آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


«مامور» علي موذني به جلسات نقد حوزه هنري آمد

12 تير 1389 ساعت 10:37
«مامور» نوشته علي موذني، عصر سه‌شنبه ۱۵ تیر در جلسه نقد داستان حوزه هنري نقد و بررسي مي‌شود. در فواصل برپايي اين كارگاه‌هاي نقد، يك اثر از نويسندگان داخلي يا ياخارجي گزينش و نقد مي‌شود.\

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، رمان «مامور» درباره‌ نويسنده‌اي است كه توان نوشتن را از دست داده و در بيمارستان اعصاب و روان بستري شده است. اين كتاب كنكاشي است درباره‌ ناتواني این شخصیت داستانی نسبت به نوشتن.

رمان‌هاي «اسماعيل» اثر اميرحسين فردي، «طوفان ديگري در راه است» اثر سيدمهدي شجاعي و مجموعه داستان «سه قطره خون» صادق هدايت از كتاب‌هايي هستند كه پيش از اين در جلسات حوزه هنري نقد شده‌اند.

سرشار درباره اين كلاس‌ها به «ايبنا» گفت:در اين كلاس‌ها آثاري از داستان‌نو‌يساني نقد مي‌شود كه دوره ترم يك داستان‌‌نويسي را پشت سر گذاشته و يا حداقل سه داستان كوتاه داشته باشند.

وي افزود: البته در فواصل برپايي اين كارگاه‌ها، يك اثر نيز از داستان‌نويسان داخلي يا خارجي گزينش و نقد مي‌شود.

اين داستان‌نويس اضافه كرد: شيوه نقد كتاب هم اين گونه است كه آثار مورد نظر از قبل تكثير در دسترس اعضا قرار مي‌گيرد و در جلسه فقط به نقد اثر پرداخته مي‌شود، ‌نه داستانخواني.

جلسات نقد داستان حوزه هنري سه‌شنبه‌ هر هفته،‌ساعت 15، با مديريت محمدرضا سرشار برگزار مي‌شود و در آن داستان‌نويساني چون اقدس ارطايفه، مريم شريف‌رضويان و يوسف نيک‌فام شركت مي‌كنند.

ارسال نظر