آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


محمدرضا سرشار :بخشی از افراد اغتشاش‌گر در روز عاشورا، نسل دوم همان ساواکی‌ها و پاکسازی شده‌های ارتش شاهنشاهی و وابستگان رژیم گذشته هستند.

محمدرضا سرشار معتقد است که بخشی از افراد اغتشاش‌گر در روز عاشورا در تهران، نسل دوم همان ساواکی‌ها و پاکسازی شده‌های ارتش شاهنشاهی و وابستگان رژیم گذشته هستند.
سه شنبه ۸ دی ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۴۹
سرشار: اغتشاش‌گران پشت اسم موسوی، کروبی و خاتمی پنهان شده‌اند
محمدرضا سرشار در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری برنا ضمن محکوم کردن هتک حرمت روز عاشورا، گفت: طبیعی است که در هیچ فرهنگی، اهانت به مقدسات حتی اقلیت‌ها پذیرفته نیست. این مسئله در حالی است که در کشور ما اکثریت نزدیک به صد درصد مردم فارغ از گرایش‌های مختلف سیاسی‌شان، افراد شیعه و معتقد به مذهب هستند و در میان مناسک مذهبی، مراسم مربوط به سوگواری ماه محرم؛ عاشورا و تاسوعا، از بالاترین جایگاه در نزد مردم برخوردار است.
وی در این مورد ادامه داد: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که شیعه، مذهب رسمی و علاقه مردم ایران به خاندان نبوت، نوعی علاقه دیرپا و عاشقانه است؛ یعنی حتی در اوایل نفوذ اسلام به ایران ممکن بود عده‌ای از مردم از خلفا ناراضی باشند اما از همان ابتدا محبت اهل بیت را
" هر پیروزی که هم اکنون در سطح جهان به دست آوردیم ناشی از اعتقادمان به شهادت است که نمونه‌ی اعلایش، امام حسین (ع)، خانواده و یاران ایشان در ماجرای کربلا هستند. "
به دل گرفتند و اولین گروهی بودند که تشیع را به طور اختیاری پذیرفتند و تا به امروز پای آن ایستادند و جانفشانی کردند.
عضو هیئت مدیره انجمن قلم ایران رمز پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی را تمسک به راه امام حسین (ع) و شهدای کربلا دانست و اظهار داشت: هر پیروزی که هم اکنون در سطح جهان به دست آوردیم ناشی از همین اعتقادمان به شهادت است که نمونه‌ی اعلایش، امام حسین (ع)، خانواده و یاران ایشان در ماجرای کربلا هستند.
وی بیان داشت: در کشوری که حتی اقلیت‌های مذهبی مثل ارمنی‌ها به رغم اینکه مذهب متفاوتی دارند ولی در عین حال اعتقادات معنوی به کسانی مثل حضرت ابوالفضل العباس(ع) دارند و حتی برای ایشان نذر ادا می‌کنند و حاجت می‌گیرند، زمانی که این ایام با اعیاد آنها مصادف می‌شود، عیدشان را جشن نمی‌گیرند؛ چراکه احترام هموطنان شیعه مذهب شان را حفظ می‌کنند و به افکار عمومی احترام می‌گذارند.
سرشار با انتقاد از این حرکت اغتشاش‌گران ادامه داد: بر طبق آماری که خبرگزاری‌ها داده‌اند، یک عده‌ی قلیل که جمع کل‌شان در تمام نقاط تهران، شش هزار نفر بوده، پیدا می‌شوند و با گستاخی،
" حتی اقلیت‌های مذهبی نیز احترام هموطنان شیعه مذهب شان را حفظ می‌کنند و به افکار عمومی احترام می‌گذارند. "
مقدسات مذهبی مردم را به تمسخر می‌گیرند که این مسئله با هیچ منطقی قابل قبول نیست.
وی افزود: در هر نقطه از دنیا احترام به افکار عمومی یک اصل است و کسانی که آن را رعایت نکنند افراد وحشی و نامتمدن محسوب می‌شوند و صرفنظر از اعتقادات سیاسی آنها به شدت با آنها برخورد می‌شود.
نویسنده «عکس یادگاری با کت دکتر احمدی‌نژاد» با اشاره به اینکه دست وابستگان به رژیم سلطنت طلب در این قضیه مشهود است، بیان داشت: تردیدی وجود ندارد که کسانی که این اعمال را مرتکب می‌شوند، نسل دوم همان ساواکی‌ها و پاکسازی شده‌های ارتش شاهنشاهی و وابستگان رژیم گذشته هستند و نباید تردیدی داشت که اینها فرزندان همان‌ها هستند که الان به سن جوانی رسیده‌اند و کینه‌های پدران‌شان که دستشان از مال و منال این مملکت و عنایت مردم به آنها کوتاه شده و در اثر انقلاب از صدر به ذیل آمدند را از مردم مسلمان طلب می‌کنند.
وی در ادامه به خبرنگار برنا گفت: این افراد تا به امروز جرات و جسارت این کار
" در هر نقطه از دنیا احترام به افکار عمومی یک اصل است و کسانی که آن را رعایت نکنند افراد وحشی و نامتمدن محسوب می‌شوند و صرفنظر از اعتقادات سیاسی آنها به شدت با آنها برخورد می‌شود. "
را نداشتند و هرگز این جسارت را پیدا نمی‌کردند تا زمانی که عده‌ای از کسانی که سابقاً جزء انقلابیون بودند و مسئولیت‌هایی در این نظام داشتند مثل آقای میرحسین موسوی، شیخ مهدی کروبی، آقای خاتمی و یاران اینها، جلو افتادند.
سرشار با تاکید بر اینکه نقش این آقایان و مسئولیت‌شان در این قضیه جدی است، تصریح کرد: این آقایان جلو افتادند و حریم‌های انقلاب، خط امام(ره)، رهبری و به تدریج حریم‌های دینی را تلویحاً یا تصریحاً شکستند. که این شکستن‌ها سبب شد تا سودجویان آرام آرام جرات پیدا کنند که پشت سر این آقایان جلو بیایند.
وی ادامه داد: بعد از این، هر اتفاقی که بیفتد چه آن آقایان (سران فتنه) به طور مستقیم عامل آن باشند و چه نباشند، مسئولیتش به گردن آنهاست؛ برای اینکه آنها این بدعت شوم و کثیف را گذاشتند. به زبان دیگر، ممکن است که آغاز این حرکت با آنها باشد ولی دیگر انجامش در دست آنها نیست و به هر حال مسئولیت این قضایا بر عهده آنهاست.
عضو هیئت مدیره انجمن قلم ایران برخورد جدی و محکم با سران و محرکان این فتنه را از قضایای اصلی این روزها شمرد و توضیح داد: ما حتی در زمان رژیم پهلوی با آن همه کثیفی، بی‌اعتقادی و بی‌دینی،
" بعد از این، هر اتفاقی که بیفتد چه آن آقایان (سران فتنه) به طور مستقیم عامل آن باشند و چه نباشند، مسئولیتش به گردن آنهاست؛ برای اینکه آنها این بدعت شوم و کثیف را گذاشتند. "
شاهد نبودیم کسانی به خودشان جرات دهند که در روز عاشورا به عزاداران حسینی حمله کنند، آنها را بزنند، مجروح کنند، بکشند و اتومبیل نیروی انتظامی را آتش بزنند. یا حتی اینکه در نقاطی از شهر تهران به غیر از سوت و کف، به پایکوبی نیز پرداخته‌اند.
ما چنین رفتارهایی را در هیچ دوره‌ای از تاریخ معاصرمان شاهد نبودیم. این مسئله، قضیه‌ای است که به نظر بنده باید روی آن خیلی تامل بشود و حتماً باید برخورد جدی با آن شود و تعجب می‌کنم که چرا همچنان این سران فتنه (آقایانی که نام بردم) آزادانه می‌گردند و به نام آنها این اقدامات صورت می‌گیرد.
محمدرضا سرشار که با خبرنگار برنا در مورد قضایای روز عاشورا در تهران سخن می‌گفت از برخی هنرمندان که یا به دلیل بی بصیرتی یا به دلیل آلوده شدن در این قضایا، در این جریان افتاده‌اند و با قلم‌های ناپاکشان به این جریان دامن زدند، نیز گله کرد.
وی همچنین از جانب اعضای انجمن قلم ایران نیز گفت: اعضای این انجمن از ما خواسته‌اند که این قضیه را محکوم کنیم و صحبت همه‌شان به رغم گرایش‌های ژمتنوعی که بین این اعضا وجود دارد، این است که در مورد امام حسین (ع) و روز عاشورا همه با هم مشترک هستند و این حوادث را محکوم می‌کنند.

ارسال نظر