آخرین خبر

 • • نامه سرگشاده هیئت مدیره انجمن قلم ایران به کمیته مرکزی جبهه متحد اصولگرایان
 • جمعه 11 شهریورماه 90

  بسم الله الرحمن الرحیم
  اعضای محترم کمیته مرکزی جبهه متحد اصول گرایان
  سلام علیکم
  هما ن گونه که نیک می دانید ، ملت سرافراز ایران بار دیگر در آستانه ی ورود به یکی از عرصه های حساس انتخابات خود قرار دارد.
  انتخاباتی که علاوه بر تاثیرهای مهم داخلی و بین المللی خود به لحاظ تاثیری که در راهبری کشور ، در مهمترین سال های دهه عدالت و پیشرفت دارد ، از اهمیت دو چندانی برخوردار است.
  بیداری اسلامی و الگوگیری ملت های مسلمان و آزاده ی جهان از ملت ایران در پیمودن راه پر فراز و نشیب استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی ،چشم جهانیان را بیش از پیش به موفقیت تجربه مردمسالاری دینی در ایران معطوف ;\کرده است. به همین دلیل هم انتظار می رود ، متصدیان و مسئولین امر برای چشاندن طعم شیرین چنین تجربه ای به ملت پیشتاز ایران اسلامی و سایر جوامع آزاده جهان ، در این سال ها حساسیت بیشتری داشته باشند.
  متجلی شدن عملی این هدف مقدس، در عرصه های مختلف مستلزم برنامه ریزی و بررسی ضعف ها و قوت هاست.و در این بین مجلس شورای اسلامی بیش از سایر بخش ها در عرصه نظارت و هدایت ، نقش بسیار ویژه و مهمی را بر عهده دارد.
  در این راستا،بررسی های کارشناسی برای معرفی نامزدهای اصلح و برگزیدن برنامه های صواب و صلاح در به وجود آمدن چنین فضایی ضروری است. و امنا و مراجع فکری و عقیدتی مردم نقش مضاعفی برای رقم زدن بهترین اتفاقات در این عرصه بر عهده دارند.
  جنگ نرم دشمنان قسم خورده اسلام و ایران ،در پی القای شکست ایده و آرمان انقلاب اسلامی در میدان های مختلف است و مهمترین عرصه ی این تهاجم خصمانه موضوعات فرهنگی است.
  وضعیت فرهنگی جامعه و ابتلائات و فتنه هایی که در کیان فرهنگ و اعتقادات ، جامعه را دچار مشکلات عدیده کرده نشان می دهد،یکی از مهمترین اولویت هایی که باید مورد همه دستگاه ها و به ویژه قوای قانون گذاری کشور باشد ، موضوع مهم "مظلومیت زدایی از فرهنگ" است.
  بی تردید در زمینه تحقق این اولویت بسیار مهم و اساسی ،ذی صلاح ترین گروهی که می توانند با مشاوره و معاونت حوزه های سیاسی و اجتماعی ، راهکارهای مناسب هر حوزه ای را ارائه و پیگیری نمایند ،خود جامعه ی هنرمندان و فرهیختگان متعهد کشورند.
  مع الاسف، یکی از بسترهای نابسامانی در چنین عرصه ها آن بوده که هیچ زمانی مجلس در میان قشرهای مختلف و متنوع خود ،شاهد حضور قشر تاثیر گذاری از هنرمندان متعهد نبوده و به همین دلیل هم بسیاری از موضوعات مهم و اساسی فرهنگی هنری کشور در عرصه قانون گذاری و هدایت و حمایت و نظارت مورد توجه واقع نشده است و در کشور هنر پرور و فرهنگ مداری مانند ایران هیچ گاه فراکسیون تخصصی هنر و فرهنگ برای پیگیری مطالبات نظام در این عرصه ها وجود نداشته است.
  انجمن قلم ایران که متشکل از عده قابل توجهی از فحول اصیل فرهنگ و ادب و هنر متعهد به ارزش های انقلاب اسلامی و ولایت فقیه است، آمادگی دارد در این عرصه به عنوان بازوی مشورتی آن شورا، معتمدین مومن و متدین مردم در جبهه اصولگرایی را در رسیدن به برنامه ها ، شعارها و شاخص های هنری و فرهنگی در عرصه انتخابات یاری رسانده و زمینه معرفی چهره های متعهد و خدوم هنری برای نامزدی مجلس شورای اسلامی را از طریق آن شورا فراهم کند.
  امید اینکه نگاه جامع نگر این جبهه متحد بتواند باعث روشنی چشم علاقمندان به انقلاب اسلامی و تداوم اعتماد جامعه برای سپردن مدیریت اجتماع به گروه های متدین و متعهد اصولگرا شود.
  با احترام- هیئت مدیره انجمن قلم ایران

آخرين تصاوير

 • IMG_3513.JPG
 • IMG_3505.JPG
 • IMG_3451.JPG
 • IMG_1301.JPG
 • IMG_1427.JPG
 • IMG_1243.JPG
 • IMG_1201.JPG
 • IMG_1540.JPG

آخرین کتاب

 • • محمدرضا سرشار و حضرت يوسف(ع)
 • محمدرضا سرشاركه به تازگي سوره حضرت يوسف(ع) را از دريچه اي متفاوت از ديگر نويسندگان بررسي كرده است حاصل آن را در قالب كتابي منتشر خواهد كرد.
  سرشار با اعلام اين خبر به گفت: تمام مراحل آماده سازي اين كتاب به پايان رسيده است و درصورت خوش قولي ناشر بزودي با نام «نگاهي داستاني به سوره يوسف(ع) در قرآن مجيد» و در 250 صفحه وارد بازار كتاب مي شود. وي در ادامه افزود: حدود 6 ماه براي مطالعه و تحقيقات جنبي پيرامون نوشتن اين كتاب صرف كردم. با وجود اين كه در مورد اين سوره تاكنون مطالب بسياري از سوي نويسندگان ايراني و خارجي نوشته شده است اما هيچ كدام از اين نويسندگان خود داستان نويس، محقق و منتقد ادبي نبوده اند.


محمدرضا سرشار در گفت‌وگو با فارس: جنگ فکری جنگی به قدمت تاریخ بشر است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
خبرگزاری فارس: یک نویسنده گفت: جنگ فکری و فرهنگی بین کفر و شرک با ایمان، جنگی است به قدمت تاریخ بشر که در قرآن و دیگر کتب آسمانی مورد تأکید واقع شده است؛ اما در هر زمانه‌ای شکل و رنگ متفاوتی به خودش می‌گیرد.
خبرگزاری فارس: جنگ فکری جنگی به قدمت بشر است

محمدرضا سرشار، نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات و کتاب باشگاه خبری فارس «توانا» بیان داشت: برخی درباره بحث فرهنگی به بحث کلامی می‌پردازند. در دوره‌ای بزرگی می‌گفت تهاجم فرهنگی چیز خوبی است و توجیه او این بود که فرهنگ چیز بدی نیست و وقتی با آن تهاجم هم کنند، که چیز بدی از آب در نخواهد آمد و در واقع ملا نقطتی بازی درمی‌آورد؛ هم‌اکنون هم اینکه گفته می‌شود تعبیر جنگ را برای فرهنگ به کار نبریم و فرهنگ را نظامی نکنیم، به نوعی تکرار حرف آن بزرگوار، بعد از بیش از 15 سال است.

سرشار ادامه داد: تعبیر تهاجم فرهنگی یا جنگ فرهنگی، البته از نظر معنی‌ای که از آن مستفاد می‌شود، تعبیر دقیقی نیست، اما تعبیر بهتری هم نتوانستنه‌اند برای آن بگذارند و پیدا کنند؛ این از همان تنگناهای زبانی است که البته منحصر به این مقوله نیست اگر آقایانی که متعرض این تعبیرند، تعبیر دقیق‌تری به عنوان جایگزین برای آن دارند، مطرح کنند.

به گفته وی، بحث ما که بحث لفظ نیست! آیا کسی می‌تواند منکر این موضوع کاملاً بدیهی شود که دشمنان اسلام و انقلاب یک فرهنگ ویژه خاص خودشان را دارند که از نظر ما در مواردی، ضد فرهنگ است!؟.

سرشار بیان کرد: این که کسی منکر وجود چنین یورشی به فرهنگ و ارزش‌های اسلامی از طرف دنیای استکبار و در رأس آنها آمریکا و صهیونیسم جهانی شود، انسان را به یاد حرف میرحسین موسوی در حدود 20 سال پیش می‌اندازد که بحث توطئه‌های دشمنان علیه نظام مطرح بود و او این را به عنوان توهم توطئه مطرح می‌کرد و می‌گفت چنین توطئه‌ای وجود ندارد و این فقط یک توهم است.

وی افزود: همه ما به این امر واقفیم که فرهنگ اسلامی و انقلاب و اسلام ناب محمدی (ص) امروزه ملت‌ها را در دنیا علیه منافع سرمایه ‌داران بزرگ و صهیونیسم جهانی می‌شوراند و به آنها آگاهی داده و منافع مستکبران جهان را به خطر انداخته است و آنها به مبارزه با این فرهنگ برخاسته‌اند.

سرشار بیان کرد: مستکبران جهان ابتدا با روش‌های نظامی، ترور و تخریب در داخل و خارج با ما به مقابله پرداختند و وقتی به نتیجه نرسیدند جنگ فکری و ضد فرهنگی را آغاز کردند و به تخریب مبانی اعتقادی و اخلاقی مردم کشور پرداختند این جنگ اخیر، جنگی است که بیش از بیست و دو و سه سال با انقلاب و فرهنگ ما شروع شده و هیچ کسی نمی‌تواند منکر آن شود.

وی اضافه کرد: جنگ فکری و فرهنگی بین کفر و شرک با ایمان، جنگی است به قدمت تاریخ بشر که در قرآن و دیگر کتب آسمانی هم مورد تأکید واقع شده است منتها این کشمکش، در هر زمانه‌ای شکل و رنگ متفاوتی به خودش می‌گیرد یعنی ظاهر آن متفاوت می‌شود اما اصلش همان است.

سرشار افزود: هم‌اکنون یورش و مقابله ضد فرهنگی دشمنان، با شدت تمام علیه فرهنگ ما در جریان است البته مسلم است این جنگ با توپ و تفنگ نیست هیچ کس هم تا به حال چنین ادعایی نکرده است لذا اصلاً موردی ندارد که بگوئیم فرهنگ را نظامی نکنیم! مگر تعبیر «جنگ» فقط برای درگیری نظامی به کار می‌رود که یکی بیاید فتوا دهد "فرهنگ را نظامی نکنید".

وی در پایان بیان کرد: این جنگ امروز با سلاح انواع مخربی از ادبیات، اینترنت، ماهواره، شبکه‌های تلویزیونی و سینما، تئاتر و فلسفه در جریان است و با قدرت تمام هم ادامه دارد و هیچ کس نمی‌تواند آن را انکار کند.

ارسال نظر