آخرین خبر

 • • بیانیه انجمن قلم ایران در باره قتل عام بیرحمانه مردم مظلوم غزه
 • پنجشنبه 02 مردادماه 93

  به گزارش سرویس فرهنگی پانا، انجمن قلم ایران درباره اوضاع این روزهای غزه و حمله ددمنشانه رژیم صهیونیستی بیانیه‌ای به شرح ذیل صادر کرده است:


  بار دیگر دست جنایتکار صهیونیسم جهانی از آستین آلوده و عفن خویش بیرون آمد تا بر سر مردم بی پناه غزه بارانی از بمب و موشک فرو ریزد.

  در ماهی که مردم مسلمان این دیار میهمان ضیافت الهی‌اند، خود، چون ماهیان شکم دریده، خوراک بزم ددمنشان خونخوار گردیده اند.

  سکوت سازمان ملل، دیده‌بان حقوق بشر و حمایت آمریکای جنایتکار و انگلیس خبیث در برابر این فاجعه انسانی، خبر از عمق این جنایت پرده در پرده می دهد.

  هر چند اقتدار یک ملت مومن و مقاوم را هیچ سلاحی نمی تواند بشکند. این وعده الهی است.

  نصرت نهایی از آن مشتهایی است که با نام الله گره می خورند و چون فرود می‌آیند وزنی بارها سنگین تر از پیش می یابند، تا بر فرق دشمنی بنشینند که بنا به تقدیر تاریخ، هلاکتش نزدیک است. همان گونه که شب می رود و صبح صادق برمی دمد.

  انجمن قلم ایران این تجاوز آشکار را قویا محکوم می‌کند و ندای یاری جویانه مردم مظلوم غزه را در گوش همه روشنفکران و آزادگان جهان فریاد می‌کشد. باشد که پژواک این صدا آنها را که خفته‌اند به بیداری کشاند.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • آثار كودك محمدرضا سرشار در نمایشگاه كتاب / اصیل آباد به چاپ نوزدهم رسید
 • كد مطلب: 13544 25 فروردین 1393 ساعت 13:58
  به همت انتشارات سوره مهر؛
  سه اثر كودك و نوجوان محمدرضا سرشار به زودی از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می شوند و در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران حضور خواهند داشت.

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری چاپ پنجم كتاب "سفر به جنوب" محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) به زودی از سوی انتشارات سوره مهر وارد بازار كتاب می شود.
  این اثر توسط دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، برای نخستین بار در سال 1370 چاپ شد.
  كتاب "سفر به جنوب" كه مخاطبان آن را نوجوانان تشكیل می دهند، در نخستین جشنواره كتاب كودك و نوجوان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، به عنوان كتاب تقدیری برگزیده شد و جایزه گرفت.
  غیر از خدا هیچكس نبود نیز به چاپ یازدهم رسیده است. این اثر مجموعه داستان قدیمی از سرشار است كه برای كودكان سال‌های آخر دبستان و دوره راهنمایی مناسب است.
  سرشار در این كتاب، شش داستان با موضوعاتی چون «نعمت هوش»، «ایثار»، «روزی حلال» و... را گرد هم آورده است و بازتولید مجموعه‌ای از داستان‌های قدیمی است.
  چاپ نوزدهم "اصیل آباد" این نویسنده نیز توسط انتشارات سوره مهر در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی كتاب عرضه خواهد شد. چاپ اول این اثر در اردیبهشت 1357 - قبل از پیروزی انقلاب - منتشر شده است.
  كتاب «اصیل آباد» از سری كتاب‌های گروه سنی نوجوانان، داستان زندگى مردمی است كه در روستا با تكیه بر تولیدات خودشان و براساس فطرت، سادگى و پاكى گذران زندگی می‌كنند.
  گفتنی است محمد رضا سرشار در بخش آثار بزرگسال خود هم امسال با دستی پر به نمایشگاه كتاب تهران می آید و چهار مجلد نخست از مجموعه هفت جلدی قصه‌‌های انقلاب را از سوی انتشارات سوره مهر در دست چاپ دارد.
  روی دیوار، پای تخته سیاه، همه گفتند مرگ بر شاه و به دنبال پدر عناوین این كتاب ها است.
  همچنین دو كتاب "داستان برای گشایش درهای آسمان" و "غوطه خوردنی غریب در داستان" از محمد رضا سرشار نیز توسط انتشارات سوره مهر در نمایشگاه كتاب در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.


شماره‌ چهارم مجله سوره انديشه براي ماه مهر و آبان منتشر شد.

تیتر یک را با کمي توجه در بين تيترهاي برگزيده‌اي که روي جلد نوشته شده‌ مي‌توان تشخيص داد: «تجدد، توسعه و ويرانگري» که عنوان مطلبي است از دکتر کچويان که در آن با تاملي تاريخي بر توسعه، از نسبت آن با علوم اجتماعي و برنامه‌ريزي بحث شده است.

سرمقاله سوره با عنوان «فردايي در آزادي، فردايي در پارسايي» به قلم مهدي مظفري‌نيا با سئوال «آينده چيست؟» آغاز مي‌شود. در قسمتي از اين مطلب آمده است: «با انقلاب اسلامي همه ما چشم به راه روزگاري نو هستيم. و مي‌دانستيم و مي‌دانيم، اين جز به سعي و همت ما نيست. اما بار سنگين اداره، ما را از طرح و تذکر آينده و جامعه مطلوب خود غافل کرد و اضطرار اداره، اکل ميّت غرب را جايز شمرد. اکل ميت قبح آن را شکست و عدم تذکر، ايمان ما را کاست. به تدريج اکل ميّت، مباح شد و بحث از جامعه موعود انقلاب اسلامي به وقت ديگري موکول شد تا ما از منازعات سياسي فارغ شويم و وضع موجود را آرام کنيم و نان شب را تأمين؛ غافل از اينکه مناسبات مدرنيته، فرصت فراغت و تامل ما را گرفته است. آنگاه بود که اقتباس از غرب ارزش شد و دم زدن از «فردايي ديگر» کالاي قاچاق!»

در مجله خبري، بعد از اخبار ايران و غرب، گزارشي از فعاليت‌هاي صورت گرفته در حوزه علوم انساني در چند ماه اخير آمده است، که از ميان آن‌ها «ديالوگ معلم و فيلسوف» يادداشتي از دکتر خسرو باقري در دومين همايش ملي فلسفه تعليم و تربيت و «امکان هم‌سخني با حکماي مسلمان» متن سخنان دکتر داوري اردکاني در کارگاه حکمت اسلامي و عالم معاصر، جلب توجه مي‌کنند. «اولين ديالوگ شيعه با فلسفه سياسي غرب» مطلب خواندنی دیگری است که به مناسبت سالروز صدور فرمان مشروطيت توسط حجت‌الاسلام دکتر رهدار نوشته شده است. به کساني که دنبال کلاس‌هاي مفيد در اين ترم دانشگاه هستند، توصيه مي‌شود حتما مطلب «دريچه‌اي به آموزش علوم انساني در ترم جديد» را بخوانند. بخش جديدي نيز با عنوان ماموريت هاي سياستي در اين شماره اضافه شده است که به بررسي موضوعاتي نظير نقشه جامع علمي کشور، مهندسي فرهنگي، تحول در علوم انساني، در تحول در آموزش و پرورش مي پردازد. «قصه شهريار ما» عنوان بخش شخصيت ايران مجله خبري است که در آن مطالبي از عليرضا سميعي، مهدي نصيري، محمدرضا سرشار و حجت‌الاسلام دکتر رهدار آمده که به بررسي ابعاد مختلف زندگي شهريار زرشناس پرداخته است.

سرويس سبک زندگي در چهارمين شماره مجله سوره انديشه به موضوعات فراواني چون خانواده، تعليم و تربيت، حجاب، درآمد، تفريح، اميد و سبک زندگي جهادي با آثاري از عادل پيغامي، سعيد رجحان، عباس معلمي، رضا کريمي، حج‌الاسلام صدوق و مهديان و ... پرداخته است.

دو سرويس نظام اجتماعي و نظريه اجتماعي در شماره جديد سوره انديشه به موضوع توسعه پرداخته‌اند. در اين دو سرويس نظرات اساتيد و صاحب‌نظران به‌نامي چون رضا داوري اردکاني، حسين کچويان، مسعود درخشان، سيد حسين نصر، ابراهيم فياض، حسن سبحاني، عليرضا پيروزمند و سيد محمد مهدي ميرباقري پيرامون موضوع آمده است که همراه با مقالات ديگر، پرداختي جامع به موضوع توسعه را موجب شده است؛ علاقه‌مندان به اين موضوع نمي‌توانند اين مجموعه را ناديده بگيرند.

سرويس تفکر با مطالبي از دکتر غلامرضا کاشي، ريچارد رورتي، سيد مهدي ناظمي، زهير انصاريان، احمد رجبي، رضا کريمي و اميد شفيعي به موضوع رابطه بين سياست و فلسفه پرداخته است. «پايان فلسفه» عنوان آخرين مطلب سرويس تفکر است که در گفت‌وگو با دکتر اسدي از چيستي و چرايي پايان فلسفه در دوران معاصر سخن گفته شده است.

توجه به نقاشي و نقاشان سوژه‌اي است که در سرويس هنر چهارمين شماره سوره انديشه به آن پرداخته شده است. مطالبي از جيسون گايجر، بهمن نامور مطلق، عبدالمجيد حسيني‌راد، ماندانا پرنيان، مارگاريتا کورول و اسماعيل بني‌اردلان و همچنين گزارشي از ميزگرد بررسي جايگاه اجتماعي نقاشان با حضور اعظم راودراد و بهنام کامراني مطالب اين شماره را تشکيل داده‌اند. حتي اگر به موضوع نقاشي علاقه‌مند نيستيد گفت‌وگو با دکتر اسماعيل بني‌اردلان با عنوان «جهاني بودن، بومي بودن است» را که درباره نوآوري‌ها و خودباختگي‌هاي نقاشان ايراني است، حتما مطالعه کنيد.

بررسي صفويه با آثاري از احمد رهدار، اصغر منتظر قائم، علي‌اکبر جعفري، محمد حسين رجبي، سيد مجيد امامي، تقي آزاد ارمکي و رامينا آتش‌افراز موضوعاتی است که در سرويس تاريخ مورد توجه واقع شده‌اند.

در ضمیمه کتاب «اسفار» علاوه بر معرفی شخصیت و کتب دکتر سید یحیی یثربی و معرفی تازه‌های کتاب، می‌توانید مصاحبه‌هایی را با اساتید مطرح فلسفه اسلامی درباره تاریخ فلسفه اسلامی و به‌خصوص کتاب «ما و تاریخ فلسفه اسلامی» مشاهده نمایید.

علاقه‌مندان به مجله سوره انديشه مي‌توانند آن را از دفاتر بسيج دانشجويي در دانشگاه‌ها و يا روزنامه فروشي ها تهيه نمايند.

ارسال نظر