آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


دبير علمي جديد جايزه كتاب سال در گفت‌وگو با ايبنا: اهداف اصلی جايزه كتاب سال غيرقابل تغييرند

20 بهمن 1388 ساعت 11:46
محمدرضا سرشار، دبير علمي جديد جايزه كتاب سال جمهوري اسلامي ايران، در حاشيه برگزاري مراسم پاياني بیست‌وهفتمین دوره اين جايزه گفت: جايزه كتاب سال اهداف مشخصي دارد و اين اهداف اصلي غيرقابل تغييرند./
سرشار به خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، گفت: جايزه كتاب سال با بيست‌وهفت سال سابقه، آيين‌نامه مشخصي دارد و در طول اين سال‌ها، نواقص آن به شكل تدريجي برطرف شده است.

وي ادامه داد: اهداف اصلي كتاب سال مشخص و غيرقابل تغييرند. ولی اگر در آيين‌نامه نقص‌هايي وجود داشته باشد، مي‌توان برخي مسايل جزيي آن را اصلاح كرد؛ اگرچه از اساس نمي‌توان آن‌ را تغيير داد.

دبير علمی دوره بعدی جايزه كتاب سال جمهوری اسلامي ايران، افزود: دبير در اين جايزه نقش محدودي در ايجاد تغيير و تحول دارد و در بهترين شكل ممكن مي‌تواند با انصاف‌ترين و بهترين داوران را انتخاب كند تا نتيجه كار بيشتر به عدالت نزديك باشد.

وي با اشاره به اين‌كه همه دبيران دوره هاي پيشين اين جايزه نيز داراي تفكري خاص بوده‌اند، تصريح كرد: بدیهی است که نوع تفکر هر یک از این دبیران با باورهای برخی افراد، موافق يا مخالف بوده‌ است.

سرشار گفت: داوران، بررسي آثار را در چهارچوب‌هايي مشخص انجام مي‌دهند. البته تركيب داوران نيز هميشه يكسان نيست و هر یک نيز برخوردار از سلايق فكری خاص خودند.

نويسنده كتاب «پشت ديوار شب» تصريح كرد: در علوم تجربي نيز تفكر و جهت‌گيري داوران، تاثيري در ارزيابي آثار ندارد و نمي‌تواند بر سليقه فكري داوران در انتخاب كتاب برگزيده سال تاثير گذار باشد.

ارسال نظر