید به یک فرد سپرده شود.

وی در تشریح این جوایز و عملکردشان توضیح داد: هر کدام از این جوایز برای خودشان یک اساسنامه و یک آیین نامه اجرایی دارند. جایزه های جلال آل احمد و پروین جزء جوایزی هستند که اساس‌نامه‌شان توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب و به وزارت فرهنگ و ارشاد ابلاغ شده است.

جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و فصل نیز دارای اساس‌نامه‌ای هستند که به امضای وزیر ارشاد رسیده‌اند یا در دست امضا هستند. ضمن این‌که هر کدام از این جوایز یک هیئت علمی دارند که این هیئت‌های علمی در مواردی باید پیشنهادهای دبیر جایزه را تایید کنند تا آن پیشنهاد اجرایی شود. برای مثال در تک تک این جوایز، یکی از وظایف هیئت علمی این است که داورانی را که در رشته‌های مختلف توسط دبیر معرفی می‌شوند مورد ارزیابی قرار دهند و تایید کنند.

سرشار خاطرنشان کرد: بر خلاف تصوری که از بیرون وجود دارد، دبیر نمی‌تواند تغییرات اساسی در مسیر این جوایز ایجاد کند.

وی با تاکید بر این‌که ایجاد تغییرات اساسی در این جوایز لزومی هم ندارد، اظهار داشت: مشکل ما معمولاً در نقص یا ضعف قوانین نیست بلکه در اجرای قوانین دچار مشکل هستیم. در بسیاری از موارد، اگر قوانین وضع شده به صورت دقیق اجرا شود، نتایج بسیار خوبی به دست می‌دهد.

دبیر جایزه کتاب سال در خصوص ایجاد تغییراتی که دبیر می‌تواند اعمال کند، بیان داشت: اول اینکه در داوری‌ها باید دقت کرد. یکی هم این‌که اگر در آیین‌نامه اجرایی کار (آن‌چه که می‌توان با طی مسیر پیش بینی شده، تغییری در آن داد)، ضعف یا کمبودی وجود داشته باشد، دبیر می‌تواند برای اصلاح آن ضعف یا کمبودها اقداماتی انجام دهد.

وی انتخاب اولیه داوران را از وظایف مهم دبیر جایزه‌های کتاب برشمرد و تصریح کرد: باید داورانی انتخاب شوند که جزء بهترین‌ها باشند و نسبت به وظیفه‌ای که به آنها محول شده احساس مسوولیت کنند. به طوری که حاصل این قضیه این باشد که انتخاب‌ها، دقیق‌ترین و عادلانه‌ترین باشند؛ و در گزینش‌ها تاثیر سلایق شخصی داوران به حداقل برسد.

سرشار در پایان گفت: برای گرفتن بهترین نتیجه در این جوایز در حال خواندن آیین‌نامه‌ها اجرایی هستم و سعی می‌کنم از تجاربی که دارم استفاده کنم و این مسوولیتی را که به من واگذار شده به بهترین شکل ممکن به انجام برسانم. البته من در این زمینه زیاد کار کرده‌ام و کاری نیست که با آن آشنایی نداشته باشم؛ من 16 سال داور کتاب سال وزارت ارشاد بودم و در جشنواره‌های مختلف به عنوان داور یا دبیر حضور داشته ام و یا عضو هیئت علمی بعضی از این جوایز مثل «جلال آل احمد» بوده ام و هستم.

به گزارش شبکه ایران، مسوولیت دبیری چهار جایزه مهم کشور؛ جایزه‌های «کتاب سال جمهوری اسلامی ایران»، «جلال آل احمد»، «پروین اعتصامی» و «فصل» از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه بیست‌وهفتمین جایزه کتاب سال برای مدت سه سال به «محمدرضا سرشار» سپرده شد که این حکم توسط رئیس جمهور به وی داده شد.

ارسال نظر