آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


نظر سرشار در باره مصوبه اخیر مجلس در باره انحصار چاپ آثار استاد مطهری

شبکه ایران- مجلس هشتم صبح دیروز بررسی اصلاح قانون حمایت از حقوق مولفان و مصنفان را در دستور کار قرار داد که طبق طرح تهیه شده در کمیسیون فرهنگی سقف انتشار انحصاری آثار بزرگان از 30 سال به 50 سال ارتقا داده شده بود. اما این طرح در صحن علنی نیز دست‌خوش تغییر قرار گرفت و بر اساس تذکر قانون اساسی یکی از نمایندگان مجلس و وارد دانسته شدن این اخطار توسط لاریجانی و رای گیری نهایی، محدودیت زمانی استفاده از حق انحصاری انتشار آثار بزرگانی نظیر شهید مطهری حذف شد.

اما این نکته نه‌تنها در همان صحن مجلس مورد اعتراض واقع شد بلکه انتقاد اهالی حوزه نشر و ادبیات و به‌خصوص فعالین این عرصه را نیز موجب شده است؛ چنانکه در این ارتباط، محمدرضا سرشار در گفت‌و‌گویی با شبکه ایران عنوان می‌کند: "در وهله نخست معتقدم که زمانه 30ساله مصوبه قبلی در این مورد باید افزایش یابد چراکه زمان در نظر گرفته شده برای انحصار این آثار در گذشته ممکن است برای وارثین نیازمند مولف کم باشد .گاهی هم ممکن است وارثان به درآمد مالی این آثار نیاز نداشته باشند اما مثلا بخواهند با آن ،جایزه‌ای ادبی یا فرهنگی ایجاد کنند .لذا اصل افزایش انحصار سی ساله به مثلا پنجاه سال برای آثار همه مولفان - بدون استثنا - دارای وارث یا انهایی که در مورد درآمد نشر آثارشان وصیتی کرده اند امری مستحسن است.انتقاد من به انگیزه های ناصواب و زمینه های نازیبای تصویب چنین قانونی است.

نفوذ علی مطهری و حامیان او، موجبات این مصوبه را فراهم کرده است

سرشار در ارتباط با مصوبه امروز مجلس گفت: "مصوبه امروز روال جالبی را نشان نمی‌دهد. چرا که تأثیر علی مطهری به عنوان نماینده مجلس و حتی نفوذ حامیان او در این ارتباط برای تغییر زمان سی‌ساله به 50سال و یا بیشتر و انحصاری کردن امتیاز چاپ آثار استاد مطهری برای نامبرده ، روال سالمیبه نظر نمی رسد".

این مصوبه در شأن مجلس نیست

به گفته سرشار، شکل فعلی تصمیم گرفته شده، مناسب نیست و ذهن هر آدم عاقلی را به این سمت خواهد برد که این قضیه تنها برای اینکه مشکل علی مطهری حل شود، انجام شده است.به همین سبب این‌گونه مصوبات در شان مجلس نخواهد بود.

این نویسنده فعال عرصه ادبیات و نقد آثار ادبی، تأکید کرد: من در عین حال که اصل این مصوبه قبلی(سی ساله) را از ابتدا نیز قبول نداشتم، این اصلاحیه را هم در شرایط فعلی و به این شکل شایسته نمی‌بینم .

وی از سوی دیگر اعتقاد بر این دارد که به دولت باید اختیار داده شود که راسا نسبت به چاپ آثاری که به درد جامعه می‌خورد و احتمالا عده‌ای مثلا وارث در چاپ و توزیع آنها اهمال کنند یا اغراض غیرفرهنگی داشته باشند،اقدام کند.چراکه در غیر این صورت، این امر به فرهنگ جامعه لطمه خواهد زد.

سرشار همچنین در ادامه بر این امر تأکید کرد: اگر نویسنده‌ای مطلبی را بنویسد و در زمان حیاتش نشر دهد، حتما
آن را قابل انتشار می‌داند. بنابراین باید موجباتی فراهم شود که اگر وارثی به هر دلیلی نخواهد بخشی و یا همه آثار در اختیار خود را منتشر کند، قوانین بتوانند جلو او را بگیرند.

به نظر می رسد این مصوبه برای حل مشکل شخص علی مطهری است

محمد رضا سرشار همچنین در خاتمه تأکید کرد: مجلس اگر اصلاح قانون حمایت از حقوق مولفان و مصنفان را در دستور کار دارد چرا درست زمانی که این مشکل برای علی مطهری پیش آمده، چنین اقدامی باید صورت گیرد. اعتقاد دارم مجلس نباید شأن خود را تا این اندازه پایین آورد که برای حل مشکل یک شخص قانونی را مصوب کند
(قابل ذکر است :متن ضعیف و مغشوش منتشره از قول من در این ارتباط، خبرگزاری ایران مورد تایید کامل این ضعیف نیست.).

ارسال نظر