آخرین خبر

 • • داستانگویی محمدرضا سرشار در رادیو معارف
 • پنجشنبه 29 اسفندماه 92

  تاريخ : ۱۳۹۲/۱۲/۲۹ - ساعت : ۳۹ : ۱۵ - گروه : فرهنگي - حوزه : صدا و سيما نوروز 93
  'محمدرضا سرشار' در ایام نوروز 93 و با هدف بسط مفاهیم معنوی و اجتماعی در قالب برنامه 'داستان دوستان' رادیو معارف به روایتگری قصه‌ها و حکایت‌های معارفی می‌پردازدچکیده
  به گزارش «نسیم»، دراین برنامه محمدرضا سرشار، قصه‌گوی "ظهرهای جمعه" رادیو با صدایی که برای شنوندگان قدیمی رادیو همواره خاطره ساز بوده است، به روایت حکایت‌هایی اجتماعی و معارفی خواهد پرداخت.
  تصمیم، پرواز، درجبهه‌ای دیگر، گواهی، معلم جدید و جای خالی ماه از جمله داستان‌هایی است که با موضوعاتی مانند سفر، دید و بازدید، خوش خلقی و ... در صبح‌های نوروزی رادیو معارف حکایت خواهد شد.
  برنامه «داستان دوستان» کاری از گروه معارف و جامعه به سردبیر تهیه کنندگی و نویسندگی حسن توکلی زاده از 2 تا 7 فروردین هر روز صبح از ساعت 7:30 بامداد تقدیم شنوندگان رادیو معارف می‌شود.
  علاقمندان به دریافت این برنامه می‌توانند پس از پخش به صفحه اختصاصی برنامه «داستان دوستان» در سایت رادیو معارف مراجعه نمایند.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپ سوم "پیامبری که دوست بچه‌ها بود" منتشر شد
 • سومین چاپ "پیامبری که دوست بچه‌ها بود"، نوشته محمدرضا سرشار انتشار یافت.
  این کتاب که ابتدا در دهه 1370 با نام "داد و ستد کودکانه" به وسیله انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی، با تصویرگری محمدحسین صلواتیان منتشر شد، پس از سه با چاپ به وسیله آن ناشر، از سال 1377 دیگر ناشر به تجدید چاپ آن اقدام نکرد. تا آنکه پس از یک وقفه هشت ساله، از سال 1385 با تصویرگری سعید رزاقی، با نام «پیامبری که دوست بچه‌ها بود» به وسیله انتشارات سروش انتشار یافت. اکنون این نسخه از کتاب، در انتشارات سروش به چاپ سوم رسیده است.
  «پیامبری که دوست بچه‌ها بود»، بر اساس واقعه تاریخی مستند شیرینی از زندگی رسول اکرم (ص) نوشته شده، که بیانگر توجه و عطوفت ویژه آن رسول بزرگوار نسبت به بچه‌هاست.
  این کتاب در 12 صفحه قطع خشتی با تصاویر چهار رنگ، برای سالهای اول دبستان (اول، دوم و سوم) به قیمت 2000 تومان، با شمارگان 1500 نسخه انتشار یافته، و از طریق فروشگاههای کتاب سروش (وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران) یا شماره تلفن 8 - 88345063 قابل دریافت است. مجموع شمارگان دو چاپ قبلی این اثر توسط سروش، 6000 نسخه است.


سرشار بیان داشت؛ «جاده جنگ» هم خوانندگان حرفه‌ای را راضی می‌کند و هم عامه مردم

3 آذر 1390، ساعت 10:4
محمدرضا سرشار در پایان مراسم اختتامیه چهارمین دوره جایزه جلال گفت: «جاده جنگ» رمان پرکششی است و اگر به اندازه کافی در مورد این اثر تبلیغ و اطلاع رسانی شود می‌تواند با کتاب «دا» چه از نظر شمارگان و چه از نظر مخاطب رقابت کند.

محمدرضا سرشار در گفت و گو با پایگاه خبری سوره مهر درباره موفقیت رمان «جاده جنگ» که مطرح می‌شود از نویسنده‌ای گمنام است گفت: در ادبیات از این شگفتی‌ها بی‌سابقه نیست. خیلی وقت‌ها اتفاق افتاده که اولین آثار نویسندگان بهترین آثار آنان بوده است.

وی افزود: علت آن هم این است که از یک ذخیره خیلی غنی تجربه برخوردارند که هنوز این تجربه را در آثار دیگر مصرف نکرده اند. نکته دوم این است که ادبیات را جدی می گیرند و نوشتن برایشان به امر معمولی تبدیل نشده و نکته سوم اینکه،پرداختن به اثری با این حجم قطعا نیازمند صبر و حوصله و تعهد بسیاری است. یعنی نویسنده باید چند سال، هر روز ساعات متمادی نوشته باشد تا چنین اثری شکل بگیرد.
عضو هیئت علمی چهارمین دوره جایزه جلال اظهار داشت: حمایت حوزه هنری و به خصوص شخص آقای مومنی و فردی این امکان را برای نویسنده این اثر فراهم کرده که با یک فراغ بال نسبی از نظر معیشت بتواند این رمان قطور را بنویسد. لذا چه بسا اگر حمایت‌ها نمی‌بود این اثر لااقل با این حجم نوشته نمی شد.

سرشار که این رمان را خوانده درباره ویژگی آن اظهار کرد: رمان «جاده جنگ» از آن دست رمان‌هایی است که هم خوانندگان حرفه‌ای داستان و رمان را راضی می کند و هم توده مردمی را که با داستان به عنوان یک امر تفننی برخورد می کنند.

این نویسنده پیشکسوت افزود: «جاده جنگ» رمان پرکششی است و اگر به اندازه کافی در مورد این اثر تبلیغ و اطلاع رسانی شود به اعتقاد من می تواند با کتاب «دا» چه از نظر شمارگان و چه مخاطب رقابت کند.

سرشار در پاسخ به این پرسش که خیلی‌ها انتقاد می کنند که دوره رمان‌های چند جلدی و طولانی به سر آمده است، گفت: بیرون نیامدن بی بی از بی چادری است. چون خودشان نمی توانند چنین رمان‌هایی را بنویسند این حرف‌ها را مطرح می کنند.

وی افزود: این حرف‌ها تقلید طوطی وار حرف‌ غربی‌هاست. در زندگی صنعتی و ماشینی غربی که سرگرمی‌های مشروع و نامشروع بسیاری زندگی شان را پر کرده شاید این حرف مصداق داشته باشد. اما تجربه نشان داده، در جامعه ما اگر رمان‌های طولانی خوب نوشته شده باشند خیلی هم پرفروش اند. ما حتی بعد از انقلاب هم رمان‌های خیلی طولانی داریم که پرفروش شده اند.

این نویسنده تاکید کرد: کار اگر جذاب باشد اگر چند مجلدی هم باشد، باز خواننده دارد. من 5 مجلد از این رمان را خوانده‌ام، و منتظر مجلدهای بعدی هستم. این را از کسان دیگری هم که آن را خوانده بودند هم شنیدم. که نه تنها خسته نشده‌اند بلکه می‌گویند چرا مجلدهای بعدی منتشر نشده است.

ارسال نظر