آخرین خبر

 • • داستانگویی محمدرضا سرشار در رادیو معارف
 • پنجشنبه 29 اسفندماه 92

  تاريخ : ۱۳۹۲/۱۲/۲۹ - ساعت : ۳۹ : ۱۵ - گروه : فرهنگي - حوزه : صدا و سيما نوروز 93
  'محمدرضا سرشار' در ایام نوروز 93 و با هدف بسط مفاهیم معنوی و اجتماعی در قالب برنامه 'داستان دوستان' رادیو معارف به روایتگری قصه‌ها و حکایت‌های معارفی می‌پردازدچکیده
  به گزارش «نسیم»، دراین برنامه محمدرضا سرشار، قصه‌گوی "ظهرهای جمعه" رادیو با صدایی که برای شنوندگان قدیمی رادیو همواره خاطره ساز بوده است، به روایت حکایت‌هایی اجتماعی و معارفی خواهد پرداخت.
  تصمیم، پرواز، درجبهه‌ای دیگر، گواهی، معلم جدید و جای خالی ماه از جمله داستان‌هایی است که با موضوعاتی مانند سفر، دید و بازدید، خوش خلقی و ... در صبح‌های نوروزی رادیو معارف حکایت خواهد شد.
  برنامه «داستان دوستان» کاری از گروه معارف و جامعه به سردبیر تهیه کنندگی و نویسندگی حسن توکلی زاده از 2 تا 7 فروردین هر روز صبح از ساعت 7:30 بامداد تقدیم شنوندگان رادیو معارف می‌شود.
  علاقمندان به دریافت این برنامه می‌توانند پس از پخش به صفحه اختصاصی برنامه «داستان دوستان» در سایت رادیو معارف مراجعه نمایند.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپ سوم "پیامبری که دوست بچه‌ها بود" منتشر شد
 • سومین چاپ "پیامبری که دوست بچه‌ها بود"، نوشته محمدرضا سرشار انتشار یافت.
  این کتاب که ابتدا در دهه 1370 با نام "داد و ستد کودکانه" به وسیله انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی، با تصویرگری محمدحسین صلواتیان منتشر شد، پس از سه با چاپ به وسیله آن ناشر، از سال 1377 دیگر ناشر به تجدید چاپ آن اقدام نکرد. تا آنکه پس از یک وقفه هشت ساله، از سال 1385 با تصویرگری سعید رزاقی، با نام «پیامبری که دوست بچه‌ها بود» به وسیله انتشارات سروش انتشار یافت. اکنون این نسخه از کتاب، در انتشارات سروش به چاپ سوم رسیده است.
  «پیامبری که دوست بچه‌ها بود»، بر اساس واقعه تاریخی مستند شیرینی از زندگی رسول اکرم (ص) نوشته شده، که بیانگر توجه و عطوفت ویژه آن رسول بزرگوار نسبت به بچه‌هاست.
  این کتاب در 12 صفحه قطع خشتی با تصاویر چهار رنگ، برای سالهای اول دبستان (اول، دوم و سوم) به قیمت 2000 تومان، با شمارگان 1500 نسخه انتشار یافته، و از طریق فروشگاههای کتاب سروش (وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران) یا شماره تلفن 8 - 88345063 قابل دریافت است. مجموع شمارگان دو چاپ قبلی این اثر توسط سروش، 6000 نسخه است.


اظهارنظر سرشار درباره‌ي رمان برگزيده‌ي جايزه‌ي جلال

محمدرضا سرشار درباره برگزيده شدن كتاب «جاده جنگ» در جايزه جلال گفت: اين كتاب برگ زرين ديگري را در عرصه ادبيات داستاني متعهد رقم زد. كاملا قابل پيش‌بيني بود كه اگر داوراني اهل، جايزه جلال را داوري كنند، اين كتاب برگزيده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) به نقل از پايگاه خبري حوزه هنري، سرشار همچنين گفت: اين جايزه ادبي امسال چهارمين دوره خود را تجربه كرد. تا اين دوره اخير در بخش داستان برگزيده‌اي نداشت و كتاب «جاده جنگ» نخستين برگزيده اين جايزه در بخش داستان است و اين امر را بايد به فال نيك گرفت. اين اثر در واقع توقع و انتظار برگزاركنندگان جشنواره را از آثار مشخص كرد و اين، كار را براي نويسندگان در دوره‌هاي آينده دشوار مي‌كند.

اين نويسنده افزود: اين اثر داراي ويژگي‌هايي است كه هم مي‌تواند طبقه رمان‌خوان‌هاي حرفه‌يي و هم عموم مردم را راضي كند. اين خصيصه‌اي است كه هر كتابي ندارد. يكي از دلايل اين امر و موفقيت اين رمان اين است كه نويسنده عرصه گشوده‌اي را براي كار خود انتخاب كرده و مضامين متعددي را مطرح كرده است.

سرشار درباره ويژگي‌هاي اين رمان گفت: در اين داستان عشقي را مي‌بينيد كه مرز جغرافيايي و زميني را در هم مي‌شكند. حماسه و دفاع، جوانمردي و ناجوانمردي و شجاعت را در برابر بزدلي مي‌بينيد و ايمان و توكل و وفاداري و خيانت را در مقابل يكديگر. در واقع، اين كتاب عرصه وسيعي است همانند خود زندگي. جمع شدن اين ويژگي‌ها مي‌تواند سلايق مختلف را راضي كند. اين اثر حجيم‌ترين رماني ست كه نسل داستان‌نويس بعد از انقلاب نوشته و از آن‌جايي كه اين رمان تا جلد هشت ادامه پيدا خواهد كرد، حجيم‌ترين رمان ايراني در طول تاريخ خواهد شد و اين بيان‌گر زحمت بسيار نويسنده اين اثر است.

سرشار در پايان گفت: حوزه هنري در دوره مديريت آقاي مؤمني از اين نويسنده حمايت كرده تا بتواند با فراغ بال، پنچ جلد كتاب بنويسد و من از اين بابت از حوزه هنري تشكر مي‌كنم و به عنوان يك نويسنده خوشحال‌ام كه چهره‌اي جديد و پرتوان در ادبيات متعهد ما ظهور كرده است.

ارسال نظر