آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


رضا رهگذر:نکند شبه روشنفکران در آخر صف قرار بگیرند

«رضا رهگذر» را همه می شناسند.حتی اگر نامش را ندانند، صدایش را میشناسند. سالها آوای دلنشین «سرشار» محفل گرم و پرلطف ایرانی را در قصه ظهر جمعه از گرما سرشارتر می کرد. امروز صدای رهگذر به دست نوشته های زیبایی برای همان مخاطبان پرشور تبدیل شده است.

«رهگذر» طی گفتگویی با خبرنگار هنرنیوز به معرفی کتاب «در مسیر تندباد» پرداخت. وی گفت این کتاب به بررسی بیست سال ادبیات داستانی دفاع مقدس ویژه کودکان و نوجوانان می پردازد.در این کتاب آثار نوشتاری کودکان و نوجوانان در این بیست سال بررسی شده است.این کتاب اولین بار در سال 1381 توسط انتشارات پیام آزادی به چاپ رسیده که اکنون برای بار دوم به زیر چاپ رفته است. وی اشاره به مخاطب بزرگسال این کتاب نمود و افزود برای مخاطب خردسال کتاب «گنجشکک و پنبه دانه» و «خاطره» برای چندمین بار به زیر چاپ رفته است. رهگذر اذعان داشت اطلاعات کلیه کتابهای وی در سایت ایشان به نام   www.sarshar.org   درج گردیده شده است که علاقمندان می توانند از آن کسب اطلاعات کنند.

همچنین رضا رهگذر با توجه به موضع گیریهای پس از انتخابات ونزدیکی به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خبرنگار هنرنیوز گفت: به عنوان کسی که دوران قبل و پس از انقلاب را درک کرده است، انقلاب را یک معجزه بزرگ قرن می داند.مردم ایران با دست خالی در مقابل پنجمین قدرت بزرگ جهان ایستادند. نظام ایران یک نظام منحصر بفردی است که توسط معمار بزرگ آن، امام خمینی ساخته شده است. پیروزی انقلاب در ایران یک تحول بزرگ در دین هم بوجود آورد. پیروزی انقلاب اسلامی به متدینین دنیا جان تازه ای بخشید. حوادث رویداده در سودان، ترکیه، شیعیان لبنان، عراق، افغانستان، الجزایر مثالهایی از تأثیرگذاری انقلاب اسلامی ما هستند.

وی افزود: قدر این انقلاب ظاهرا" در خارج از آب و خاک ما بیشتر از داخل بر عده ای شناخته شده است. کاش بعضی از این شبه روشنفکران داخلی و افرادی که توجه به عظمت انقلاب را پیدا نکرده اند و در باورهایشان نسبت به انقلاب دچار تردید شده اند، این مسائل را تجزیه و تحلیل کنند و تجدید نظر کنند.نکند روزگاری اینان در صف آخر قدرشناسان انقلاب و نظام قرار بگیرند. این انقلاب با زحمت بدست آمده و سی سال برغم همه حمله ها و توطئه ها و تحریم ها یک تنه در مقابل جهان پایداری کرده است.

در آخر رهگذر از مردم خواست تا مراقب عظمت نظام و انقلابشان باشند و قدر آنرا بدانند.

ارسال نظر