آخرین خبر

 • • آماده سازی ویراست جدید "راز شهرت صادق هدایت" توسط سرشار
 • دوشنبه 28 آذرماه 90

  محمد رضا سرشار به تازگی از به انجام رساندن ویراست جدید کتاب "راز شهرت صادق هدایت"فراغت یافت.
  وی تالیف این کتاب جنجالی را در سال 1384 در 200 صفحه قطع رقعی به پایان رسانده بود؛ و چاپ اول آن در سال 1385 توسط کانون اندیشه جوان منتشر شد.
  کتاب مذکور ازهمان ابتدا با واکنش تند احساسی جناح شبه روشنفکری رو به رو شد؛ بی آنکه هیچ یک از آنان اقدام به نوشتن نقدی علمی در باره آن کند. به طوری که کلیه کتابفروشیهای متعلق به این طیف - حتی آنهایی که دیگر کتابهای ناشر این کتاب را برای فروش عرضه می کردند - از پذیرش آن برای فروش، خودداری کردند. با وجود آن، در استقبالی گرم از سوی جامعه، در طی سالهایی که از انتشار آن می گذرد، پنج چاپ مکرر را به خود دید.
  سرشار در سال جاری، بر اساس یادداشتهای جدیدی که در همین ارتباط برداشته بود، اقدام به تجدید نظر در این کتاب کرد؛ تا نسخه ای به مراتب کامل تر، از این موضوع در اختیار علاقه مندان قرار دهد.
  در این ویراست، مطالبی جدید به بخشهای قبلی کتاب افزوده شده؛ و پنج بخش تازه نیز به کتاب اضافه شده است.
  حجم مطالب افزوده شده در ویراست جدید ، حدود صد صفحه، یعنی نیمی از حجم چاپهای قبلی آن است.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • تجدید چاپ "گربه ای که می خواست خانگی شود" به ترجمه سرشار، پس از 14 سال
 • سرانجام پس از 14 سال، دومین چاپ "گربه ای که می خواست خانگی شود"، ترجمه محمد رضا سرشار منتشر شد. این کتاب که داستانی مصور به قلم جین ثایر با تصویرگری فئودور روجانکوفسکی است، نخستین بار در سال 1376 به وسیله انتشارات حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، با شمارگان 11،000 نسخه روانه بازار کتاب شد. تا آنکه با تغییر سیاست ناشر در همان سالها، از تجدید چاپ آن خودداری شد.
  " گربه ای که می خواست خانگی شود، داستان یک گربه ولگرد به نام ببری است، که با دیدن وضعیت مرفه و زندگی آسوده یک گربه خانگی، آرزو می کند که او هم گربه خانگی می بود.
  "بعضی وقتها گربه خانگی برای اینکه هوایی بخورد، و دور و بر خانه قدمی بزند، بیرون می آمد.
  یک بار ببری او را دید؛ و برایش گفت که دوست دارد یک گربه خانگی بشود. گربه خانگی خمیازه ای کشید و گفت: اما تو نمی توانی گربه خانگی بشوی.
  ببری گفت: چرا؟
  - چون من گربه این خانه هستم.
  او این را گفت ، و با تنبلی به طرف در - که برایش باز شده بود - رفت. اما وقتی ببری به دنبالش رفت، در روی او بسته شد.
  برای لجبازی با گربه خانگی هم که شده، ببری تصمیم گرفت هر طور شده، یک گربه خانگی بشود."
  این کتاب، که برخی آن را تمثیلی دانسته اند، در 35 صفحه قطع پالتوی مصور رنگی، با شمارگان 2500 نسخه، به بهای 2000 تومان ، توسط انتشارات سوره مهر، منتشر شده است؛ و مخاطبان آن گروههای سنی زیر دبستان و سالهای اول دبستان( اول تا سوم) هستند.


محمدرضا سرشار خبر داد: ويراست جديد «راز شهرت صادق هدايت» منتشر مي‌شود

محمدرضا سرشار از انتشار ويراست جديد كتاب «راز شهرت صادق هدايت» خبر داد.

به گزارش خبرنگار بخش كتاب خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سرشار كتاب «راز شهرت صادق هدايت» را در سال 85 منتشر كرده و ‌اين كتاب تا كنون پنج‌بار تجديد چاپ شده است. حالا نويسنده در پي آن است تا ويراستي ديگر از اين كتاب به دست دهد.

به گفته‌ي سرشار، در ويراست جديد اين كتاب درباره‌ي صادق هدايت، چهار فصل به آن اضافه شده، همچنين فصل‌هاي ديگر اين كتاب هم ويرايش و بخش‌هايي به آن‌ها اضافه شده است.

اين نويسنده كه از مدتي پيش به تأليف كتابي درباره‌ي سوره‌ي «يوسف» مشغول بود، در اين‌باره نيز گفت: تأليف اين اثر به پايان رسيده و اخيرا به كانون انديشه‌ي اسلامي سپرده شده است تا منتشر شود.

به گفته‌ي نويسنده، كتاب «نگاهي داستاني به سوره‌ي يوسف» به بحث درباره‌ي شأن نزول سوره‌ي يوسف، منظور از «قصه» در قرآن، آيا هدف خداوند از بيان «قصص» در قرآن، «قصه‌گويي» به معناي متعارف است؟، «احسن القصص» کدام است؟، منظور از «عبرت براي اولوالالباب» چيست؟، برخي مختصات و تفاوت‌هاي «قصه‌ي يوسف (ع)» با ديگر قصص قرآن، « قصه‌ي يوسف» در عهد عتيق، بعضي تفاوت‌هاي «قصه‌ي يوسف» در عهد عتيق و قرآن، اشکال‌هاي حاشيه‌يي وارد به روايت توراتي «قصه‌ي يوسف»، برخي ظرافت‌هاي زباني و نکات تفسيري «قصه‌ي يوسف»، پاسخ به چند پرسش منطقي در مورد «قصه‌ي يوسف»، درونمايه‌ها: درونمايه‌هاي آشکار، درونمايه‌هاي پنهان، سه نکته‌ي ديگر محتوايي - ساختاري: رؤياها، پيراهن يوسف (ع)، عشق يا گرايش جنسي، ساختار، شخصيت‌پردازي، ابزارهاي روايت، توصيف‌ها، زاويه‌ي ديد، لحن و زبان مي‌پردازد.

ارسال نظر