آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


وسوسه سفارشي‌نويسي را در داستان كنار بگذاريم

20 بهمن 1388 ساعت 11:34
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، محمد‌رضا سرشار كه ديروز(دوشنبه، 19 بهمن) در مراسم اختتاميه جايزه كتاب سال جمهوري اسلامي با حکم وزیر ارشاد به عنوان دبير علمي جايزه کتاب سال منصوب شد، گفت: در سال‌هاي اخير در حوزه داستان بزرگسال مشكلات جدي داريم و در اين سي سال بعد از انقلاب تا جايي كه حافظه من ياري مي‌كند، [جز سه سال ]كتاب برگزيده داستان بزرگسال نداشتيم.

وي در پاسخ يه اين سوال كه دلايل اين مساله را چه مي‌دانيد، ‌گفت: متاسفانه يكي از دلايل اين است كه نويسندگان ما به سفارشي‌نويسي روي آورده‌اند و در كارهاي سفارشي عمدتا صد در صد خلاقيت نيست. اگر ما سعي كنيم خودمان را از وسوسه سفارشي‌نويسي دور نگاه داريم، مي‌توانيم به موفقيت‌هايي در اين عرصه دست يابيم.

اين داستان‌نويس با اشاره به وجوه ضروري ديگر در عرصه كار خلاقه و داستان توضيح داد: در حوزه ادبيات حرف اول را عشق به ادبیات مي‌زند؛‌ ضمن آنكه انگيزه عده‌اي هم تعهد است. عشق و تعهد اگربا هم در نویسنده حضور داشته باشند، مي‌توانند موجد آثار ارزشمندي شوند.

بيست‌و‌هفتمين دوره جايزه كتاب سال جمهوري اسلامي ايران و هفدهمين دوره جايزه جهاني كتاب سال، عصر ديروز(دوشنبه 19 بهمن)، در تالار وحدت تهران، با حضور دكتر محمود احمدی‌نژاد، رييس‌جمهور، دكتر غلامعلي حداد عادل، رييس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي و دكتر سيد‌محمد حسيني، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به كار خود پايان داد.

ارسال نظر